Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Pojmenovávání ramp v ČR

Post by masvbr
a kdyz uz si tady hrajete :D, tak prosim opravte popisky na _vsech_ rampach (zkusil jsem na to dat URko, ale prestoze se tvaril, ze ho zalozil, nic)
... chybi slovo Exit na zacatku
(nemam tu ani EA, ani prava)

... zkuste si vyhledat treba Brno ... a 1. odkaz je na tenhle Exit ;)
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times

POSTER_ID:14041610

1

Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by Grepa
Jasně to jsem pochopil, že jsou to místní části a podřízení obce. A nechci přejmenovat Valašské Meziříčí, na ValMez ;) . Příklad je "Bynina" nebo "Valašské meziříčí - Bynina"

segment označuje tabuli obce (pak smažu)

https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... =248758367

a opravoval jsem Vysoká (Lešná). Zatím jsem zvědav kdy se to překreslí (zatím je to 14 dnů). A Jak je vidět například z Lešnou to je xkrát. Sekni do toho.

https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... 10&env=row
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Připravil jsem si konkrétní příklad k editaci (ŠKOLA HROU):

PROBLÉM: "VESELÁ" VERSUS "ZAŠOVÁ - VESELÁ"
WAZE: ZAŠOVÁ - VESELÁ
TABULE: VESELÁ
OBECNÉ POVĚDOMÍ: VESELÁ
STÁTNÍ ZASTUPUCE: VESELÁ samostatná část obce ZAŠOVÁ
PŘÍLOHA:
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=18. ... 10&env=row
http://www.uir.cz/obec/545236/Zasova
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vesel%C3%A1

KOMENTÁŘ: "ZAŠOVÁ - VESELÁ" je územně správně, ale wazer jede do "VESELÉ". Vím, že to vyhledávači nedělá problém, ale myslím, že wazer chce vidět "VESELÁ". Bohužel v tomto konkrétním případě musí být pro duplicitu doplněk a tak by měla vypadat informace pro wazera ( který není zaměstnanec nadřízeného uzemně správního orgánu ) "VESELÁ (ZAŠOVÁ)".

ZÁVĚR: JAK SE DOSTANU PŘEJMENUJI => "VESELÁ (ZAŠOVÁ)"

ps: Ginbooku, prosím tě přenes tyto příspěvky na vhodnější vlákno. Myslí že tu někde bylo (teda jestli to jde). Dík.

MOTTO: KDO SI HRAJE NEZLOBÍ ;) .

Doplněno editem:
Samozřejmě pokud má někdo argument, proč je závěr chybný, rád od svého úmyslu upustím. Jen argument, že se to dá vygooglit mi připadá nepodstatný a tak prosím nějaký jiný.
Děkuji že společně zlepšujeme WAZE ;) .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Nemá teď čas dohledat umístění cedulí, ale jestli dobře rozumím jedná se o úplně stejné texty a označení více samostatných částech jedné obce. Pak bych i za cenu přesahu grafického ohraničení obce udělal.

Není to idealní, ale bude to možnost. Případně by v tomto, ne tak častém případě to mohlo byt i "VYŠKOV" a druhá část "VYŠKOV (VYŠKOV) ?

Je v tom mírně řečeno chaoz, ale myslím, že je nejdůležitější informace podaná přes klienta veřejnosti uživatelů a ta by měla být co možná nejméně matoucí, co nejvíce přehledná a v rámci možností co nejkratší.

Není to jednoduché. Ani bílé tabule okolo obcí nejsou tvořeny podle jednotných pravidel. U ValMezu je více způsobu popisu místních částí stejné kategorie na obecních tabulích, podle toho kdo a kdy zakázku na výrobu zadal. (varianty "VM - A", "B - VM", "C" a možná i dalši). Jinde to nebude lepší. Ale myslím, že by jsme si měly pro WAZE vybrat jen jednu, nejlépe prostě "A" a případě duplicity "A (X)".

Zdůvodnění: nejsem kartograf, ale myslí, že není jiného mapového výstupu než Waze, který by byl pro běžného uživatele v místopisu tak matoucí.
Musíme si uvědomit, že běžný uživatel je i blondýna a dívá se na výseč mapy jako na celek. A ne jako tady to dělal Franta a tady Lojza :geek: .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments
Last edited by Grepa on Tue Apr 01, 2014 11:46 am, edited 1 time in total.

Post by Grepa
foxitrot wrote:OT: ValMez je zauzivany hovorovy nazov pre V.M.?
Mjeťe recht cahle :lol: .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Je evidentní, že nejednotný přístup k názvům je kostlivec z minula a jeho odkládání se samotný problém jen zvětšuje.
Fakt je, že nemám představu, jestli je možné hromadné přejmenování celé obce na úrovni systému, nebo jen tak, jak sem to zatím dělal => výběr skupiny shodných segmentu a společné přejmenování => kontrola a oprava po kontrole.

Ale myslím že nemůžeme jinak než teď!
Nevím jaký je vývoj aktivity nových editorů, ale myslím, že trend je vzrůstající a každý den přibývají stovky a možná tisíce segmentů. A nezanedbatelná část z nich je problematická, protože nabídka z roletky je špatná! Jasně jsou i chyby připojení atd., ale ty Validator najde a já rád za edity opravím a ani skoro nemusím přemýšlet. Ale toto je systémová chyba a tu nenajde a neopraví!

Je prostě jasné, že doba kdy neomezená svoboda byla jedinou cestou, už končí. I americky cowboy, když sedne do auta musí a tvrdě dodržovat pravidla. A myslím, že ani nejde omezení svobody, ale o to aby tato práce a pro někoho hra měla smysl.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
tex232 wrote:Pozor na ValMez a VelMez můžeš se vyskytnout zcela jinde což tě jistě nepotěšší...
Promiň, nepochopil jsem. Reklamuješ nějaký překlep, nebo je to projev nesouhlasu?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
tex232 wrote:
grepa wrote:
tex232 wrote:Pozor na ValMez a VelMez můžeš se vyskytnout zcela jinde což tě jistě nepotěšší...
Promiň, nepochopil jsem. Reklamuješ nějaký překlep, nebo je to projev nesouhlasu?
Jen že není V. M. jako V. M.
Uf :D , přišlo mi to divné ;). Na zkratky a i na některé slova si člověk musí dát bach 8-) . Nebo řekne, i to co neřekl.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
vlado_s wrote:V minulosti bol dostupný formulár na premenovanie obcí, snáď ho ešte nájdem.
Prosím o presun príspevkov do CZ časti, nakoľko na SK v tom máme jasno.
Už jsem psal report včera a jak jsem přepínal obrazovky mezi svými rozdělanými úkoly, tak jsem nějakou klávesovou zkratkou report posla do háje :shock: .

Původní byl delší a teď musím vyřizovat fakturace a tak budu stručný:

Vlado, prosím tě můžeš mi přiblížit, jakým způsobem máte jasno. Moc ti děkuji, čao :) .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by ma5jkl
rst193 wrote:
Pernstein wrote:Mně se víc líbí čárka:-)
vodorovna, ci zvisla? :D
mozno aj sikma a dokonca dolava alebo doprava ;-) je ich este dost: \/-_,'|`"
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»