Post Reply

Fotopodklady

Post by jakudo
Zdravím. Byl jsem mile překvapen, když jsem nedávno zjistil, že v okolí Třebíče, kde tak trochu vytvářím mapy se objevil fotopodklad ve velice dobré kvalitě. Chtěl bych se zeptat, jestli budou dodány i ostatní podklady, protože to území na kterém jsou není až tak velké a být to všude, tak by se mapy tvořili o poznání jednodušeji a rychleji:)
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

POSTER_ID:1031952

1

Send a message

Post by fotrik
ondrag wrote:Ale např. dálnicí nebo velkým kruháčem se zatím neodvažuji pohnout na GPS souřadnice...
Zkrontroloval jsem R46 kolem celeho Prostejova vuci GPS bodum i asi 10 mist vuci souradnicim v Google mapach a sedi presne, takze nehybat!
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by jakudo
myslím, že jsem nemusel bát to použít, protože třeba kompletní Třebíč jsem udělal ještě před tím než tam ten podklad byl. Také téměř všechny hlavní silnice a většina vedlejších byla udělána již před těmi podklady. A jelikož toto všechno sedělo téměř dokonale, tak jsem se nebál ten podklad použít na dodělání některých vesnic, které nebyly zaznamenány nebo u nich nebyly vykresleny všechny ulice, ale jen třeba hlavní silnice. Myslím, že zrovna v okolí Třebíče to se výborně ;)

Ale díky za upozornění
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by jakudo
Jaká Tvoje chyba? Jestli tam ty mapové podklady dáváš Ty, tak pokud nejsou na správném místě, tak to asi chyba bude, protože pak nesedí skutečná GPS pozice s těmi mapovými podklady podle kterých někdo může dělat ty silnice a to samozřejmě á vliv na navigaci. Ale přesně netuším o jaké chybě mluvíš ;) Specifikuj.
jakudo
Posts: 299
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by jarrku
A má tato moje chyba vliv na navigaci?
jarrku
Posts: 10
Send a message

Post by jarrku
Mluvím o chybě že jsem slepě upravoval ulice podle mapy Bing a v navigaci jsem žadný rozpor nepoznal a to jezdím po Prostějově a okolí dost často.
jarrku
Posts: 10
Send a message

Post by ondrag
jarrku wrote:A má tato moje chyba vliv na navigaci?
Ano, velký. Může si myslet, že je o ulici/křižovatku vedle... Způsobovalo to také časté přepočítávání trasy.

Odstrašující příklad: jedu po Průmyslové a WAZE si myslí že jedu po dálnici a dá na celý úsek dálnice traffic jam ... (teď už ne, Průmyslovou jsem zarovnal na GPS)

Hodně ulic je již zarovnaných podle GPS bodů, ale většina ještě chybí.
Křižovatky co znám jsem "přiohl", tak aby 1 - lépe seděly na GPS a 2 - aby WAZE správně říkal doleva, doprava; při největším zvětšení je vidět, že např. T jsem ohl do Y (např. Anenská Drozdovice)

Ale např. dálnicí nebo velkým kruháčem se zatím neodvažuji pohnout na GPS souřadnice...
ondrag
Posts: 30
Has thanked: 6 times
Send a message

Post by Zirland
Nepochybuji, že na získávání fotomap se pracuje neustále, ale vzhledem k tomu, že se jedná o službu třetí strany, můžeme jen doufat.

Jen dávej pozor, Bing mapy jsou občas posunuté proti skutečné pozici, takže obecně je špatný nápad obkreslovat to naprudko ze satelitu. Výsledek takové operace můžeš pak vidět například v Prostějově.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"