Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ma5jkl
Axoot wrote: Již podruhé se vracím ke stejnému dotazu, jelikož se od ledna nic nezměnilo:
Již na začátku ledna jsem si zajistil Prvních pět Waze přátel. Prozatím se mi nenačetly body, ale když se podívám do nastavení přímo do aplikace, tak by mi měly být již přičteny (bombónek je šedý -> body měly být tedy přičteny).
od januara sa ti nepricitali ziadne body? a ak sa pricitali si si isty ze ich bolo menej ako 2000 (ci kolko to je za 5 priatelov). nie je mi totiz jasne ako vies ze prave tie body neboli pricitane.
Axoot wrote: Jeden z mích přátel je i manželka, mělo jí tedy být přičteno 200 bodů za prvního přítele (za mě)? Pokud ano, tak se jí také nepřičetly. Nevíte prosím, zda je to běžné nebo musím splnit ještě jiné podmínky? Třeba, že ti přátelé musí najet určitý počet kilometrů nebo získat určitý počet bodů?
nic dalsie nie je potrebne spravit.
Axoot wrote: Pokud je přidělovaní pozastaveno, neměla by tato možnost být v hodnocení vůbec zobrazena. Samozřejmě, že se jedná o lehce získané body, ale když to tam je, tak by to mělo prostě fungovat.
uvedomujes si ze to zobrazenie hodnotenia je naprogramovane priamo v aplikacii a ze ho nie je mozne na dialku vypinat a zapinat? na toto jednoducho vo waze nemaju vypinac aby to vsetkym zrazu vypli ked su nejake problemy.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
nie, jeden clovek urcite nestaci ale presny pocet neviem. kedysi bola teoria ze palec dole znizi aktualnu zivotnost udalosti na polovicu. co sa tyka vyprsania udalosti, kazda udalost ma nastavenu istu zivotnost (neviem na kolko mate v CZ nastaveny vymol) a ta proste niekedy vyprsi. kedysi davno som na sebe vyskusal ze aj ked palce pribudali tak nemali vplyv na predlzovanie udalosti, mozno to stale nie je opravene.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Mam pocit ze "pres" PLR to nepojde, iba "na" PLR. Ak by si to nastavil na vsetkych vjazdoch tak podla danu oblast odstavis od routingu ale netestoval som to. V pripadoch sukromnych stvrti sme nadtavovali na vjazdy private ale neviem ci sa hodi aj sem.

Odoslané z SM-G920F pomocou Tapatalku
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Turrican7 wrote: ked kreslim novy segment, je moznost vybrat v comboboxe aj ine routovanie ako neutral / preferovana - aka je skusenost - nebude mat toto vplyv na routovanie, resp. prihliada na to waze?
toto je nefunkcna ficura v produkcnom editore, funguje len v betaeditore a aj to len pre L5+
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
JanKamyl wrote:tak me to nepustilo s tim, ze to je uzamceno, ze to editoval nekdo s urovni 4 a ja mam jen uroven 1, tak nemuzu... Jde to tedy nekomu nahlasit o ktere useky se jedna, aby to opravil, nebo jaka je moznost opravit ty rychlostni limity, aby odpovidaly realite?
vitaj na fore!

samozrejme ze je to mozne opravit. tu je odkaz na cast fora kde sa davaju ziadosti na odomknutiev CR. napis tam, posli permalink (ak nevies co to je pohladaj na wiki alebo fore) a niekto L4 ti tu cast cesty odomkne a mozes veselo opravovat.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Dawin-CZ wrote:Tam jsem to zkousel ale neni to to co jsem myslel.
jde mi o to ze se potrebuju po ceste stavit na x mistech.
Nejednodusi pro mne zpusob je ze otevru google maps najdu si ty mista (parkoviste ap...) a pak je rucne musim vyhledat zase na waze a pridat do oblibenych. Neni nejaky import z google maps (oblibene) do waze? Pripadne neslo by to napsat jako namet?
import nie je..:-( namet by napisat urcite islo, druha vec je jeho implementacia..:-(
momentalne jedine riesenie je nahadzat si jednotlive miesta ako oblubene a postupne sa na ne dat navigovat, resp s max jednym prejazdnym bodom
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
AtirisSK wrote:..
Pekne si to zhrnul a skusim poradit aspon co viem.

- nebolo by možné mať nahovorené všetky druhy udalostí? - to nie je o nahovoreni udalosti, je to o funkcii TTS (text-to-speech (tato hovori)) (hamilnes chybne uviedol ASR (tato pocuva)). TTS je dostupne len pre par jazykov a pre SK a CZ je to zatial v nedohladne (dovod som uz niekde nedavno pisal). TTS vlastne "precita" to co sa zobrazi v popup okne (aj ked to nie je presne pomenovanie, pretoze ked to mas po slovensky tak to neprecita po slovensky s anglickym prizvukom). Ak vies anglicky prepni si hlasn navigacie na "Jane- s nazvami ulic". A bude ti to hovorit ale len po anglicky, rovnako ako citat slovenske slova s anglickym prizvukom.

- pridať farebné schémy mapy - snad coskoro, alebo si ich uprav (mozne len za urcitych podmienok)

- umožniť nastaviť jazyk vyhľadávania nezávisle od primárneho jazyka - treba nastavit v nastaveniach telefonu a nie vo waze

- umožniť vypnúť požiadavku na vytovrenie fotografie - ak nemas android 6, alebo mas rootnuty telefon tak si uprav v subore preferences parameter "Navigation.Nearing destination distance: 250" a zmen 250 na 0. ak ho v subore nemas vobec tak si ho tam kludne dopis.

- nové zoomovanie je horšie - nevyriesim ti zoomovanie po krokoch ale opat v preferences si vies upravit na aky najvacsi zoom ti to ma odzoomovat, je to parameter "AutoZoom.Max Scale: 2000" a zmen na mensie cislo.

- waze by si už raz mohlo zapamätať, že moje palivo je diesel - toto je tu uz od cias 3.8. ale nadari sa mi zreprodukovat spolahlivo problem, mne to vyhadzuje aj hocikedy inokedy, len neviem prist na to co je ten dovod.

- zobrazovanie času "medzicieľa" a "cieľa" - toto je vec nazoru, ked mam niekde medziciel tak mna napriklad zaujima kedy budem tam a az druhotne ma zaujima kedy budem na konci a vtedy si to proste tuknem.

- pri použití tunelu alebo strate gps signálu - aaaach, to je ficura ktorou ich bombardujeme uz roky rokuce
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
kludne im napis na hlavnu stranku novy topic alebo mozno idealnejsie sem a ze ak na to maju separatne vlakno nech to tam presunu. pripadne skus napisat priamo PM kiki-rovinj, vyzera ze je to ich global champ, ten ti bude urcite vediet pomoct.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
presne tak. niekedy sa to sekne aj na par dniale vzdy sa to aj odsekne. ak nie, dam ti vsetky moje ak chces ;)
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
matkosranda wrote:aky ucel plnia taketo chvostiky v krizovatkach? Uz som sa s nimi par krat stretol. Tento som si vsak zapamtal.
uz ti odpovedali, ale take male zhrnutie, vo vseobecnosti ich pouzivame na vynutenie hlasok. OVL/OVP vieme robit zalomenim uhla ale DSVP/DSVL v niektorych pripadoch len mikrosegmentom, ktorym vlastne vynutime "best continuation" aby bola prave na mikrosegmente. este pouzivame mikrosegmenty v kruhacoch kedy chceme vynutit pocitanie vyjazdov, namiesto vlavo/vpravo/rovno. dufajme ze tomuto v najblizsich dnoch uz konecne odzvoni.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»