Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by poc-ok
Jóreggelt! Holnap úgy kellene mennem messzebbre, hogyha lehet nem találkoznék rendőrrel, na nem a sebesség miatt, de ezt hagyjuk. Nézegetem itt a rendőrség által közzétett sebességellenőrzési pontokat, álá' hol fognak mérni és az jutott eszembe, hogy nem lehetne esetleg úgy rögzíteni az adatbázisban ezeket a közzétett adatokat, hogy különbözzenek a Wazerek által bejelentett rendőrségi pontoktól? Gondolok itt arra, hogy pl.: "Rendőrségi mérési pont" mondjuk ezt mondja be... és akkor tudjuk, hogy ez az adatbázisból jött, amit meg Wazer jelent be arra mondja a szokásos: "Rendőrségi ellenőrzés/mérés várható", még esetleg valami kis csillaggal a piktogramban is lehetne különbséget tenni és akkor a káposzta is, meg a kecske is...! :)
poc-ok
Posts: 323
Has thanked: 33 times
Been thanked: 68 times
Send a message
Hardware: iPhone 6S / OS: IOS10
Editor level: 5; Area: Magyarország / Hungary

Post by SchafHU
Minden vitát megelőzendő..

Nem lehetne megoldani egy fejlesztésben, hogy tiltani lehessen usert és az ő bejelentései ne jelenjenek meg a tiló számára?


Szerintem lehetne, a kérdés, hogy ez mért nem vetődik fel?

Megjegyzem Hungary2 nálam is az elsők között lenne a tiltottak listáján.

Kedves magyar főWazerek... attól, hogy szerintetek a sárgarépa finom és egészséges még nem kell mindenki szeresse... de szándékosan lenyomni a torkunkon az több mint röhejes...



Ui.: Mielőtt jön a "mit értesz hozzá" szöveg.... Már akkor navigációval és térképészettel foglalkoztam amikor többetek még az iskolapadot se koptatta a témában. :)
SchafHU
Posts: 1
Send a message

Post by Szata76
zharkanyi wrote:Valamit tudni a változások állapotáról?

Megint viszonylag sok hungary2 traffipax jelzést láttam (egy újabb útvonalon is) és sajnos mind egy-egy fals jelzés volt. A legutóbbi poszt óta nagyon figyelem, hogy melyik rendőr jelzést ki küldte és azóta az automata (hungary2-es) jelzések mindegyike téves volt. Ezzel szemben nálam olyan 10 autós által jelzett traffipax volt, amiből csak 1 nem volt már ott.
Ettől függetlenül, mintha javult volna a helyzet. Kevesebbszer látok hungary2-es rendőr jelzéseket.
Folyamatosan fejlesztjük a rendszert, azért látsz kevesebb jelentést. Azon dolgozunk, (dolgoznak), hogy csak azokon a pontokon legyen kint, ahol nagy az esélye a mérésnek.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szili17
chairesp wrote:Például azért zavaró mert gyakran bemondogatja hogy rendőri ellenőrzés várható amikor nincs. Én is rengeteg Hungary2-vel találkozok. de legközelebb akkor figyelmen kívül hagyom őket. Meg mondjuk zömmel ki is szoktam őket szedni... Zavarni nem zavar, csak mondjuk ha tudom hogy ott rendőr lesz, feleslegesen nem lépek oda neki ha látom hogy sárga... Ha tudom hogy nincs, akkor még átslisszanok, nem baj ha picit begyorsulok 70-re. pl ilyenkor 2 perc veszteséged is lehet. És sok kamu rendőrnek nincs értelme. Ha valaki sok hamisat jelent, én tiltanám.

Én pl azt nem értem hogy többször bejelentettem hogy kátyú vagy egy úton. De hatalmas... és mindig kiveszik. pedig tényleg nagyon nagy. ha valaki belemegy volt egy kormányműje.
Szia!
A kátyúsra reagálok elsőre, mert a végén még nem olvasod el: Magától tűnik el... Ha nem köszönik meg elegen (mint majd később látod a ködöt) akkor eltűnik, mint a többi jelzés. Nem a gonosz hungary2, mi is sérelmeztük már a Waze központ felé, hogy azért egy kátyú jelentés fent lehetne alapból hosszabb ideig. Vagy persze a jobb megoldás az lenne, ha vállalná azt a közút fenntartója amit valamelyik amerikai város: A Wazeben bejelentett kátyúkat javítja. Nem rajtunk múlik, legfeljebb a közösség nyomásán múlhatna, ha mondjuk mögé állna valami autós nagykoalíció vagy tudja a búbánat hogy kicsoda.

Neked is leírom, hogy azért nem mindenhol sok szerintem és aki az országból 2 főutat használ és abból általánosít, az nagyobbat hibázik mint aki sűrűn kitette. Felvetődött már itt 1-2 út, hogy "na én az alapján mondom hogy sok a fals jelzés", megnéztem őket és igazat is adtam, szerintem is kissé túlzás. Azt is mondtam hogy eszembe is jutott rá lehetséges megoldás, de a döntést közösen hozzuk meg. Azt pedig hogy az egészet leszarozza 5 ember kikérem magamnak.
Az hogy más ikonnal kéne megjelennie, nem lenne rossz ötlet, de nem vagyok biztos benne hogy kapnánk ezért sajátot.
Ez a megfogalmazás, hogy trollkodik meg vagy ott van vagy nincs, ezek a rendőrség által kiadott sebesség ellenőrzések helyei és időpontjai, ezek szerint ők trollkodnak? Nem a kisujjunkból szopjuk. Imádjátok (akkor én is megszemélyesítelek titeket elégedetlenkedőket) a Traffi Hunerhez hasonlítani, mit mondjak arra hogy fent van náluk "Szuper Traffi" néven az Alkotás utcai cégnél kihelyezett eszköz, ami azért van ott (vagy nincs néha), mert ők fejlesztik a szoftvert. Az nem baj, ha náluk valaki a gép előtt ülve hamis traffit jelent? Csak kérdezem.

De vegyünk egy másik oldalt, hagyjuk a felhasználókra a jelentést, mert az sokkal jobb, pontosabba és nem szemeteli tele az utat. Oké, még egyszer mondom, szerintem is van olyan szakasz ahol nem kellene hogy ennyi kint legyen (volt olyan amit én csináltam és megritkítottam anélkül hogy bárki szólt volna, mert soknak ítéltem). Viszont most ettől a mindenféle stílusú (és itt arra gondolok ami facebookon megy a stílus miatt, hisz te azonosítottad magad az ellenző emberekkel "nagyon zavar minket") körbenéztem, hogy 1-1 napszakban hol látok sokat, ilyeneket találtam (amiről még nem volt szó): (Nagyok a képek, csak linkelem őket inkább.)
3 hungary2 jelentés 7 km-en. Lehet hogy sok, 1-1 került a két település határához, egy pedig középre, nem én tettem oda, a wazerek jelentései alapján ezek voltak valószínűek. De jajj, miért van középen 2 jelentés? Hát kérlek a hungary2 kihelyezés után 25 perccel egy arra járó kolléga odatett egy sajátot is, hajszál pontosan ugyan oda. Oké, a másik kettő fals jelen esetben (azt hiszem nem is köszönte meg senki, mikor a képet csináltam), viszont a két település "között"i mérést szerintem így fedjük le legjobban.
Aztán kerestem tovább és ezt láttam:
11 db "köd" jelzés.
1 órája fent volt a köd jelzés, 10-en megköszönték, de azért feltettek még másik 8-at a többiek.
Akkor most a hungary2 szar, a wazerek jelentése meg 100%-osan pontos. Ja igen, hát ott volt a köd, nem? :roll: Nem szemetelte tele feleslegesen az utat, nem? Ja, de. :?
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
chairesp wrote:Ne haragudj, én nem tudtam hogy ki a Hungary2, ha tudom hogy az a rendőrök (várható) helye, akkor egy szót se szólok! Egyébként nem írtam olyat hogy zavar minket... Én csupán arra reagáltam, hogy milyen esetbe lehet rossz az hogy ha fals eredmény van.
nekem ez már bőven elegendő volt válasznak hogy miért van ennyi jelentés a Hungary2-től. Én nem akartam rosszat bocsánat ha ezzel megbántottam valakit is.
Én nem haragszom, te ne haragudj ha bántónak érzeted (meg kihagytam az eredeti ember idézetét, nem akartam akkora postot. Ehh... :? Fail.) Egy szóval nem mondtam hogy bárkinek is csöndben kell maradnia! Mindenki mondja el amit gondol, de csak akkor van értelme, ha képes meghallani a választ is. :roll:
Szóval én már írtam régebben "waze hungary2" első találat az a cikk, amit a kolléga megtalált (meg amúgy kint van a facebook postban is).
Rossz ha van fals, rossz ha sok van, mind igaz. Rossza ha egyáltalán nincs? Szerintem igen.
Amit pontosan adnak a rendőrök pontosan teszünk ki, amit ködösen, ott több jelentés is kikerül. De ha ennyire sok embernek nem tetszik ez, változtatunk majd rajta valami és majd az idő eldönti, hogy jobb volt-e így, vagy sem.
ArpeszHarkanyi wrote:Sziasztok!

Nagyon zavart minket a sok hungary2-által felvitt rendőr-jelentés, napokon keresztül találkoztunk sok hamis jelentéssel, ahol nem volt rendőr. Idegesített minket, utánanéztünk:

Kiderült, valaki ezt direkt csinálja: http://www.waze.hu/index.php/2015/mitos ... ze-alapok/

Két véleményt olvastam eddig erről: Van, aki kifejezetten szereti, mert hungary2 a rendőrségi jelentéseket viszi fel ( http://www.police.hu/hirek-es-informaci ... lenorzesek ), csakhogy ezek nem pontos adatok, sem dátumilag nem tudható a pontos idő, sem a pontos helyszín nincs megadva. Ezért rak hungary2 4-5-6 rendőrt is egy útszakaszra. De jobb hogy ott van, mint hogy ne legyen ott, nem a rendőr miatt kell szabályosan vezetni, mondják, akiknek ezt tetszik.

A másik vélemény szerint hungary2 kvázi "trollkodik" laptop előtt ülve jószándékból teleaggatja a térképet rendőrrel (ami vagy ott van, vagy nincs, tapasztalat szerint leginkább nincs, nekünk kb 20-ból 1-szer volt ott). Ez alapjaiban megy szembe a waze alapelveivel: vagyis a valós felhasználó, valós időben, valós veszélyt/eseményt jelent be a térképen. Ha pedig a hungary2 által jelentett rendőrt valaki leveszi ("nincs ott"), az visszakerül a térképre, mintha egy robot vagy program irányítaná. Ez nem igazán közösségi felhasználás.

Mit lehet ez ügyben tenni? A magyarországi waze támogatja a hungary2 felhasználó munkáját? Van egyáltalán olyan, aki rendezi, igazgatja az adott ország felhasználóit? Ki tud dönteni ez ügyben?
Az előző hsz nagy része rád vonatkozik inkább, csak bénán idéztem... pontosabban nem gondoltam hogy chairesp magára veszi azt is amit nem ő írt.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
zharkanyi wrote:Nap, mint nap megerősítve érzem a kezdeti véleményem, hogy a police.hu-ról kapott adatok vidéken (általában) többet ártanak, mint használnak ha egynél több helyre ki vannak téve.
Az első posztomban 3 különböző több 100km-es vidéki útból indultam ki. Most 2 további úton jártam és a helyzet ezeken a helyeken is ugyanaz. Komolyan mondom kb. 1000km útszakasz alapján kb. 5-10% körüli a találati arány. Saccra kaptam 100 értesítést, amiből talán ha 5-10 alkalommal voltak ott valóban a rendőrök. Az utóbbi két nap konkrétan 0 rendőr volt tényleg ott, ahol a Waze figyelmeztetett.

Elhiszem, hogy a police.hu adatainak a feldolgozásával a tökéletességre törekednek azok, akik ennek a megjelenítésén dolgoznak a hazai utakon. Biztos sok helyzetben hálásak a felhasználók ezért, de úgy érzem egyre nagyobb minta alapján erősen túl van tolva a dolog. Olyan érzése van az embernek néha, hogy minden bokorban rendőr csücsül. Nem megyek gyorsan, nem kell emiatt fékeznem, de engem zavar, hogy az imádott és évek óta hatalmas megelégedéssel használt Waze az eddigi "ritka, de hasznos" figyelmeztetések helyett most "sűrűn, de feleslegesen" szól hozzám.
Olyan higgadtan írtad le, hogy szinte nem is merek válaszolni rá. Tanulhatna tőled, szinte akárki. ;)
Újra leírom, most már bátrabban, hogy változások lesznek. Értettük, hallottuk, megnéztük, megvitatjuk min, hogyan és mennyire változtassunk, hogy javuljon. work in progress... de tényleg, nem soon. Addig is marad ami most van, de nem végleg.
Egyébként én beszéltem olyannal is akinek az egész nem tetszik, meg olyannal is aki szerint külön jó, hogy több jelzés van kint.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
Kovacs-J wrote:Sziasztok most írok ide először, de már régóta mosolygok a hungary2 jelzésein, de a legjobb az volt amikor egy utcában (Felcsút, Fő út) kb. 50 méterenként volt általa jelölve a trafi.
Nos ezek az új trafik GSM hálózaton kommunikálnak a Szombathelyi központtal, GPS támogatással.
Így nem elég a GSM hálózatra feljelentkezni stabil internet kel nekik.
Ezért minden a police.hu-n megadott utcákban csak egy helyen lehetnek, ott ahol a próbamérések során stabilan kapcsolatban volt a központtal, ezeket mérési pontként rögzítették is. Ami persze nincs fent a police.hu-n.
Talán egyszerűbb lenne az ha hungary2 ezeket a mérési pontokat szedné össze, és már pontosabb jelzéseket tudna elhelyezni.
Üdv.: Kovacs-J
Szia! Örülök hogy megmosolyogtat, rögtön szimpatikusabb hozzáállás. Azért hogy 50 méterenként kint van, annyira túlzás, hogy most én mosolygok de nagyon. :D Mivel a mérések helyét sok esetben nem pontos címmel (kilométerszelvénnyel meg hasonlók) adják meg és nem osztották meg azokat a helyeket sem ahol az eszközök "jól működnek" marad az a módszer, ami eddig is volt: az befolyásolja főképp az egészet, hogy adott úton a felhasználók, hová jelentettek traffipaxot. (Igen, az is számít, amikor a matricaellenőrző autót jelentik a wazerek "fals módon" sebességellenőrzésnek.)
Egyébként nem ültem még mellettük Felcsúton (meg másutt sem), de más helyeken szokásuk arrébb menni, következésképp egy 10 kilométeres úton nem tudod megmondani hogy melyik "bejáratott mérési pontnál" lesznek kint elsőre (,ha megadtak egy 3-4 órás mérési intervallumot).
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
Kovacs-J wrote:Kint volt 50 méterenként hidd el arra jártam akkor :D. Igazad van arrébb mehetnek, ha a mérési ponton valamiért nincs kapcsolat, de olyankor másutt sincs így bevonulnak javítani a gépet.
A mérési pontokat a helyi wazerek könnyen fel tudják térképezni, megnézik a police.hu-t van-e a környékükön bejelentett trafi és ha igen megnézik, ha megtalálták felírják a címet, amikor megint lesz abban az utcában bejelentett mérés, megint megnézik ha 2-3 alkalommal stimmel akkor megvan a mérési pont.
Pl.: Csákvár, Széchenyi út-i mérési pontja a CBA előtti kanyar (Széchenyi út 68.)
10-ből 9-szer, 1-szer meg nem voltak sehol.
Nincs kint 50 méterenként. Erről nem fogsz meggyőzni, mert nem igaz. Lehet hogy kint van 1 hungary2 és körülötte 8 wazerek által küldött (sokszor láttam már ilyet is). Mondanám, hogy csinálj róla screenshotot, de én se nyomogatnám végig a kedvedért egyesével őket, hogy látszódjon melyiket ki jelentette.
Nem azt mondtam hogy azért mennek odébb, mert nincs vétel, hanem mert hosszú a szakasz és több "bevett" mérési pontjuk is van. De mintha ezt is írtam volna. :roll:
Nem kell felírni meg akármi, ha nem jó helyen jelenik meg, oda kell jelenteni ahol vannak és meg fogja tanulni. Díjazom a segíteni akarást, de nem kell ennyire túlkomplikálnod. Egyébként mint olvashattad még mindig változásokon megy keresztül. ;)
(Most arról nem mondok semmit, amikor este hazafelé láttam a távolban hogy kint van, pont a rendőr pozícióján, majd megjelent egy rossz pozícióban a wazer jelentés (valami 200 méterrel előrébb) a hungary2 meg eltűnt (nem magától). Ez részemről csak NC.)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
zharkanyi wrote:Kár, hogy a Hungary2-es rendőröket a Waze 1 perc múlva vissza is teszi. Szóval hiába nyomkodjuk a nincs ott jelzést. Hosszú távon persze nem, de az adott mérést tekintve ez semmit nem ér.

Elhiszem, hogy páran sokat dolgoztak/dolgoznak azon, hogy a police.hu információi hasznosuljanak, de ez jelen formájában még mindig kontraproduktív. Ráadásul ahogy bővül a Wazerek száma ez egyre kevésbé számít, mert vidéken is hamar jelentenek egy traffit a wazerek.
Én most jutottam el arra a pontra a sok hisztike meg süket duma után, hogy meguntam. Biztos nagyon élvezetes dolog olvasás nélkül leírni a saját véleményünket amiről kiderülne hogy nem igaz, ha olvasnánk kicsit.
Így leírva persze ez marha jól hangzik, de akkor nézzük már a tényeket is:
- Nem kerül vissza 1 perc múlva, de nyilván jobban ismered a működését mit ez az unprofesszionális banda.
- Az hogy a rendőr jelzés erdőben (amikor 8 jelentés van 150 méteren belül), mennyi köszönöm van 1 kitüntetett jelentésen elég irreleváns. Teljesen nyilvánvaló, hogy függetlenül attól ki jelentette elsőre, ha "mindenki" nyomkodja, mert kell az a 6 pont (igen ha pistike92 jelent 20 ködöt, senkit nem zavar annyira mint a "hamis hungary2") és arra kerül a legtöbb köszönöm amit feldob a legtöbb wazernek. Leírtuk páran, amikor láttunk olyat, hogy valaki leszed egy jó jelentést és kiteszi a sajátot rossz helyre. Akkor most hogy is van ez? A feddhetetlen wazerek?
- El lehet tüntetni nincs ottal a hungary2 jelentéseket is, nem tudom az a rész megvan-e amikor ezt reklámoztuk, hogy tessék levenni a rossz helyen lévőket, a jókra meg lehet nyomni hogy oké.
- Az hogy hamis képet festesz a tényekről szerinted mennyire jó irányba lendíti a dolgot?
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
zharkanyi wrote:Wazzee! A hisztit ti nyomjátok, mert én eddig mindig kulturáltan nyilvánultam meg, amire nem méltó válaszokat kaptam. Most is rögtön lehazugozol, pedig:
- Nekem a kliensben ha Hungary2-es traffira megnyomom a "nincs ott"-ot egyből eltűnik. Majd kb. 1-2 perc és megjelenik (autópályán már vissza kell húzni a képet, hogy látszódjon). Ezt más is leírta, nem csak nekem van így. Lehet bug, de nálam így van. Még azt is el tudom képzelni, hogy nem mindig, vagy 1 hete megváltoztatták... Sokszor így láttam, ez tény!
- Mindig megköszönöm a kintlévő rendőrt, a Hungary2-est is.
- Mindig nyomom a "nincs ott" jelzést, ha valóban nincs ott. Mindegy ki jelentette. Jónéhány tucatszor nyomtam már hungary2-es rendőrre, ezért is zavar és ezért is tudom jól mi történik ezt követően.
- Nem érdekelnek a pontok. Köd jelentést is szóvátettem nem egyszer. Rettentő idegesítő. A "ködfal" átkeresztelést támogattam is, vagy akár az egész ködös időjárás pont megszüntetését. (Tudom utóbbi nem rajtunk, nem rajtatok múlik.)
- Az, hogy van negatív példa (leszed, majd pár méterrel odébb felvesz) valóban felháborító, de a wazerekben is van bőven hiba, lehet kezdők, lehet a pontokra mennek. Ettől függetlenül nem védem őket, de azt nem értem miért kéred ezt rajtam számon.
- Nem festek hamis képet. Legjobb tudásom szerint javítgatom a térképet, "WC-re is Wazevel megyek", tucatnyi ismerősöm kezdett miattam Waze-t használni, jelentem az eseményeket, nyomogatom a köszönöm és nincs ott jelzéseket és már elnézést, de ha valami rossz és tudom csak nektek van a dologra ráhatásotok, akkor merészelem azt szóvá tenni.
Ha visszaolvasnád amik ebben a témában íródtak, látnád hogy én azért elég objektíven néztem a dolgokat (mást ne mondjak M86, M6 esete). Nem hazugoztalak le, próbálj meg nem szavakat adni a számba. A kulturált megnyilvánulást meg nem kommentálnám, csak veszekedést szül és nem visz közelebb a probléma megoldásához.
- Igen, azt is nyilván tudod, hogy egyedül nem tudsz leszedni jelentést, néhány wazernek rá kell nyomnia, az hogy eltűnik mikor megnyomod az egy kliensbeli dolog, de erről is volt már szó más keretek között. Nevezd bugnak, nevezd featurenek, mondhatom hogy ez a visszajelzés róla hogy sikerült nincs ottot nyomni.
- Nem értetted a lényeget, amikor 8 rendőr jelentés van kint akkor az hogy van köztük olyan amin 1 köszönöm van és van olyan amin 34 (és mondjuk utóbbi 12 perccel később került ki) akkor azt mit jelent számodra?
- Nem azt mondtam, hogy neked számít a pont, hanem hogy hogyan méred 1-1 jelentésen a megköszönéseket, ha nem (csak) arra érkeznek, mert valakik inkább kitesznek még 5 jelentést, minthogy csak megköszönjék. Nem azt mondtam hogy te csinálod, azt mondtam hogy rosszul következtetsz.
- Van negatív példa mindkettőre. Van hamis jelentés (elmondtuk 100×, több van kint a több mérési ponton amit a wazerek "adnak meg" a jelentéseikkel, amikor 4 órás intervallum van nem lesznek kint végig 1 helyen, szinte biztos) sosem titkoltuk, de akkor beszéljünk már a másik oldal hibáiról is, mert így hamis képet fest a helyzetről ha elhallgatjuk a felét. Érthető ez? Látom nem annyira.
- Most arról van szó amit mondasz, nem arról mikor és hogyan használod az alkalmazást. Nem azt mondtam, hogy nem szólhatsz ha valami nem jó, vagy szerinted nem jó. Sőt! Azt mondtam, hogy ne állíts olyat ami valótlan és rámutattam arra amiben nincs igazad. Nem védek semmit ezzel, csak nincs benne igazad és kész.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message