Post by vargosz
GinBook wrote: Vargosz by nám mohl případně do Wiki doplnit informaci jak a co děláme na čerpacích stanicích, pokud to tam není.

Myslím, že to tam není. Zítra na to kouknu...

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
JJ vím že tam tohle je, před pár dny jsem to tam dopisoval :-)

Ale chtěl bych udělat jakýsi návod na tvorbu benzínek obecně. Dát tam info, že landmark musí být větší než cca 40m2, aby byl v klientu vůbec vidět, jak je to se značkou (brand) pokud není v seznamu a tak...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
porubcan wrote:taketo nieco? viewtopic.php?f=275&t=22715&p=210274#p204790
bolo to uz rok stare, tak som tam este teraz zmenil vtedy dohodnutu service road na PRL
Super, to je přesně ono :-) Nebudeš-li se zlobit, tak to jdu narvat do CZ wiki ;)
Dík
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Nova stranka v CZ Wiki - Oznacovani cerpacich stanic - v podstatě jsem jen zkopiroval porubcanuv prispevek...

Akorat nevim jestli tam uvest i toto:
porubcan wrote:jemna uprava pre cerpacie stanice na dialnicnych odpocivadlach:
Name: [Znacka benzinky] + [nazov odpocivadla], napr. "OMV Zeleneč", "OMV Tekovské Nemce", "Agip Budča"
Address: [nazov cesty] + [kilometrovnik, ak je znamy] + ">" + [krajske mesto al. okresne mesto v smere jazdy, zahranicne mesto vzdy so skratkou krajiny v zatvorkach], napr. "D1 48.km > Bratislava" alebo "D2 > Wien (AT), Györ (HU)"
Nepripada mi, ze by se to v CZ nejak masivne pouzivalo, nerikam, ze to neni dobry, naopak. Jen nevim jestli maji v CZ vsechna odpocivadla na dalnicich nazev.

Uprava adresy s oznacenim kilometrovniku a smeru je samozrejme proveditelna i v CZ a to tam urcite pridam, akorat, ted uz musim koncit...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
GinBook wrote:Bohužel tvůj permalink je na celou Plzeň. Zkus se přiblížit, dát permalink, a okopírovat text z adresního řádku a hodit to tu znovu. Ať na to mrknem, kde je problém.
Omlouvám se za OT, ale dovolím si takový malý tip:

Pro získání permalinku není potřeba na něj klikat a čekat než se stránka znovu načte (pokud máte slabší stroj a víc běžících scriptů v prohlížeči... tak asi víte co chci napsat) a pak URL kopírovat z adresního řádku, ale stačí (samozřejmě po odzoomování na správné místo...) na permalink kliknout pravým tlačítkem myši a z menu vybrat "Kopírovat adresu odkazu" a pak už můžete rovnou Ctrl+vkládat...
permalink.png
(101.61 KiB) Downloaded 556 times
Funguje to v Chrome, Firefox aktuálně nemám, ale předpokládám, že to bude podobný...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Samolepky se vzdávám ve prospěch toho kdo si o ní na srazu řekne jako první :-) už jí mám vylepenou...

Díky ;-)

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vitj
Mám podobné zkušenosti.
Chyby s který mi jsme se setkal:
1) Chybí Junction na segmentu benzinky.
2) Špatný typ segmentu (Service road, Street)
3) Žádná příjezdová silnice
4) Benzinka na špatném místě

Vznik první chyby je jasný, netušilo se, že je junction potřeba. Druhý případ způsobila pravidla a další dva špatné mapy Bing.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Ještě přidám jednu věc. Možná je to i o diskusi jak na tvar landmarku. Landmark benzinky by měl být velký a nemusí kopírovat přesně budovu benzinky, protože se landmarky zobrazují v klientovi od velikosti cca 40m2. Je-li menší tak jde sice vyhledat, ale není vidět. Už jsem se párkrát setkal s UR, kde bylo napsáno, že chybí benzinka, přestože v mapě byla, ale malá.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
hukkv wrote:když je VEŘEJNÁ pumpa v areálu Dopravního podniku kam se jezdí skrz závoru (vrátnici) a je tedy na Private road - povolit odbočení na tuhle soukromou cestu nebo ne?

jde o tuhle https://www.waze.com/cs/editor/?lon=12. ... =244209767
Nechat privat a povolit vjezd.
Kousek vpravo je benzinka RWE, u ní není potřeba dávat Junction, protože oba konce nevedou na stejný segment.
Dále by neměl být segment u benzinky pojmenovaný.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Pro jistotu jsem udelal backup souboru.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message