Post by Szata76
Ency73 wrote:Versenyben vagyunk a párommal és most nem tudom melyikünk vezet :)
Itt már látszanak a (viszonylag) friss pontok, csak a kliensben nem. Hamarosan ott is frissül. Addig a helyezés nem mérvadó, csak a pont.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
masterdd123 wrote:Hali ismét! Olyan kérdésem volna,hogy a januárban eltűnt 60000pontot vajon mikor írják jóvá?!

Vártam az új verziót,hátha...de semmi...

Ez így elég szomorú számomra!

Ötlet,h kit lehet keresni vagy írni neki?!
Szia! Ennyi pontod csak úgy tűnhetett el, ha valamit elkavartál a belépéssel, például egy másik fiókba léptél be. Hidd el, nekünk nem veszett el semmi, de ilyen nagyságrendű biztosan nem. Végig egy készüléken, egy loginnal használtad? Mennyit vezettél ez idő alatt?

Egyébként a kliensnek semmi köze a pontokhoz, mint ahogy az útvonaltervezéshez sem sok.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szili17
Hunyi217 wrote:Boldog új esztendőt!
Segítséget kérek, valamiért a rendszer levont a pontjaimból 60978-at!! :o És visszasorolt úgy kb:1000 hellyel! :o Lehet tudni, hogy miért? :( Segítségeket,válaszokat előre is köszönöm
Szia!
Köszi, neked is!
Nem kell izgulni miatta, több mint valószínű, hogy a pontokat úgy számítják hogy a különböző tevékenységeidet aggregálják (megtett km, jelentések száma, stb). Nem hiszem hogy tételesen megjegyzik hogy mikor mit jelentettél, csak egy szám van szerintem, a vezetett km-ből is csak annyi hogy "ma vezettél 270 km-t". De ez mindegy is, a pontok leggyakrabban naponta frissülnek, de lehet ez ettől hosszabb is. A helyezés nyilván a pontok száma alapján történik, a pontok meg egy számított mennyiség, ha valami nem stimmel számításában akkor furcsaságok is kijöhetnek, de semmin nem változtatnak, a számítás akárhányszor elvégezhető, nem töröl semmit. :) Majd "megjavulnak" azok a pontok. (De ha belenézel a fórumba találsz kb 10 féle hasonló választ, hasonló kérdésekre. :) )
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
KiscsajC4 wrote:Sziasztok!
BÚÉK! :D
Nekem is megfeleződtek a pontjaim. :o :shock: :? Pedig még csak nem is csináltam balesetet.. :D
Ajjaj. 3-ast dobtál, lépj vissza 2 mezőt és a következő körből kimaradsz. :D
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
Sandarz wrote:Nekem is eltűnt kb. 6000 pont és nincs jóváírva kb. 1000. Remélem rendeződik, mert már közel van a király szint :-)
Belenéztem az accountomba az egyből feltűnt, hogy csak 14 jelentést mutat a statisztika, pedig több 100-nap kellene lennie... Remélem tényleg rendeződik, mert ez így kicsit bosszantó.
Két helyre is írtál, mindkét helyen válaszolgattam gigantikus üzenetekkel (ahogy szoktam) ugyanerre a problémára, jobban éreznéd magad, ha most neked is költenék egyet? S, hogy lásd mennyire elvetemült vagyok, nem is csak bemásolnám valamelyik korábbit. :mrgreen:
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
Sandarz wrote:A két helyre két különböző dolgot írtam, ha figyelmesen elolvasod :-)
Ami az eltűnt pontokat illeti, ez a mostani rosszabb helyzet, mint korábban. Mindig volt csúszás, de legkésőbb 1 héten belül rendeződött, amikor frissítették a szervereket. Úgy emlékszem valami leírásból, hogy ez hétfőnként szokott lenni. Ráadásul az elmúlt 1 évben olyat nem tapasztaltam, hogy csökken a pont, csak az szokott lenni, hogy nem növekszik és később íródik jóvá.
Most ez a 6000 pont eltűnése azért is fura, mert most elkezdtek növekedni a pontok az eddigi stagnálás után, de csak az aktuális útjaimmal, a 6000-el kisebb bázison.
Én nem állítottam hogy ugyan azt írtad, csak hogy mindkét helyen felmerült már a probléma amit ezek szerint te nem olvastál el figyelmesen. :roll: Most abba ne is menjünk bele, hogy relatíve hasonló (forrású) problémákról beszélünk. Ez meg hogy "azt tapasztalom hogy csökken a pont, nem ez szokott lenni", azért ennyire nem mindennapos a dolog, csak mindenki baromira felháborodik rajta, hogy úristen világvége. Engem a saját részemről annyira hidegen hagy a dolog, hogy akkor tűnik fel mikor mások panaszolják. Ekkor elkezdek vele kicsit foglalkozni hogy érdemben tudjak reagálni rájuk.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message
Last edited by Szili17 on Thu Jan 07, 2016 6:57 pm, edited 1 time in total.

Post by Szili17
hocilaci wrote:Ma engem is "megloptak" ... már többször észrevettem , hogy mintha tűnnének el pontjaim ...

Mivel feledékeny vagyok elfogadtam , hogy rosszul emlékszem ... csináltam képernyőmentést ...

délben még 95432 pontom volt 3 óra múlva 94447 ...

De ismétlem magam : ez szerintem többször előfordult mostanság .. abban se vagyok biztos , hogy ezt
később "jóváírták" - persze jön a kérdés : ki játszik , miért ? Utálom az olyan dolgokat amibe "belenyúlnak" , ha meg a program rossz akkor tessék javítani ....
Szia! Idézném a hozzászólást amit igazából előtted írt le dmstr kolléga: (Épp ezt csinálják, de írtuk is már párszor, nem kell ennyire parázni.)
dmstr wrote:Points and Scoreboard issues (WORLD)
https://wazestatus.wordpress.com/2016/0 ... s-world-2/
hocilaci wrote:Ami itt off , de bosszant : ha megállok valahol ( kávét inni , újságot venni ... ) kikapcsolom a képernyőt a telefonon , a program megy tovább ... mire visszaülök a kocsiba kilép ....

Ezt már a második telefonom csinálja ... valszeg nem telefon probléma , hanem ez ilyen ... de engem nagyon bosszant ....
Milyen telefon? Kötözködök, de ha kikapcsolod a képernyőt és otthagyod a telefont a kocsiban, honnan tudod hogy megy tovább a program? Egyébként megy tovább, nekem legalábbis. Ha meg "magától leáll", akkor hagy maga után crashlogot, de én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy lelövi valami taskmanager (nem tudom, nem írtad le, így találgatok). Adj valami infót légyszi, ami mentén el lehet indulni. (De ezt talán már inkább a megfelelő platformhoz tartozó valamilyen alfórumban kérlek.)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
Ency73 wrote:Versenyben vagyunk a párommal és most nem tudom melyikünk vezet :)
Hajrá, hajrá! :) Jól beszél egyébként Vikunya kolléga, a pontok jóváírása nem (mindig) azonnali és előfordulnak benne csúszások. Ugye volt nemrég az a kis incidens mikor egyesek mínuszba is mentek, az is helyreállt utána. ;)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
Sparheld wrote:Sziasztok!

Nem tudom tapasztalja-e más, de napok óta nem változnak a statisztikai adataim, a vezetett km, a pontok és a térképszerkesztések, miközben az utazásaim teljesen naprakészek.
A közösségi tudat megerősítését várnám!
Üdv.

Sparheld
Szia!
Nem kell izgulni, a pontok meg a többi statisztika számítása külön process. Ha látszik az utazásod akkor mindent amit kell, utána ki fog számítani a Waze, csak gondolom most azt a részét szerelgetik. Olyan ez mint a térképfrissítés, az adatok megvannak, csak van hogy eltelik pár nap mire kimegy "az élesre". :) El nem veszik.

Üdv, Szili
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by vequalsdividedt
Lucapapo wrote:Sziasztok öt napja nem lett frissítve a pontok száma,mikor lesz frissítve?

Elöre is köszönöm
A hatodik napon.
Ja nem, az egy filmcím. :)
Egyszercsak
Szóval fog frissülni valamikor.
Pont még nem (nagyon) veszett el.
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png