ono je dost problem sa na tom fore zorientovat. mne to trvalo dost dlho kym som vobec prisiel na to kde su veci tykajuce sa slovenskej komunity a ako na editovanie map.porubcan wrote:Treba pozorne čítať základné info: viewtopic.php?p=549725#p549725
Problém je však, že väčšina editorov ani netuší, že máme fórum.
Sent from my HTC One using Tapatalk
Tak som sa pohral s tymto viewtopic.php?t=53022 a je to pecka.
Keby som to vedel na zaciatku mohol som si usetrit aspon 4 hodiny casu.
Chcelo by to nejaku databazu o kolko posuvat satelitnu mapu aby to "sedelo". Nech to kazdy robi rovnako. Len neviem ako by som oznacil tie lokality aby kazdy vedel ktorej oblasti sa to tyka.
Keby som to vedel na zaciatku mohol som si usetrit aspon 4 hodiny casu.
Chcelo by to nejaku databazu o kolko posuvat satelitnu mapu aby to "sedelo". Nech to kazdy robi rovnako. Len neviem ako by som oznacil tie lokality aby kazdy vedel ktorej oblasti sa to tyka.
urobim asi Google Docs sheet.. to sa da krasne editovat.vlado_s wrote:Chcel som to zozbierať na úrovni excelu... teraz už viem, že to asi nemá zmysel. Čo si niekde značím posun, tak nepresiel ani 1/2 a už je to inak. Zmenili sa snímky.
aspon nemusim experimentovat s hodnotami, maximalne sa to bude mierne korigovat.
to by fakt bolo uz treba urobit nejaky dokument...
skusim nieco navrhnut v Google Docs aby tam viac ludi moholo kolaborovat.
skusim nieco navrhnut v Google Docs aby tam viac ludi moholo kolaborovat.
na forum som sa dostal tak ze som menil dirt roads/4x4 presne tak ako 99% novacikov a po 2 hodinach ked som prisiel na hlavnu cestu mi neslo do hlavy preco L3 a L4 su taki slepi a nevedia zarovnat cestu podla satelituGinBook wrote:My potřebujeme spíše osvětu mezi nováčky. Tam je ten problém. Ty jseš prostě vyjímka a netuším jak jsi ses dostal na forum.
tak som isiel na forum (isiel = hladal asi 30 minut) kde som sa na to opytal. nasledne som zistil ze som to robil zle a nainstaloval som si vsetky mozne pluginy na live map editor Waze... zistil som ze sa da satelitna mapa posuvat atd...
nasledujuci den som opravoval mnou "opravene" dirt roads/4x4 naspat
pravdu povediac hladat FB CZ/SK komunitu Waze ma napadlo az ked som uz vsetko potrebne vedel... tiez nechapem preco ma nenapadlo hned na zaciatku ist na FB. divne...
podla mna celkovo problem je s tym ze hlavne forum je totalne neprehladne. nechapem kto to z Waze Core support teamu navrhoval ale je to des.
a tie vlakna kde su pre novacikov info a maju 50 stran lolz... som to vydrzal citat 45 minut potom som to vzdal.
urcite je nejaky sposob ako vylepsit a spristupnit aj novacikom ktori nemaju potuchy o co ide.
Mna napadla dnes este jedna vec. Zatial to nemam spracovane ale cez vikend na tom popracujem.
Kedze pouzivam dlhsie Evernote, rozmyslam ze by som urobil u seba specialny notebook dedikovany len pre Waze a do neho hodil vsetky potrebne info. Prakticky by bolo vsetko na jednom mieste a pekne by sa to dalo aj prehladavat.
Cez public link by to bolo read only a nastavil by som specialne prava jednotlivcom aby sa kontrolovali ludia ktori by boli editori.
Ja takto robim viac veci cez Evernote a funguje to uplne perfektne.
Kedze pouzivam dlhsie Evernote, rozmyslam ze by som urobil u seba specialny notebook dedikovany len pre Waze a do neho hodil vsetky potrebne info. Prakticky by bolo vsetko na jednom mieste a pekne by sa to dalo aj prehladavat.
Cez public link by to bolo read only a nastavil by som specialne prava jednotlivcom aby sa kontrolovali ludia ktori by boli editori.
Ja takto robim viac veci cez Evernote a funguje to uplne perfektne.
Ahoj
Naopak!!
Pokud si zapneš vrstvu GPS (shift+G) zjistíš, že jsou segmenty nakreslené správně.
A přesně takto si musíš vždy zkontrolovat správnost pokud někde edituješ. Na Slovensku je kolem toho velmi křičení, neboť ty jseš snad první, který se ptá na takovou věc. Většina nových editorů to vrací automaticky podle sat. podkladů a je oheň na střeše.
Takže za mne 1+
Naopak!!
Pokud si zapneš vrstvu GPS (shift+G) zjistíš, že jsou segmenty nakreslené správně.
A přesně takto si musíš vždy zkontrolovat správnost pokud někde edituješ. Na Slovensku je kolem toho velmi křičení, neboť ty jseš snad první, který se ptá na takovou věc. Většina nových editorů to vrací automaticky podle sat. podkladů a je oheň na střeše.
Takže za mne 1+
co myslíš? ten nedotažený segment nebo, že je to mírně mimo?
musíš se podívat na GPS stopy po okolí a podle toho přizpůsobit i okolní segmenty...
musíš se podívat na GPS stopy po okolí a podle toho přizpůsobit i okolní segmenty...
Dívám se po okolních dědinách a je to všechno stejně, takže bych s tím nic nedělal. JE potřeba vyhodnotit ve větším měřítku.
Určitě nedělat podle tvého návrhu, hlavní tahy podle GPS a vedlejší cesty podle sat. podkladů.
S tím se nikdo nedomluví. A jak potom budeš dělat křižovatky? Musí to být všechno stejně! To znamená podle hlavních tahů na daném místě vyhodnotit posunutí mapy dle GPS a dělat i zbytek stejně. Bez vyjímek.
Určitě nedělat podle tvého návrhu, hlavní tahy podle GPS a vedlejší cesty podle sat. podkladů.
S tím se nikdo nedomluví. A jak potom budeš dělat křižovatky? Musí to být všechno stejně! To znamená podle hlavních tahů na daném místě vyhodnotit posunutí mapy dle GPS a dělat i zbytek stejně. Bez vyjímek.
Souhlasím, že propojené to má být. Jen ta "servisní" cesta je ZLE. pokud je to něco jako štěrková cesta má být "polní, lesní"
Ty servisní se budou v budoucnu měnit na street a je potřeba v takovém případě vyhodnotit situaci a buď to změnit na něco jiného nebo nechat stím, že se to změní časem samo na street.
Ty servisní se budou v budoucnu měnit na street a je potřeba v takovém případě vyhodnotit situaci a buď to změnit na něco jiného nebo nechat stím, že se to změní časem samo na street.
Re: Cesta nesedi zo satelitnou verziou