Post by vargosz
Výhoda a zároveň v některých případech nevýhoda waze je, že je globální. Takže informace z tankujlevněji by byly použitelné jen na území ČR, ale co zbytek světa? Celé je to o počtu uživatelů, čím víc jich bude, tím přesnější data budou...

Na druhou stranu je pravda, že ergonomie stránky pro zadávání ceny je dost nepovedená. Mám telefon s malým displayem a zadat ceny za jízdy (pozor coby spolujezdec!) je docela dřina... Tlačítka + a - pro zvyšování nebo snižování aktuální ceny, by myslím, nemusela tým programátorů odrovnat...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vitj
Add ALE1) Navigace vypočítává aktuální nejrychlejší trasu v závislosti na provozu historickém a aktuálním. Pokud je někde zácpa, tak je nutné, aby ji někdo dříve vystál, jinak se o ní nikdo nedozví. Pokud už je známá, tak může být rychlejší jí projet než ji objíždět. Pokud se mi nelíbí trasa, tak můžu si dát vypočítat alternativní trasy a z nich si vybrat optimální. Trasu lze také ovlivnit zastávkou v trase.
Tam, kde je dost uživatelů, tak routing funguje velmi dobře, kde jich je málo, tak je to horší a jsou preferovány trasy dle historických dat a typu cesty.
Čím bude víc uživatelů, tak budou lepší trasy, proto doporučovat všem :-)
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
ad ALE 1:

Ono je to obojí, když je dost wazerů, zácpa má vyšší prioritu a pokud ji ještě k tomu potvrdí hlášením, tak se priorita ještě zvyšuje. Za poslední měsíc se dost zlepšila navigace na střední vzdálenosti v řásu cca 100 km možností zahrnout do routingu i MnHw a Primary. Alternativní trasy dává objížďkou okolo dálnic, takže je možné aby při zácpě byly využity. Ale samozřejmě vysoká priorita silnic není dobrá.
Ano, na Slovensku začali s testováním snížení typu silnic, ovšem to nebylo úspěšné z důvodu dálkového routingu. Takže v ČR zatím čekáme a já osobně si nejsem jistý jestli vůbec má smysl měnit typy silnic.

ad ALE 2:
- aktualizace segmentu:
Za prvé neznám jinou navigaci, kde by vůbec někdo aktualizoval uzavírky, takže mi přijde, že aspoň to co v mapě je je velká výhoda oproti ostatním navigacím. Ostatně, tam kde je hodně wazerů, tak uzavírky jsou zadávány lépe. Před pár dny se zlepšily aktualizace, perioda každý den zpětně za minulý den. To je naprosto úžasné. Pro uzavírky máme výbornou funkci časového omezení. Není tedy problém uzavírku zadat dopředu a od do. Pokud pak nenastane prodloužení nebo zkrácení doby uzavírky, nemusí se už nic dělat.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vlado_s
píšete o kozách alebo robíte kozy? :D
GinBook wrote:Jak nedoporučovat??? Do toho musíte vkládat srdce! Samozřejmě vychválit a ty drobné nedostatky kulantně zaonačit. :)
A na rovinu natrieť tie brutáne chyby a takmer úplnú aroganciu z najjvyššíš miest ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
ak to bolo o známkach na vysvedčení, tak trojky-štvorky nič moc... :)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Sme radi, že to tak vidíš... potom Ti radšej nepovieme, že teraz možno až zbytočne schádza z hlavne/priamej/logickej trasy.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by Zirland
Podle mně už samotná otázka "Doporučovat nebo ne" svědčí o nepochopení celého problému.
Odpověď musí vždy být ANO, DOPORUČOVAT!

Jestliže zde máme komunitní projekt, založený na crowdsourcingu, jsme životně závislí na každém uživateli, který nám pomůže získat data. Myslím si, že to tu už bylo popsané dostatečně přede mnou.

Jediný problém všech těch "nóbl uživatelů", který maj hemzy na kvalitu, že jako Sygic je lepši, BeOnRoad da bezt apod. je v tom, že nechtějí dávat, jenom brát. Nemají ochotu pomoci, přispět hlášením o koloně. I když na té Jižní spojce v té koloně už musí stát, nejsou ochotni zapnout aplikaci, která si SAMA zjistí, že se provoz nehýbe a upozorní ostatní.

Holt někdo tu oběť přinést musí, někdo do té kolony přijet musí, jinak to Waze neví. Ale jednou to budu já, podruhé zase někdo jiný. Dneska pomůžu já tobě a zítra, díky kolegovi, dostanu objízdnou trasu a koloně se vyhnu. KARMA, PÁNOVÉ A DÁMY.

Dokud se budeme bát lidem doporučit Waze, tak nám nikdy nezačne fungovat dynamické routování. Nechcete? Já bych chtěl.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"