Post by zharkanyi
Az zavar, hogy lejáratjuk vele a Waze-t!

Én még akkor is Waze-vel megyek, mikor a sarki közértig ülök kocsiba. Tudom mit takar egy Hungary2 jelzés és azon túl, hogy szorgosan nyomogatom rá a "Már nincs ott" jelzést másban nem befolyásol. (néha meg a köszönöm-öt)

Viszont számos ismerősöm panaszkodik a Waze megbízhatatlanságára, meg a szemét trollokra, akik már a Waze-t sem kímélik és mindenhova sebességmérést jelentenek.

Ha meg valaki ül mellettem az többnyire érdeklődő. "Mi ez? Hogy működik?" Én meg szívesen magyarázom neki, hogy mekkora királyság. Reggel a Bp-i dugóban mennyit számít...
Aztán az útitársam mit tapasztal? Ha épp van hungary2 rendőr, akkor ugye 3-4 van kint egymás után néhány kilométerrel. Ahol általában nincs semmi.
Szerinted milyen következtetéseket vonnak le ebből? Mert én rendszeresen próbálom megmagyarázni, hogy "Jó ez, meg amúgy megbízható. Nincsenek fiktív dugók, fiktív balesetek, hibás lezárások..., csak ezek a fránya rendőrök jönnek a police.hu adatbázisából..."
Ok. Nem sok eset. Ez a beszélgetés mondjuk összesen 10x zajlott le, de szerintem ugyanez lezajlik egy kezdő wazer fejében is.

"Jé. Egy ingyenes navi. Olvastam róla, meg több száz millió user nem tévedhet. Próbáljuk ki!"
Utána a user nyilván kíváncsi rá, hogy mit telepített. Miért viszi másfelé a megszokott főútvonal helyett...? Első figyelmeztetések meg elég meghatározóak. Szerinted, ha az első útján jön 3 fiktív rendőri figyelmeztetés mit fog reagálni az illető?

No ezért zavar piszkosul. Mert szeretem a Waze-t, szeretem, hogy ilyen sokan vagyunk Wazerek és szeretném, hogy mindenki lássa/tapasztalja, hogy mekkora királyság!

Ne menjen el a kedve a rengeteg téves figyelmeztetés miatt!

ui:
Ugyanezért zavar az országos ködnél az 5km-enként bejelentett ködös időjárás, vagy részben a sok "Veszély az úton" jelzés, ami csak a leállósávon félreállókat takarja.
Köd kérdéssel max. a userek fejében lehet változtatni (bár volt ugye a "ködfal" átkeresztelés ötlet), a leállósávon álló autókra meg ha jól tudom nem lehet külön szöveget definiálni, ami megoldaná a helyzetet.
zharkanyi
Posts: 75
Has thanked: 11 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by zharkanyi
A saját érveiteket szajkózzátok tovább és hallani sem akartok egy szavazásról! :)
zharkanyi
Posts: 75
Has thanked: 11 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by zharkanyi
Köd kapcsán én meguntam a dolgot és elveimmel ellentétesen kikapcsoltam az időjárás események értesítését. Azért annak az esélye, hogy egy jégesőt ki tudjak kerülni Waze alapján elég csekély. Csúszós útszakasz az, ami nem ártana. (ha olyan szitu van, hogy valami épp lokálisan lefagyott)

Leállón lévő autókat én is szeretem belső sávban előzni. Viszont igen ritkán tudok elképzelni olyan szitut, hogy ne vegyem észre őket magamtól időben. (Persze az üres M6-on, ahol legtöbbet járok ez elég szép bravúr lenne.)
zharkanyi
Posts: 75
Has thanked: 11 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by zsezo
zharkanyi wrote:Sajnos 5-ből 1-nél még most is rosszabb az arány!
Én most örülök, mert csak úgy átlag 2 naponta 2-3 Hungary2-es rendőr jelentést látok. Legalább, már kevesebb, mint régen.
Két hete írtam ez ügyben utoljára. Azóta 1 alkalom volt, amikor tényleg ott is volt a rendőr. Olyan 6-7% a találati arány.

Ezzel szemben úgy 2 tucat olyan alkalom lehetett, amikor Wazer által jelentett rendőr/traffi jelentés volt. Mind ott volt.

Nem értem miért lövünk egyáltalán a Police.hu jelentésekre. (Na jó, talán a biztosan beazonosíthatókra lehet) Kezdünk annyira sokan lenni, hogy már vidéken is elenyésző az esélye elsőnek rendőrhöz érni.
Nekem. Például jó. És nem zavar. Se az igazi rendőr, se az hogy nincs ott vagy nem látom. Nem is értem téged miért zavar. És ha nincs ott?

Vazzeg az igo folyamatosan csipogott az offline adatbázisával. Én emléxem erre az időre is... A hungary2 jobb. Sokkal jobb. Úgy fényévekkel...
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
poc-ok wrote:Jóreggelt! Holnap úgy kellene mennem messzebbre, hogyha lehet nem találkoznék rendőrrel, na nem a sebesség miatt, de ezt hagyjuk. Nézegetem itt a rendőrség által közzétett sebességellenőrzési pontokat, álá' hol fognak mérni és az jutott eszembe, hogy nem lehetne esetleg úgy rögzíteni az adatbázisban ezeket a közzétett adatokat, hogy különbözzenek a Wazerek által bejelentett rendőrségi pontoktól? Gondolok itt arra, hogy pl.: "Rendőrségi mérési pont" mondjuk ezt mondja be... és akkor tudjuk, hogy ez az adatbázisból jött, amit meg Wazer jelent be arra mondja a szokásos: "Rendőrségi ellenőrzés/mérés várható", még esetleg valami kis csillaggal a piktogramban is lehetne különbséget tenni és akkor a káposzta is, meg a kecske is...! :)
Jó lenne, de a Waze technikailag nem tette meg lehetővé!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
vequalsdividedt wrote:Kezdjük el bedobálni, hogy ki mennyit vezetett a waze-zel? :)

Mellesleg az nem értem kedves fontixmac, hogy ha a dugóban araszolgatsz, akkor miért is nyomkodod a nincs ottot amikor még el sem érted a jelölt helyet?
A police.hu-s adatokból az összes adatot átveszik, de a hosszú időtartamra megadott mérések (8-12-24 óra) nem kerülnek fel a térképre, mert túl nagy a bizonytalansága.
Mert nem érti...

Jéé... Csak 200k-t vezettem????
Nemá... Mindig vazéval nyomtam... Tehát többnek kellene lenni mint 340k!

Ötletek?


iTapatalk Pro rulez!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
x112Press wrote:Sziasztok!

Vas megyében a hungary2 név sok wazer számára felér egy kiadós anyázással. Mindennapos látvány, hogy az M86 autóút feletti hidakat végigpakolja traffijelzéssel. Talán csak a vadátjárókra nem, de abban nem vagyok biztos.

Bosszantó, idegesítő, irritáló.

Meg kellene érteni, hogy a traffipax "előrejelzés" olyan, mint a horoszkóp. Nem kötelezi a rendőröket arra, hogy ott kelljen lenniük, vagy hogy csak ott lehetnek. Amikor a megyében van 4 működő mobil traffipax, akkor kifejezetten vicces, hogy hungary2 beszór a megyébe vagy 20-30-at.

Aki nem érti, mi ezzel a baj, annak azt kívánom, hogy mindennap figyelmeztesse őt a meteorológia félóránként ónos esőre. Hiszen akár az is lehetne, nem?

hungary2 "ténykedése" akkor lehetne megalapozott, ha kikapcsolhatnám a "kártyajós" jelzéseket, vagy letilthatnám az irritálóan sok téves jelzést adó felhasználót.

A közelmúltban két hetet töltöttem egy buszon, Ázsiában. Az első nap közepétől már fel sem tűnt az a furcsa, monoton pittyegés, ami azt jelezte, hogy a busz átlépte a 100 km/h sebességet. hungary2 "figyelmeztetései" is ezt érik el, az ember immunis lesz a sok "Rendőrségi ellenőrzés várható" beszólásra. Lásd még farkast kiáltó juhász.

A hozzászólások olvasása közben az volt az érzésem, hogy hungary2 bot egyik bioalapja már megszólíttatott és meglehetősen sértődötten reagált. Elhiszem, hogy nagy a küldetéstudat, de a jelenlegi formában inkább árt, mint használ a sok téves jelzés, de ez csak az én véleményem, természetesen.

Széles utat...
Szia!


Te is csak írni tudsz? Miért nem olvasol kicsit vissza? :) De ha így szeretsz írni, akkor írjál a police.hu-nak.
Ok teszik ki az oldalukra a hibás adatokat...

Viszont... Kicsit uncsi hogy mindig olyanok írnak, akik ezt akarják használni arra hogy mindig lehessen ezerrel menni, de ha jelez a Waze akkor lassítani kell.
Nos... A Waze nem csingiling a seholsemszigetrol... És nincs kristálygömbje sem.
Ha nincs hungary2... Akkor mindig résen lehetsz. Hiszen ha nem ment arra előtted wazer, aki jelentette volna, és beleszaladsz, akkor kit fogsz okolni?
Engem például nem zavar.
És neked sem tartanak pisztolyt a fejedhez, hogy szegd meg a szabályokat.




iTapatalk Pro rulez!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
TT76 wrote:
x112Press wrote: Aki nem érti, mi ezzel a baj, annak azt kívánom, hogy mindennap figyelmeztesse őt a meteorológia félóránként ónos esőre. Hiszen akár az is lehetne, nem?
hungary2 "ténykedése" akkor lehetne megalapozott, ha kikapcsolhatnám a "kártyajós" jelzéseket, vagy letilthatnám az irritálóan sok téves jelzést adó felhasználót.
Szia. Ne vedd zokon, de szerintem egy legális, egyszerű és ingyenes módja van a trafik elkerülésének: ha figyelsz arra hogy ne hajts gyorsabban mint a megengedett (vagy legalább a büntetés határa). Sőt, olyankor nem is jelez be a waze a képzelt/valós trafikra sem, ergo nem is idegesít. Értem én hogy néha -véletlenül avagy szándékosan- belecsúszik az ember a csekkes kategóriába, de az ellen meg halálpontos és főleg ingyenes megoldást várni az finoman szólva is naivitás. A valóság az hogy lehet választani a "jobb félni" (sok trafi jelzés) vagy a vastag csekktől "megijedni" (hiányzó trafi jelentések amiknél esetleg 10-ből 1x valós mérés van) megoldás között.

Az ónos eső meg akkor lesz jó példa ha simán a szabályok betartásával annak a káros hatásait is el lehet kerülni :P
De ez meg persze csak az én véleményem.
De ettől még írhat a police.hu-nak is...
Hogy tartsák be a vezénylési tervet, nem?
Ide már írt egyszer... Hátha oda is ír majd egy dörgedelmeset!



iTapatalk Pro rulez!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
zharkanyi wrote:
marcedli wrote:Van kb 10 ember, akik szerint a rendőri jelentés rossz. Ezt minden fórumon hangoztatják. Ugyanakkor van néhány százezer, akik szerint nem rossz. Érzed a kognitív disszonanciát?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ezt te magyarázod meg magadnak! Úgy gondolod, hogy csak 10-en vagyunk, de a valóság az, hogy 10-en emeltünk szót ellene. Mellette meg csak az alkotók kardoskodnak. (tehát ez 10-0)
Ok. Volt egy Facebook poszt, ahol - a ti általatok egyoldalúan előadott történetre - teljesen megosztott volt a reakció.

Viszont egy (pártatlan megfogalmazású) szavazást ti nem akartatok kitenni valahova, ahol a nagyközönség megszavazhatná.
Mondjuk mellékelhetnétek mellé egy statisztikát arról, hogy hány százalékban nyomnak rá a köszönöm és a nincs ott jelzésre a Wazerek. Összehasonlításképp a Wazerek által jelzett adatokkal.
(mint tudjuk egy ilyen statisztika még mindig a ti álláspontotok felé torzítana, hisz sokan reflekszből megköszönnek mindent)

Ha esetleg bevállaljátok, akkor egy előzetesen mindkét oldal által elfogadható megfogalmazású (pártatlan) szavazásra felhívás legyen!
Nos... Csak egy kérdés. Miben zavar? Abban hogy nincs ott a rendőr valójában?
Vagy miben?



iTapatalk Pro rulez!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing

Post by zsezo
zharkanyi wrote:A saját érveiteket szajkózzátok tovább és hallani sem akartok egy szavazásról! :)
Amikor nem működött, akkor az volt a baj...
Apropó... Mindenki a maga...


iTapatalk Pro rulez!
zsezo
Posts: 705
Has thanked: 207 times
Been thanked: 77 times
Send a message
Outsmarting ourselves, together. :D
Country manager, Global Champ: Hungary and FTW
http://waze.hu and Facebook and HU:Térképszerkesztés/Map Editing