Post Reply

NÁVRH SCHÉMA TÉMAT FÓRA

Post by Grepa
Ahoj, už chvíli se snažím již zaběhlé editory jenž navštěvuji fóru dlouho upozornit na komplikovanou orientaci nováčku a to i těch kteří se snaží dobrat správné odpovědí. Mám stejnou zkušenost jako Mikrosrot =>
viewtopic.php?f=22&t=89610&start=20#p759824

Nejsem tak dobře zorientovaný ve tvorbě fóra ale myslím, že navržené schéma nemůže být problém a musí přinést jednoznačně lepší orientaci všem. Jde o to aby důležité skupiny témat byly seskupeny k sobě a jednotlivé vlákna pokračovaly už jen v rámci tématu a pokud se během dlouhé (měsíce/roky) diskuze změní pravidla, souvislosti, názor, no prostě důležité souvislosti změnil by moderátor první moderovanou zprávu (report) tak aby tem byl aktuální. Určitě to jde a určitě nepoužívám úplně správné pojmenování, ale princip je myslím jasný. Zkusil jsem to znázornit graficky. Když založíme hlavní témata tak se vlákna už vytvoří sama. Možná by některé témata mohly mít i podtémata. Myslím tím třeba, že téma "SKRIPTY" by měla podtémata jednotlivé skripty a pak už by ve vláknu byla diskuze, zkušenosti, dotazy, ale první moderovaná zpráva (report) by obsahovala jen souhrn základních informací. Myslím, že zkušenější kolegové doplní tento návrh i dalšími zlepšeními. Děkuji.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1821
Has thanked: 303 times
Been thanked: 431 times
Attachments

Post by GinBook
Najdi si tema "rozcleneni fora" a pocti si. ;)


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6794
Has thanked: 591 times
Been thanked: 1571 times

Post by porubcan
myslim, ze grepa ma dobre napady, akurat musime najst sposoby
jednoznacne sa musime vyhnut rozdelovaniu fora a pridavaniu subfor
to vsak neznamena, ze nemozeme pracovat so sticky a announcement a zaroven si robit moderovanych prvych niekolko prispevkov v topicu. pre tie skripty si to viem dokonale predstavit.
spravi sa topic, kde prvu stranu, t.j. 10 prispevkov pouzijeme na informovanie o skriptoch. teda niekto vytvori nove vlakno a hned si nan 9x odpovie "placeholderom" - kolko z nich realne vyuzije ihned nevieme, no rezerva do buducna nebude na skodu. nasledne od 2. strany vlakna bude prebiehat najrozlicnejsia diskusia s otazkami, pripomienkami a mozno tam niekto da info o novom skripte... tak tento novy skript doplni moderator na prvu stranu...
myslim, ze pri troche (no dobre, tak poriadnej davke) snahy, sa s tym bude dat pohnut k lepsiemu... akurat to bude chciet dobrovolnikov, co sa tomu zacnu venovat:
1. navrh a odsuhlasenie tem pre sticky vlakna (zase nie je dobre ich mat extra vela)
2. navrh obsahu prvej strany pre kazde vlakno
3. rozdelenie uloh a zodpovednosti za samotne vypracovanie obsahu
4. urcenie zodpovednych moderatorov

viac mozeme prediskutovat vecer, mozno nas muza nakopne k este lepsiemu rieseniu
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6412
Has thanked: 619 times
Been thanked: 1809 times
[ img ] [ img ] [ img ]
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by Grepa
porubcan wrote:jednoznacne sa musime vyhnut rozdelovaniu fora a pridavaniu subfor
to vsak neznamena, ze nemozeme pracovat so sticky a announcement a zaroven si robit moderovanych prvych niekolko prispevkov v topicu. ................
Purubcan myslím plně pochopil a vyjádřil to na rozdíl ode mne správnou terminologii. Děkuji

Link na GinBooku jsem měl snahu svědomitě přečíst a je jasné, že potřeba se se zmatkem a nepřehledností pro nováčky ( znalejší poměru nemají tento problém, pokud teda jsou vůbec znalejší => viz stále trvající neznalosti i editorů L3 :-( ) je dlouhodobá.

Můj návrh se myslím na to dívá jinak. Nechci a nemyslel že je vůbec možné mazat, přesouvat, kategorizovat jednotlivé reporty či skupiny reportů. To by byla určitě gigantická práce s krátkodobým dopadem.
Navrhuji jen přišpendlit a editorovat (aktualizovat) první report moderatorem fóra, buď dle vlastního uvážení moderátor, nebo na návrh jiného editora v reportu.
Návrh porubcana více moderovaných reporů je určite další vyladění návrhu a u některých témat asi i daleko daleko lepší varianta. Grepa děkuje porubcanovi :)

PS: A téma "Jen tak o ničem" a reporty "Bla, Bla, Bla" budou zaneseny pískem času, tak jak má být a nebudou nováčky a ani zkušené editory mást. I já i porubcan si prostě rádi najdeme aktuální (platnou) verzi v prvním reportu než se hrabat ve vyhledávači, nebo v osobní historii :). Dnes končí pod nánosem smetí, bohužel i reporty důležité, aktuální a hodnotné :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1821
Has thanked: 303 times
Been thanked: 431 times

Post by Grepa
Čus, tak jen připomenu, že nás mimo radary a další geopolitické témata, nás trápí vložení aktualizovaného reportu na začátek topicu a to nejen pro nováčky :). Doufejme, že zbytečné složitosti fóra paaaju13 neodradí a vydrží mu nadšení :-?.

viz: viewtopic.php?f=22&t=73855&p=763857#p763854
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1821
Has thanked: 303 times
Been thanked: 431 times

Post by Grepa
SUPER :) ŽE BY SE TO POHNUL I TU :-).

Myslím, že je jednoduší než překopávat a reorganizovat celé vlákno vsunout a moderovat jen ten první report (to by asi mělo jít bez problémů).

Pak už nebude tak velká práce s moderováním, aktualizováním prvního reportu. Využil bych již běžícího nejvhodnějšího vlákna. Navíc si myslím, že správce daného tématu by nemusel být až takový znalec tématu (byť orientace v problému je výhodou). Odpovědi od všech do topicu, by měly fungovat dál úplně stejně jak do teď. Jen by správce aktualizoval první report a to buď dle vlastní úvahy, nebo na oprávněné přáni kolegy a jen by udělal poznámku "aktualizováno k datu".

Myslím, že v tom první reportu nemusí být všechno dopodrobna. Určitě stačí heslovitě zásady a odkazy, ale hlavně co nejvíce aktuální a platné. Takže by první report byl pokud možno přehledný a ne moc obsáhlý (stačí i odkaz), ale určitě záleží na řešeném tématu.

Prosím ještě dvě otázky na které neznám odpověď. Report = zprávu může editovat jen jeden (autor), nebo může mít několik editorů? A můžeme teď v tomto okamžiku jednoduše založit jedno hlavní vlákno a několika vedlejšími vlákny tak, aby takto zafixované témata nezaplňovala větší část první strany CS fóra. Vím, že můžou být nepřekonatelné technické čí sociálně-komunikační okolnosti :-?.

Pokud bych dostal důvěru, a když mám rozjetý kšeftík v Radarech. Zkusil bych editovat (spravovat) první report v Radarech za pomocí a pod dohledem zkušenějších kolegu :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1821
Has thanked: 303 times
Been thanked: 431 times

Post by Grepa
porubcan wrote:
grepa wrote: netusim, ci sa da do vlakna moderatorom (Zirland, Guri, GinBook) vsunut prvy report. urcite autor a moderator vie ten existujuci upravit, no vsunut tam novy...?
Pak založíme nové a do hned následném dáme odkazy na jedno nebo více vláken s příbuzným tématem (na je již konce bych dal odkaz že téma pokračuje jinde :)). Ty původní se stejně brzo stanou neaktuální a odsunou se do neaktuální historie :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1821
Has thanked: 303 times
Been thanked: 431 times

Post by GinBook
Myslim, ze se mi jednou nechtic povedl vlozit prispevek na prvni misto. Musim vyzkouset.
Take jsem zjistil, ze nemam uplne prava moderatora a nemuzu prispendlit vlakno.

Jinak muzu editovat vsechny prispevky i ten prvni. ;)


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6794
Has thanked: 591 times
Been thanked: 1571 times

Post by Grepa
GinBook wrote: Jinak muzu editovat vsechny prispevky i ten prvni. ;)
Komentář z telefonu.
Tak trochu jsem doufal, že jsi z nás nejen nejkrásnější :D, ale hlavně nejšikovnější ;)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1821
Has thanked: 303 times
Been thanked: 431 times

Post by foxitrot
A veď je, či nie? [emoji6]

Prispevok moze okrem jeho autora editovat moderator - to su ti napisani hore v kazdom podfore v zozname "Moderators: ...", obmedzene moderatorske opravnenia maju aj Global Champs.
Prispevky sa daju presuvat medzi forami a zaradia sa podla ich veku. Take ak sa najde vhodna obet, da sa zaradit aj na zaciatok vlakna. Ale no neviem...

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7259
Has thanked: 1266 times
Been thanked: 652 times
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).