Pojmenovávání obcí - pokus o sjednocení

Moderators: Unholy, guri211, Zirland, GinBook

Re: Pojmenovávání obcí - pokus o sjednocení

Postby fotrik » Wed Mar 16, 2011 9:55 am

Ahoj, prvni poznatek, nez si to vecer prectu jeste jednou. Chces tam skutecne psat i to slovo "okres"? Zatim se vsude setkavam s pojmenovanim, kde slovo okres je vynechano, takze Stechovice (Praha-zapad) mi prijde logictejsi.
ImageImage
fotrik

Has thanked: 104 times
Been thanked: 92 times

Postby fotrik » Wed Mar 16, 2011 3:33 pm

Osobne jsem pro pojmenovani podle dopravni znacky na zacatku obce, max. doplnene o rozliseni duplicit okresem v zavorce bez toho slova okres.

- Takze jedna Praha, jedno Brno.
- Trebenice (Praha-zapad), Trebenice (Litomerice) a Trebenice (Trebic), protoze Trebenice (Stechovice) by moc v tomto pripade, kdy jsou Stechovice ve vice okresech, nepomohlo.
- Jirkov (Chomutov), Jirkov (Zelezny Brod)
- Masecin
- Stechovice (Praha-zapad), Stechovice (Strakonice)

Z hlediska uzivatele v situaci, kdy potrebuje navigaci nejvic, tedy kdyz je z druheho konce republiky a vi, ze chce jet do Trebenic, ktere jsou u Prahy, ale uz nemusi vedet, ze patri pod Stechovice, zvlast kdyz Stechovice samotne jsou ve vice okresech, mi tohle prijde jako nejlepsi varianta.

Pokud se vsak vetsina dohodne na jinem postupu, budu se jim u novych obci ridit. Nechtejte vsak prosim, abych dle toho predelaval desitky obci uz pojmenovanych dle vyse uvedeneho postupu ve svem rajonu. Ve vysledku to znamena rucni editaci kazdeho z mnoha desetitisicu segmentu v nich a ten mesic dovolene, co letos mam, bych rad pouzil jinak. ;)
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Thu Mar 17, 2011 11:45 am

Zirland wrote:Připadá mi zbytečně složité doplňovat název okresu ve všech případech podle bodu 3.
"Nepomyšl - Nová Ves (Louny)" ... domnívám se, že Nepomyšl - Nová Ves je dostatečně jedinečné.

Jinak je to zase trochu nejednotné, když v případě podle bodu 2 píšeme rozlišení do závorky a v případě číslo 3 by se rozlišovalo přes pomlčku .... je "Nová Ves (Nebomyšl)" v něčem problematická?

Je, pokud clovek, ktery to okolo Nove Vsi nezna a vi pouze, ze je v okrese Louny, ale nevi, ze to spada pod nejakou Nebomysl. V zaplave jinych Novych Vsi by pak musel hledat nepomerne dele koukanim primo do mapy.
Liboruv posledni navrh se bez vyhrady zamlouva.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Thu Mar 17, 2011 2:27 pm

Zirland wrote:
fotrik wrote:Je, pokud clovek, ktery to okolo Nove Vsi nezna a vi pouze, ze je v okrese Louny, ale nevi, ze to spada pod nejakou Nebomysl. V zaplave jinych Novych Vsi by pak musel hledat nepomerne dele koukanim primo do mapy.
Liboruv posledni navrh se bez vyhrady zamlouva.

Stále se domnívám, že doplňování nadřazené obce A ZÁROVEŇ okresu je zbytečně složité.

V tom pripade bych byl radeji pro ten okres.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Thu Mar 17, 2011 2:30 pm

Zirland wrote:
MagicOfLA wrote:Pokial som vitja spravne pochopil, problem je v tom, ze domy na severnej strane Ondrickovej patria do Zizkova, domy na juznej zas do Vinohradov. (priklad, neviem, ako je to v tomto pripade naozaj) Takze jeden segment cesty patri naraz do dvoch casti...

M.

Ja jsem to samozrejme pochopil, ale technicky jine reseni nevidim.

Rozdelovat Prahu a jina mesta na ctvrte mi neprijde jako stastny napad a radeji bych to nechal jako jeden celek.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Thu Mar 17, 2011 2:31 pm

Zirland wrote:
fotrik wrote:
Zirland wrote:
Stále se domnívám, že doplňování nadřazené obce A ZÁROVEŇ okresu je zbytečně složité.

V tom pripade bych byl radeji pro ten okres.

Pak máš ale problém, že v jednom okrese se ti budou stejná jména opakovat.

Pak pouze v techto vyjimecnych pripadech bych doplnoval i tu nadrazenou obec, ale okres bych nevynechaval.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Thu Mar 17, 2011 2:34 pm

Zirland wrote:
fotrik wrote:Rozdelovat Prahu a jina mesta na ctvrte mi neprijde jako stastny napad a radeji bych to nechal jako jeden celek.

Mně nepřipadá šťastné ani drobit vesnice ... a nevidím v tom rozdíl.

Ano, tak jsem to myslel.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Thu Mar 24, 2011 9:01 am

LiborA wrote:Znovu dávám k vyjádření vypustit závorku nejen v případě okresních měst, ale všech měst obecně. Zirland by mohl zkontrolovat v databázích MV, zda je v ČR více měst se stejným názvem. Není to jen zde ve vláknu uváděný Jirkov, ale i pár dalších měst má své "dvojníky" v ČR.

Jak vypustit zavorku? Zavorku samotnou nebo i jeji obsah? Uved priklad.
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Wed Sep 07, 2011 10:53 am

LiborA wrote:na základě dosavadní diskuse a toho, že už se dlouho nikdo neozval jsem zpracoval stránku na WIKI

Diky za skvely clanecek!
ImageImage
fotrik

Postby fotrik » Wed Sep 14, 2011 11:41 am

Zirland wrote:Jen upozorňuju, že "Mezholezy (dříve okres Horšovský Týn)" a "Mezholezy (dříve okres Domažlice)" jsou oficiální názvy obcí.

A tim je to vyresene. :)
ImageImage
fotrik

Next

Return to Czech Republic and Slovakia