Myslíš zpomalovací prahy a polštáře = retardéry? Buď zpomalí provoz natolik, že zafunguje algoritmus routingu, nebo nemá prakticky žádný vliv. Dříve se zkoušely nějaké workaround pro vložení přiměřené penalizace, ale dlouhodobě to nemělo správný vliv. Aktuálně je možné někdy, individuálně řešit jen konkrétní případy.jjurajj wrote:2. daju sa nejako editovať spomalovače na vozovke ?
Kolegové právě, že můžete požádat o odemčení prakticky čehokoliv. Segmentu, úseku, celé silnice, obce a vlastně i regionu. Osobně jsem právě takto editoval. Prostě jsem si vytipoval úsek, nechal odemknout a několik dnů editoval. Pak se vše co potřebovalo zamknout, zamklo. Byli to úseky přes několik obcí. Ano chápu, že je jednodušší editovat bez omezení, ale zámky nechrání jen mapu jako takovou, ale i vaší práci.jumbo78 wrote: ...Nemohu přece žádat o odemčení celého regionu...
Na celý problém je dobré se podívat i z druhé strany. Jako aktivní editoři se potýkáme s nemalým problémem spících L2-3 a cizích L2+, kteří se nezajímají o aktuální stav, či platná pravidla a nekomunikují. Najednou se objeví v WME udělají změny a to buď podle pravidel, která dávno neplatí, nebo podle sebe. V podstatě mohou i zničit vaší práci. A klidně to může být ten příklad co zmiňoval Jumbo "L2 všechno hromadně editoval" a nemuselo to být pro vyšší Rank, ale chtěl jen pomoc.
Pokud chce někdo dělat geometrii, rád(i) mu cokoliv odemkneme a klidně na několik dnů. Geometrie je záslužná, bohužel nevděčná práce, ale na druhou stranu ovlivňuje i hlášky, což už může být problém. Také jsou některé úseky povýšené, či mají nějaký atribut, který není běžný a bez znalostí, či skriptu není vidět. S takovými segmenty je zapotřebí nakládat specifickým způsobem.
Závěrem si zkuste představit, jak by mapa fungovala, kdyby byla celá odemčená (L0). IMHO by často nefungovalo vůbec nic. Kdyby byla celá zamčená (Lmax), nebyli by editoři. Ale najít konsensus, nebo aspoň kompromis je velmi těžké. No právě o to se LC s větším, či menším úspěchem snaží (doufám).
Spíše až za delší dobu. Po několika úspěšně schválených místech Tě už WME nechá uložit místa rovnou. Do té doby je ideál Fórum "sekce žádost" , nebo Chat v WME.
1/ Ve menu Chatu mít nastaveno "Viditelný".
2/ Ve menu WME je potřeba mít odškrtnuté "Přihlášení uživatelé".
2/ Ve menu WME je potřeba mít odškrtnuté "Přihlášení uživatelé".
- Attachments
Posunuto na určené místo .
Boowall wrote:zde je trojúhelník
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... 663&zoom=7
zde by měl být
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... 663&zoom=9
Můžu jen popsat úvahu a mé řešení.
1/ Error "Zvýrazněný prvek byl posunut za povolenou vzdálenost waze" = to je jasné, posunout se musí postupně .
2/ Error "Zvýrazněné místo má neplatné domovní číslo" z apk je možné do kolonky "číslo domu" zapsat i jiný než numerický znak, WME však jiný než numerický neuloží. Úvaha, pravděpodobně číslo obsahuje i neplatný znak. Řešení: číslo jsem přepsal z klávesnice a po uložení už vše fungovalo standardně .
1/ Error "Zvýrazněný prvek byl posunut za povolenou vzdálenost waze" = to je jasné, posunout se musí postupně .
2/ Error "Zvýrazněné místo má neplatné domovní číslo" z apk je možné do kolonky "číslo domu" zapsat i jiný než numerický znak, WME však jiný než numerický neuloží. Úvaha, pravděpodobně číslo obsahuje i neplatný znak. Řešení: číslo jsem přepsal z klávesnice a po uložení už vše fungovalo standardně .
Mám problém apk hlášený v UR "Navigace ukazuje, ze za 2 min ujedu 10km, mám screen". Pokoušel jsem se uživatele navést přímo sem, ale bezvýsledně. Uživatel má ETA, jako asi 10x rychlejší. Tuší někdo kde je problém? Viz screen displeje.
- Attachments
Napadlo mne, že by to mohlo být spojené s tím typem vozidla, ale prostým statickým přepnutím na motorku se u mne tento BUG neprojevil. Je notné, aby byla APK v pohybu, nebo je potřeba splnit i jiné podmínky?GinBook wrote:Stačí si změnit nastavení z Motorka na Auto. Motorka má BUG přesně jak je zobrazeno.
Díky za odpověď. Hodím to uživateli aspoň do URka .
Adresy mají navigační body, ale tu je správné řešení zakreslit chybějící odbočku Pokud vůbec chápu co je vlastně problémpaaaja13 wrote:Adresní bod je Kamenný Přívoz 491 (https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... 3.21199667). Bod není přímo na segmentu. K té nezpevněné cestě to je asi 40m, k té ulici asi o 10m víc.
Nechápu proč jsi vnutil pokyny, které by zde měly být automaticky stejné? A je na to pravidlopaaaja13 wrote:Špatné navigační pokyny jsem dostal na konci segmentu https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... =319767434 někdy v polovině října.
V místě zjevně chybí více přístupových cesta a nepochopil jsem co by si chtěl pomocí RED zakázat :/ Nedořešené jsou mimo to, i příjezdy na dalších domov. čísla, např "zde" a podobně Ale to je zatím častý stav některých oblastí s nezpevněnými komunikacemi (např. chatové osady s č.ev.), který postupně opravujemepaaaja13 wrote:Červené šipky nebo geometrie segmentů mě napadla taky, ale nepřipadalo mi to relevantní pro tenhle případ. S geometrií jsem nepatrně pohnul. Až tam za nějaký čas zase pojedu, vyzkouším.
EDIT: Mám tam ty cesty doplnit, nebo to uděláš sám a pak to zkontrolujeme
Re: Waze nováčik - otázky