Post Reply

hungary2 és a rendőrök

Post by ArpeszHarkanyi
Sziasztok!

Nagyon zavart minket a sok hungary2-által felvitt rendőr-jelentés, napokon keresztül találkoztunk sok hamis jelentéssel, ahol nem volt rendőr. Idegesített minket, utánanéztünk:

Kiderült, valaki ezt direkt csinálja: http://www.waze.hu/index.php/2015/mitos ... ze-alapok/

Két véleményt olvastam eddig erről: Van, aki kifejezetten szereti, mert hungary2 a rendőrségi jelentéseket viszi fel ( http://www.police.hu/hirek-es-informaci ... lenorzesek ), csakhogy ezek nem pontos adatok, sem dátumilag nem tudható a pontos idő, sem a pontos helyszín nincs megadva. Ezért rak hungary2 4-5-6 rendőrt is egy útszakaszra. De jobb hogy ott van, mint hogy ne legyen ott, nem a rendőr miatt kell szabályosan vezetni, mondják, akiknek ezt tetszik.

A másik vélemény szerint hungary2 kvázi "trollkodik" laptop előtt ülve jószándékból teleaggatja a térképet rendőrrel (ami vagy ott van, vagy nincs, tapasztalat szerint leginkább nincs, nekünk kb 20-ból 1-szer volt ott). Ez alapjaiban megy szembe a waze alapelveivel: vagyis a valós felhasználó, valós időben, valós veszélyt/eseményt jelent be a térképen. Ha pedig a hungary2 által jelentett rendőrt valaki leveszi ("nincs ott"), az visszakerül a térképre, mintha egy robot vagy program irányítaná. Ez nem igazán közösségi felhasználás.

Mit lehet ez ügyben tenni? A magyarországi waze támogatja a hungary2 felhasználó munkáját? Van egyáltalán olyan, aki rendezi, igazgatja az adott ország felhasználóit? Ki tud dönteni ez ügyben?
ArpeszHarkanyi
Posts: 1

POSTER_ID:17189427

1

Send a message

Post by albandy
ArpeszHarkanyi wrote:Sziasztok!

Nagyon zavart minket a sok hungary2-által felvitt rendőr-jelentés, napokon keresztül találkoztunk sok hamis jelentéssel, ahol nem volt rendőr. Idegesített minket, utánanéztünk:

Kiderült, valaki ezt direkt csinálja: http://www.waze.hu/index.php/2015/mitos ... ze-alapok/

Két véleményt olvastam eddig erről: Van, aki kifejezetten szereti, mert hungary2 a rendőrségi jelentéseket viszi fel ( http://www.police.hu/hirek-es-informaci ... lenorzesek ), csakhogy ezek nem pontos adatok, sem dátumilag nem tudható a pontos idő, sem a pontos helyszín nincs megadva. Ezért rak hungary2 4-5-6 rendőrt is egy útszakaszra. De jobb hogy ott van, mint hogy ne legyen ott, nem a rendőr miatt kell szabályosan vezetni, mondják, akiknek ezt tetszik.

A másik vélemény szerint hungary2 kvázi "trollkodik" laptop előtt ülve jószándékból teleaggatja a térképet rendőrrel (ami vagy ott van, vagy nincs, tapasztalat szerint leginkább nincs, nekünk kb 20-ból 1-szer volt ott). Ez alapjaiban megy szembe a waze alapelveivel: vagyis a valós felhasználó, valós időben, valós veszélyt/eseményt jelent be a térképen. Ha pedig a hungary2 által jelentett rendőrt valaki leveszi ("nincs ott"), az visszakerül a térképre, mintha egy robot vagy program irányítaná. Ez nem igazán közösségi felhasználás.

Mit lehet ez ügyben tenni? A magyarországi waze támogatja a hungary2 felhasználó munkáját? Van egyáltalán olyan, aki rendezi, igazgatja az adott ország felhasználóit? Ki tud dönteni ez ügyben?
Én meg nem értem miért akkora probléma ez neked?
Két dolog történhet ha meglátsz egy rendőr jelzést.
1: lassítasz mert szabálytalanul gyorsan mentél
2: mész tovább ugyanúgy mint eddig , mert a megengedett sebességgel közlekedtél
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
Hungary2 most épp jó helyen jelentett és nem, nem én voltam a másik :)
Screenshot_2016-03-18-21-02-40.png
(123.1 KiB) Downloaded 963 times
,
Screenshot_2016-03-18-21-02-29.png
(115.93 KiB) Downloaded 965 times
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
marcedli wrote:már cirka 5 éve benne van több nyelven. De amíg nincs jó minőségű magyar TTS, addig ASR sincs. Nem a waze-en múlik, hanem a Google-ön.
off
Szvsz ez csak egy kifogás! Milyen a jó minőségű TTS ? Szerintem tökéletes a magyar google tts.
Eddig legalább be lehetett kapcsolni az asr-t angolul , de pár hónapja ezt is letiltották....
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
marcedli wrote:Az, hogy szerinted vagy szerintem milyen, a Google-t sajna nem érdekli. Nem tiltották le, csak máshogy működik.
Akkor , hogy tudom bekapcsolni?
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
marcedli wrote:
albandy wrote:
marcedli wrote:Az, hogy szerinted vagy szerintem milyen, a Google-t sajna nem érdekli. Nem tiltották le, csak máshogy működik.
Akkor , hogy tudom bekapcsolni?
itthon sehogy.
Akkor mégis letiltották mert eddig be tudtam .....
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
marcedli wrote:Csak a kód szűnt meg. Ha olyan országban vagy, ahol működik, ott tudod használni. De végülis igen, magát az ASR kódot letiltották.
Aha, csak nem értem a logikát , ha egy Osztrák átjön Magyarországra itt már nem tudja használni az ASR-t. Miért ? Mert nem elég jó a magyar TTS?
Csak azért lovagolok a témán mert sokkal biztonságosabbá tenné a waze használatát!
Régen az volt az indok, hogy nincs magyar google TTS , holott mielőtt megvette a google a waze-t a Nuance TTS-ét használta amiben van Magyar is, persze fizetni kellett volna érte...
Most, hogy van már magyar google TTS , nem elég jó ... na jó ejtem a témát majd 5 év múlva talán lesz belőle valami...
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Banyaib
Sziasztok,
Nem lehetne itt egy szavazást inditani, hogy látszódjon kinek van szüksége egyáltalán ezekre a "fake" jelentésekre?
Mert van ennek azért negatív hatása is.
Eddig legalább lehetett mondani, ha a waze rendőrt mutat ott 90% van is, hungary2 nek köszönhetően ez nem igaz. És elég nehéz elmagyarázni az újaknak, hogy ha hungary2 akkor nagy valószínűséggel nincs, ha más akkor van.

Üdv
Banyaib
Posts: 1
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Becq74
Itt ismét felnyerített a régi rőzselovam (ígérem, utoljára): a hungary2 helyett ORFK_terv "felhasználó" név szerintem elejét vennè ennek a sokadszor fellángoló, ám eléggé parttalan vitának...


küldve a Tapatalk segítségével
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
zharkanyi wrote:Azt nem lehetne megoldani, hogy ha police.hu hír alapján kikerül valahova a mérés és az egyiket ezek közül megköszönik, akkor a többi lekerüljön? (nem tudom milyenek a statok, mennyi a téves megköszönés...)

Ma az M6-on kint volt a rendőr az M8 kereszteződésénél, police.hu alapján. 5*
Már volt raja 5 köszönöm, én voltam a hatodik aki megköszönte. Ezt követően még 4 másik helyen is ott volt a police.hu-s jelentés, amire nyilván nem én nyomtam először a nincs ott-ot.

Persze ez még mindig nem lenne megoldás arra, hogy lehet a rendőrök aznap mégse mennek ki, vagy csak jóval később. Viszont az esetek egy bizonyos részét ezzel korrekten le lehetne kezelni. Már ha technikailag ez megoldható. Vagy csak a kikerülést tudjátok szabályozni?
Ha nézted már a police.hu-t, akkor tudod, hogy nem ritkán 4-6 órás intervallumokat adnak meg (ma, 08:00-12:00-ig X város belterülete). Viszont max 1-2 óránként áttelepülnek másik helyre a városon belül...
Szerintem kifejezetten jó, ha a többi vadászlesük is világít.
Éberen tartja a figyelmet.
És ha a számos bömbi/ódi-vagányból csak egy közlekedik szelídebben, már megérte...
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása