Post Reply

Datový tok - kolik asi ?

by jirys717256
Jaký je asi datový tok WAZE při navigování za hodinu ?
jirys717256
Answers: 0
Post by b-007
Ahoj, už se to tady řešilo... Odpoveď není jednoznačná, jiný datový tok bude ve městě a jiný mimo město (dle hustoty objektů). Dále záleží zda se jedná o novou lokaci. U té co jsi už projel se ukládá do paměti a již se znovu nestahuje (pouze při změnách v mapě). Já mám 150MB na měsíc na vše, včetně mailů a nemám problém... Případně lze přes wifi si v navigaci ty data stáhnout dopředu a pak vyrazit :-).

edit: pokud jsem dal znovu načíst mapu v okolí, tak v Praze si to vzalo jednorázově cca 100kB.
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Has thanked: 117 times
Been thanked: 331 times

Post by b-007
Tak si přes telefon udělej hotspot. 2-3MB na den pro Waze je krásné čislo, ale "500kB/den" je výsměch jak OSKARTY (myšleno historicky, jak bývaly tyto karty zajímavé, když OSKAR začínal), tak Vodafonu ;-).
edit:
Nedává nějaký virtuál internet zdarma pro svoji předplacenku?
mobil.cz, ale musíš pravidelně dobíjet...
lepší je možná toto:
http://www.alza.cz/twist-online-interne ... 348600.htm
když nepoužíváš, tak neplatíš a pokud si to vše nastahuješ přes Wifi, tak se udržíš na hodně nízkých nákladech...
Takže za 200Kč vydržíš 5 měsíců.
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Has thanked: 117 times
Been thanked: 331 times

Post by foxitrot
Pohybujem sa prevazne v Bratislave a blizkom okoli, nejazdim az tak vela. Raz za mesiac-dva nejakych 200-300 km dalej. Posledne mesiace som pre Waze klienta spotrebovaval okolo 30-40 MB mesacne (mobilne data) + dalsich 20-50 MB cez WiFinu. (Aspon 3-5 x viac mobilnych dat spotrebujem na Tapatalk a este viac na zvysok systemovej komunikacie. niekedy mi staci 350 MB mesacne, niekedy sa s odrenymi usami vtesnam do 500 MB limitu.)

V lete som bol s Waze klientom s roamingom v Chorvatsku, celodenna cesta a cucol si aj tam aj spat tych 27.5 MB (co nestacilo, ale vzdy dosiahol (vraj) 30 MB limit a nadrz bola uz pred koncom prazdna).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1266 times
Been thanked: 652 times
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Uff. Na hodinu se to asi nedá počítat. Už jsem zapomněl přesná čísla. Ale odhadem, když jsem jel 1000km do Německa, jsem měl spotřeby caa do 3-5MB.
Je to velmi individuální, jak moc jezdíš, kolik je na cestě hlášení, kolik ty dáš hlášení a popř. fotku,
jestli si to zrovna nestáhne aktualizaci map atd...
Počítej měsíčně od 25-50MB. Ale ber ty čísla hodně obezřetně.

Pokud tě to zajímá přesně, je v klientovi v Nastavení - Rozšířené - Přenos dat - a tam zjistíš spotřebu dat. Párkrát se mrkni po jízdě jak jsi na tom. ;)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 591 times
Been thanked: 1571 times

Post by GinBook
500kb nestačí. Jak si to stáhne aktualizaci mapy, jseš v háji a cáluješ korunky.

Edit: Je to online navigace respektive ani ne navigace jako online sledování provozu, hlášení atd...
Podle toho se počítá příjezd do cíle.
Je potřeba internet!. Jinak je těžko obhajitelné použití této aplikace a uživatel bude jen nadávat a nakonec ji odinstaluje.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by GinBook
Úplně nevím v jaké jsi situaci a co máš za tarif, ale na Slovensku máte neskutečné podmínky pro datové tarify oproti ČR. Takže nějak nevím proč řešíš nějaké data pro Waze či počasí. :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by GinBook
Hahahaha v Čechách není možné sehnat 500mb za 1euro.

Migrace možná je, ovšem žádná výhra.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by GinBook
Moje měsíční mobilní spotřeba dat na je cca 2GB. ;)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by GinBook
Predam nasemu marketingovemu oddeleni v poctu jedne osoby. ;-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by JaRoY
500kB to je naozaj riadne suche. JA len telefon nastartujem a uz minie 500kB, co len aktualizacie skontroluje a pocasie zaktualizuje a nejake veci okolo toho.
JaRoY
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times