Switch to full style
[ img ] [ img ]
Post a reply

Re: Waze nováčik - otázky

Wed Feb 20, 2019 4:17 pm

Ešte jedna otázka:

Upravil som vo svojom meste nejaké cesty, niečo pridal, ale ako sa teraz pozerám, tak sú upravené znova editormi vyšších levelov na nesprávne typy. Takže vidím to tak, že sa mi neoplatí nič upravovať, nakoľko to bude upravené naspäť alebo do stavu nezodpovedajúcemu skutočnosti?
Ulica zmenená na súkromnú cestu,,, cesta prejazdná autom, len nespevnená bola upravená na off road,, To si daní editori naháňajú body alebo ako to vlastne funguje?

Vďaka za odpoveď.

Wed Feb 20, 2019 5:03 pm

Ako prvé mi padlo do oka toto:
Ulica zmenená na súkromnú - toto som upravil dnes naspäť na úzku ulicu, až potom som si všimol, že je toho viac
ulica zmenená na cestu na parkovisku - to isto nie je cesta na parkovisku, to by som tak mohol označiť aj celú vedľajšiu cestu. Autá tam síce pozdĺžne parkujú, ale nemali by.
nespevnená cesta zmenená na off road - tá cesta je normálne zjazdná bežnými automobilmi, len nie je asfaltová, čiže nespevnená.

Viac vecí som zatiaľ neobjavil. Každopádne, našiel som aj nejaké úpravy, ktorým sa nebránim a pravdepodobne museli byť urobené, aby to zodpovedalo nejakému štandardu waze. ;)

Wed Feb 20, 2019 5:29 pm

ma5jkl wrote:ASR nam zapli myslim v 2014 ...

Tie krajiny viem, je to fakt smutné, že to nemáme aktivované aspoň po anglicky, čo by úplne postačovalo.

Wed Feb 20, 2019 6:26 pm

Super, tak ďakujem za odpoveď a rady.

1. to zmením naspäť na klasickú ulicu (nepamätám, čo som tam dal ako prvé, či úzku alebo klasickú ulicu, každopádne editor nemal pravdu so súkromnou), keďže sa tam dá normálne prejsť autom a nie je to až také priúzke.

2. ok teda, beriem na vedomie do budúcna na zlepšenie orientácie v apke. :idea:

3. to zmením naspäť ako som to mal na klasickú ulicu len nespevnenú a budem dúfať, že to niekto znova nepokazí..

Ak by som potreboval odomknúť nejaký segment, mám využiť radšej na to určené vlákno alebo vás pootravovať s PM? napr. tieto segmenty sú zle zakreslené, chybná ulica

Wed Feb 20, 2019 6:40 pm

Geometria + ulica (má byť Centrum I) ;)

Wed Feb 20, 2019 9:47 pm

Ak sa nemýlim, to je jediná oranžová šípka, ktorú som použil? Ďakujem za upozornenie, upravím. Wiki som prečítal, ale netvrdím, že ju ovládam na 100%.

Fri Feb 22, 2019 9:03 pm

Vďaka za objasnenie Yombie, nabudúce ti napíšem PM ako mi tu poradili ;)

Ešte niečo:
1. Odporúčate dávať na "cestu na parkovisku" názov ulice alebo odškrtnúť žiadna ulica?

2. Čo urobiť s parkoviskami, ktoré podľa vašich pravidiel nespĺňaju podmienky parkoviska (teda sú to len obyčajné parkoviská pri bytovkách, obytných domoch)? Je lepšie to preriediť alebo ako sa zachovať?
napr. tu alebo tu

Sun Feb 24, 2019 11:50 am

Stále vám nedám pokoj, :)
Načo je dobré na mape takéto miesto s fotkou?

Mon Feb 25, 2019 5:07 pm

1. Čo by ste navrhli s týmto segmentom?
Je vlastne súčasťou podzemného parkoviska, trochu zlá geometria navyše..
Je lepšie tam vytvoriť plochu ako podzemné parkovisko alebo niečo iné?
Ak môžete, tak mi ho aspoň odomknite [L5], nech ho mierne napravím.

2. Z hlavnej cesty (I.tr) je zákaz odbočenia vpravo pre nákladné automobily.
Oranžové šípky vraj nepoužívame, tak mám dať obmedzenie na danú ulicu alebo nechať to tak?

3. Rozumiem dobre tomu, že editovateľnú oblasť získam iba použítím zapnutej navigácie (ŠTART + CIEĽ)? Teda nestačí mať iba zapnutý WAZE bez cieľu?

Mon Feb 25, 2019 5:51 pm

k tomu 3tiemu bodu:
Čítal som, že to mešká aj viac dní, ale preto sa pýtam, lebo dnešnú jazdu do roboty vidím, ale minulý týždeň vo štvrtok, keď som jazdil "bezcielne", tak to ešte nevidím?
Post a reply