Switch to full style
[ img ] [ img ]
Post a reply

Re: Waze nováčik - otázky

Thu Dec 08, 2016 7:26 pm

Diky za nazory. Jelikoz nejsem kamionak a fandim Waze spis z pohledu programatora, tak to tlacit nijak nebudu. Ale pokud to nekdy udelaji, tak budu prvni kdo jim doplni podrobne sve okoli.

Sun Dec 11, 2016 2:04 pm

A ty placene useky je nejaky problem primo v navigacnim sw nebo jen jsou spatne nastavene parametry u cest?

Ja bych dodal taky jednu - osetreni vypadku spojeni na internet. Napriklad kdyz chci zadat nejake hlaseni a neni spojeni, tak to prachsproste oznami ze neni spojeni a neni zadna moznost jak to doposlat pozdeji. A pak napriklad Waze obcas vytuhne a mam podezreni, ze to je v souvislosti s vypadky signalu pri prejezdech mezi vysilaci.

Sun Dec 11, 2016 6:23 pm

Opet tedy relativne jednoducha dodelavka navigacniho sw. "Staci dodelat" uzivatelskou konfiguraci placenych silnic. Default by bylo vsechny staty zakazane a uzivatel by si zaklikal kde vsude ma zakoupene znamky, pripadne ze chce vjizdet na placene dalnice kde se plati myto (Polsko, Italie, ...)

Mon Dec 12, 2016 6:55 am

Podle toho co pises o tom vis neco vic. Co to znamena to "chceni"? Nemaji kapacity, nebo nemaji technicke vedeni, nebo na ne tlaci vyrobci placenych aplikaci, nebo neco jineho? Proste to profesne nechapu, mit super koncept s online napojenim a pak to takhle technicky zabijet. Maji alespon ten "online koncept" nejak patentove ochraneny? Ne ze bych byl nejakym slepym zastancem patentu.

Mon Jan 16, 2017 8:18 pm

Zdravím, musím se "chca nechca" vrátit k technické stránce navigace Waze. Netuší někdo z adminů, zda se nechystá nějaká změna v modulu připojení k internetu (nebo jak to nazvat). Minulý týden jsem jel do Rakouska a vzhledem k tomu, že na služebním telefonu mám data roaming, ale telefon je E52, jsem sim kartu hodil dočasně do staršího náhradního SGS3mini. Na něm jsem 10 km před hranicemi zapnul data, zapnul wifi hotspot. Na telefonu s waze jsem zapnul wifi, připojil se na hotspot, zkusil inet prohlížeč, vše ok. Vypnul jsem tedy data a po cca 3 km, vyhledání sítě. Zkontroloval jsem internet a pak ještě i daleko v Rakousku, vše ok. Ale Waze pořád hledalo síť. Jelikož to pořád navigovalo a cíl byl na začátku Vídně, jsem to dojel. Pak jsem si s tím hrál, pomohlo až ukončení Waze a po novém startu ok. Ale asi tak jen 100 km. Říkal jsem si, že to je asi tím hotspotem.
Dnes cesta z Vysočiny do Plzně zapnutá jen data přímo v telefonu s Waze, za Prahou vyhledávání sítě. Hlásilo to sice nějaké hlášení, ale jen minimum bylo aktuálních. Opět internet zcela funkční a pomohl až restart Waze. Trasu při "hledání sítě" to samozřejmě nezaznamenalo, ale nějaké najeté km a body už neřeším. Jen to ale vypovídá o naprosté katastrofě modulu obsluhujícího přípojení na internet.

P.S. Sorry za tu slohovku, ale musel jsem si ulevit.

Tue Jan 17, 2017 7:01 pm

Zdravim, mozna jsem to nenapsal uplne jasne, SGS3mini slouzil pro ceste do zahranici jen jako hotspot z firemni sim. Waze vzdy bezelo na SGS5mini. Navic, evidentne chyba aplikace nebo spoluprace v ramci android OS, protoze v te dobe vzdy internet v prohlizeci bezel bez problemu.
Snad bude neco pravdy na tom co psal foxitrot a poladi to.

Wed Jan 16, 2019 2:35 pm

Nevím jestli se to už někde neřeší, kdyžtak dejte odkaz. Nedá se nějak vypnout natvrdo ten rádoby inteligentní automatické zoomovaní při navigaci? IMHO je to naprosto nepoužitelné. Například jede člověk po nějaké klikaté silnici, vidí v navigaci 3 km dopředu ale přijedu na křižovatku tvaru Y a netuším kudy mám jet, jak je to pidimrňavé.

Edit: Později jsme v diskuzi na toto téma pokračovali v samostatném vlákně zde https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=275068
Last edited by MTB_Petik on Fri Jan 18, 2019 7:48 am, edited 1 time in total.

Tue Aug 30, 2016 7:39 am

Zdravím, mám takový dotaz. Mám naježděno podle dashboardu přes 400km nicméně v appce mám pořád dudel v hubě a u aktualizace ceny paliv mi to píše, že musím ujet ještě 160 km. Musí se to někde nastavit, aktualizovat? Jsem v appce přihlášen jak waze účtem tak přes FB. Díky za radu.

Sat Apr 09, 2016 4:11 pm

Ahoj neviem komu mam napisat, pocas jazdy mi nejdu pridavat policajti a ani nic ine. ani ked stojim. stale mi pise ze nieje signam GPS! pred tym mi to islo a v nadstaveniach som nemenil nic. dakujem
neviete mi niekto pomoct

Wed Feb 19, 2014 11:59 am

Caute
chcem sa spytat jednu vec, dost casto sa stretavam s tym ze na benzinkach je zadana nespravna cena paliva (uplne hausnumera)
[ img ]
ak sa to clovek pokusi prepisat tak dostane odpoved
[ img ]
skusal som rozne sposoby, zmazat ceny nastavit ze konkretne palivo nie je v ponuke.... skratka ak by som bol kvoli tomu pol hodinu na benzinke tak to snad prepisem, ale na to nemam cas.
preto otazka existuje nejaky rychly sposob ako taketo ceny prepisat na tie spravne?

pozna niekto toho "smrtelnika" s nickom P.N.B.O? vzdy ked som v okoli KN tak tam po nom najdem popisane nezmysli, s radostou pise ceny 1.500, 1.400.... opravim to a o tyzden je to tam zasa :)
Last edited by nerd-26 on Wed Feb 19, 2014 12:06 pm, edited 1 time in total.
Post a reply