Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Tématické týdny.

Post by GinBook
Mám už dlouho v hlave jeden navrh.
Mozna dalsi ptakovina.

Jde mi o finisovani daneho tematickeho ukolu do konce.

Vysvetlim:

Jestlize vime, ze se nam v blizke budoucnosti ukazou zeleznice v klientovi pojdme si udelat prioritu dodelani zeleznic.

Dali jsme si pravidla na rampy. Udelejme tematicky tyden opavy ramp.

Mame porad rozhozene geometrie na I. tridach silnic. Dejme tomu prioritu.

Pozdeji na II. A III. kach.

Bude se menit servisni cesta na street. Ani nevite kolik je servisnich cest pres pumpy. Navic by jsme meli dodelat junction navic na techto mistech. Kde je jeden segment pres cerpacku.

Atd...

Moje myslenka je dokoncit veci ktere jdou zafinisovat, (a ted mne ukamenujete) a zamknout.

Kazdy vime jak je to z editovanim. Zacnu delat geometrii na nejake ceste a nez skoncim jsem po hodine uplne jinde a delam neco jineho protoze vidim vetsi problem. Uz jsem se kolikrat nachytal, ze nedokoncim praci.

Pokud uvidime nejake chyby v mape. Hodte tam UR nebo permalink do fora.
Ale pokracujme v danem ukolu. Presto, ze to je obtizne.

Tim ze dokoncime nejakou cast, muzeme vypusti z hlavy danou problematiku.

Nekteri napisou ze maji male AM. Napiste Zirlandovi o vetsi cast. Jste tu taci co si to odpracovali a zaslouzi si to bez vyjimky. A pisu to po nekolikate, vubec by mne nevadilo aby nekteri sli na L4. (Treba ti co maji 70t a vice editaci) verim, ze Irad udela vyjimku. Je tu nejakych cca 8 lidi co jsou skveli kolegove editori.

A ikdyz nemate AM muzete prosmejdit v danem tydnu mapu a pomoci nam hledat chyby.


GinBook

Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times

POSTER_ID:863001

1

Send a message

Post by b-007
Milí editoři :-)
(moc se mi líbil hezký pozdrav Dobré ráno od jednoho editora, bylo to tak milé na sobotní den)
Tento nápad se mi také moc líbí a je super.
No provedení bude trochu horší. Jak tady zaznělo je tu pár problémů. Zkusím je snad všechny vyjmenovat.
Koordinace - kromě GinBooka tu nemáme moc koordinovaný přístup a řízení. Ať se nikdo neuráží, ale je to fakt.
Pokuď úkol nebude menšího charakteru s pevně definovanými hranicemi bude nutné vytvářet nějaký excel... A opět ho bude vytvářet jen GinBooku? Teda dokumentovat se to stejně bude muset :-)
Proto doporučuji týdny či dny vyhlašovat spíše na menší oblasti ve vztahu k problému a množství segmentů...A po zopakování tohoto úkolu několikrát v dalších oblastech se celý úkol dořeší v celé ČR. Nedávejme si moc velké nereálné úkoly na celé ČR :-).
Na každý úkol by se měli všichni, kdo mají zájem se ho účastnit přihlásit, aby se vědělo s kým pak komunikovat a zda má cenu v daném týdnu vůbec něco editovat, případně co...A zjistilo se zda tam má editor EA či AM. Rozdělily se podoblasti či jinak vymezily úkoly...
S tím totiž souvisí i předpřípravný úkol (týden, dny) ve kterém musí dojít opět pomocí spíše vyšších editorů k vyčištění zámků v dané oblasti a k svižnému vyřízení AM...
A vše samozřejmě zadokumentovávat a psát na FB :-)
A pak tu vyvstává otázka zámků. A babo raď... Je jasné, když je to už hotové (HOTOVÉ? - mapy jsou staré rok či dva...), tak by bylo lepší zamknout výše než L1, ale na kolik? Asi L3, protože to je většina editorů a ještě s přimhouřením oka těch špatných editujících moc L3 není? Bavíme se spíše o méně důležitých segmentech... Můžeme vymyslet více zámků dle typů míst (silnice..., vesnice, menší města, větší města apod.) A s tím spojené problémy s nemožností efektivně poznat, zda je segment připojen. Nebo se tu prosadí radikálnější vzor jako je na slovensku? A co problémy s uzavírkami, opravami, změnami apod...? Jasně z pohledu bežného řidiče (needitora), by mělo stačit nahlásit UR v klientovi a my to opravíme... Pro editory (řidiče) to bude méně komfortní řešení...
Napadají vás ještě nějaké další otázky?
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2287
Has thanked: 119 times
Been thanked: 429 times
Send a message

Post by b-007
Obavam se, ze benzinky bude potreba sloucit s upravou cest ci geometrii a junction navic. Blbe se hledaji... A opet nemuzeme si davat cile nekde v CR, to zase nikdy nebude hotove a nikdo netusi kde to je zkontrolovane...
Musime si urcit neco jako kraj, ale spise ctverec (obdelnik)...
Vyhodou, pokud by se to delalo takto, ze v nem uz budou mit vsichni AM a pak se daji vyhlasit dalsi ukoly na jine tema v danem ctverci a pak se muze jit jinam... Co vy na to?
60% lidí má AM,EA v Praze či Brně nebo tak něco a pak nespecifikovaná EA někde... A my chceme koncetrovat těch "pár" editorů na konkrétní oblasti, které budou dodělány rychle a nebude to stát takové úsilí, když to tam dělá jeden a stává se z toho robota a né zábava. A hodně problémů je tam kde nikdo z nás nemá EA nebo už dávno vypršelo (cca 3. měsíce)...
Připomínky? :-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2287
Has thanked: 119 times
Been thanked: 429 times
Send a message

Post by b-007
Myslim ze by pro zacatek stacilo ..P.. a ..P.. placené. Za .. doplnit znak ktery si tu mezitim dohodneme...
Pokud budu uvazovat jako bezny uzivatel navigace: napisu parking ci parkoviste a chci videt vysledky a bude me asi i zajimat zda je placene ci neplacene. Nic vic... Takze tezko budu psat do vyhledavace ..P.. To proste neuhodnu.... Jen namet k zamysleni...
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2287
Has thanked: 119 times
Been thanked: 429 times
Send a message

Post by b-007
masvbr wrote:takze mycka neni problem, aspon se to kouskuje (junctions), ale dalsi cesty uz radeji ne ... ? OK? :?:


... BTW nevyclenime/zalozime na to: "Tematicke tydny - benzinky" samostatne vlakno zacinajici pokyny + odkaz na soubor? ... tady uz se paralelne resi neco jineho (parkoviste) a urcite neco dalsiho bude dal :) ... ???
Rikal jsem to GinBookovi davno, ale bohuzel nereagoval na to ... Ale na druhou stranu GinBook neni koordinator... ;-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2287
Has thanked: 119 times
Been thanked: 429 times
Send a message

Post by b-007
Vytvoril jsem tedy separatni tema pro ČS ;-)
viz: viewtopic.php?f=22&t=80459
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2287
Has thanked: 119 times
Been thanked: 429 times
Send a message

Post by Erin0147
podla mojho nazoru je cele editovanie o urcitom "systeme"
- najprv hlavne tahy, postupne sa dostat k nizsej triede a ked uz sa to robi tak to robit komplet.
cesta, geometria, pomenovanie podla dohodnutych pravidiel, doplnnit cisla domov, landmarky atd ...

tie tematicke "dni, tyzdne" sa mi tiez pacia.
zamerat sa naozaj na jednu vec a urobit to komplet naraz a v celych lokalitach, idealne uzemie statu :) a zamknut.
ano zamknut lebo tomu kazdy z nas venuje enormne mnozstvo casu.
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
s tymto musim pochvalit kolegov ktori v ramci SK viacerych editorov povysili na L4
a komunikacia prebieha v group google skupine + na rychlu kooordinaciu som vytvoril aj irc kanal :)

myslim ze vsetko zavisi od vzajomnej chuti pracovat na spolocnej veci.
vsetko ostatne /kto, kedy, kde, koordinacia ... su len technicke detaily/

kto chce sposob si najde, drzim palce aby aj v CR to islo este lepsie ako doteraz :)
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by FenCZ
Jen tak mě napadá, když se tu debatuje o tom jak označovat parkoviště... Co v takových případech udělat jednoduchý formulář s několika návrhy a jedním volným chlívečkem pro případné další návrhy, který by se nechal sdílet na G+, FB apod. By se k tomu mohli vyjádřit i běžní uživatelé a je šance, že by to mohlo přilákat i nějaké další potenciální uživatele.
Výsledek z toho by se mohl brát jako jistý základ pro již konkrétnější rozhodování.

Nějak mi to tu trošku připomnělo ten vtip o tom, jak programátoři vidí běžné uživatele a běžní uživatelé programátory. :o)
FenCZ
Posts: 87
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times
Send a message
AM pro jihovýchodní část Moravy (BO, BK, BM, BV, HO, KM, UH, VY, ZL, ZN)

Post by GinBook
hory1989 wrote:Je pravda, ze cca pred mesicem jsem kvuli neshode ceduli a udajich ve Waze spatne sjel z D5 u Plzne :( Kdybych nebyl jen "uboha" L2ka, tak to tam rad prekopu, na jinych dalnicich jsem na tom s EA momentalne dost spatne.
A proc na foru nepozadas o odemceni ramp, nebo rovnou o opravu, nezapichnes UR?
Neresme jedno misto. Vsichni vime ze mame chyby v mape.
Toto tema je o tom jak to resit systemove. Respektive to co jde resit.




Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message