Post Reply

Az új verzió nem megy rendesen

Post by
HTC 3D EVO - Android 4.0.3 gépem van ez ideáig nagy szeretettel használtam a waze-t. Amióta a waze a nagy "újítást" megtette azóta egyszerűen számomra lehetetlen korrektül használni a programot.
1, legfontosabb BAJ: amikor a narancssárga körre kattintok az helyett, hogy megjelennének a funkciók, jelenteném ezt azt a program lefagy, és vagy be kell mennem a programok menübe és ott leállítani a wazet, vagy olyan is előfordul, hogy muszáj az egész telefonomat/rendszert újra indítanom.
Szeretnék vissza térni a régi bevált waze-hoz, vagy egy hathatós megoldást kapni.

Más programokkal rendszerrel nincs gondom,
Próbáltam a jelentés funkciót kihasználni - de semmilyen válasz nem érkezett.
A wazet töröltem a telefonból majd újra telepítettem, az sem segített.

Segítsetek kérlek.

Köszönöm

POSTER_ID:17223706

1

Send a message

Post by attilasteelers
Sziasztok!

A következő gondom adódott az új verzióval, hiába állítom be akár gyors akár rövid útvonal, egy adott pontba nem a kiválasztott útvonalon navigál, hanem egy olyanon amit a rendszer felad de az se nem a leggyorsabb se nem a legrövidebb, ezt az útvonalak közt át tudom változtatni, navigáció közben a térképen visszaugrik az előző útvonalhoz. A korábbi verzióknál, ha az útvonalamon dugó volt tervezett egy másikat útvonalat ezt most nem teszi meg mindenképpen ragaszkodik az eredeti útvonalhoz. Példa erre ha a 18. kerületbe megyek Újpestről a mexikói útnál mindenképpen a Pongrác út felé vinne ahol mostanában óriási a dugó, az Albertirsai úton viszont semmi nincs de nem vezet arra (korábbi verziónál simán megcsinálta ezt). Egyébként ez lenne a gyorsabb és a rövidebb útvonal is. Pont ez az előnye a programnak, hogy a dugókat el lehessen kerülni, ami valamiért most nem működik.
Ha tudtok valami megoldást szívesen veszem lehet, hogy valamit én csinálok rosszul. Újra telepítettem a programot a könyvtár letörölésével. A telefonom samsung galaxy s5.
attilasteelers
Posts: 2
Send a message

Post by attilasteelers
Az előző kollegának megadott listából feltelepítettem az egyel régebbi verziót azzal tökéletesen működik...
attilasteelers
Posts: 2
Send a message

Post by Devil21074
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a térkép méretét hogyan tudnám megnövelni.
Ugyanis a 3-ról a 4-es verzióra váltáskor kisebb lett az utcák mérete és a "+" gombbal nem tudom tovább nagyítani. Az utolsó frissítés alkalmával pedig még kisebbek lettek, így már alig lehet látni az utcákat.
A tableten (Wayteq 7x Quad), és a telefonomon (Samsung S7) is ugyan ez a helyzet.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Devil21074
Posts: 1
Send a message

Post by giotti1
Sziasztok!
Nekem a következő problémám van az új verzióval: a beállításoknál nincs aktiválva a fizetős utak és az autópályák elkerülése, mégis sokszor úgy készít útvonaltervet, hogy elkerüli pl az M3 budapesti bevezető szakaszát, vagy az M6-ot Százhalombatta felé, pedig az lenne a leggyorsabb. Érdekes módon az M5-öst meg szereti. Természetesen "leggyorsabb"-ra van állítva a navi. Egy úticél beírása után lekérem az alternatív útvonalakat, de nincs köztük autópálya, még a leggyorsabb is elkerüli. Mi lehet az oka és hogyan lehet ezen segíteni?
Üdv
giotti1
Posts: 3
Send a message

Post by giotti1
Nem az a gyorsabb. Ezt onnan tudom, hogy ha mégis rámegyek az autópályára, a várható érkezési idő percekkel korábban lesz.
giotti1
Posts: 3
Send a message

Post by giotti1
Nem az a gyorsabb. Ezt onnan tudom, hogy ha rámegyek az autópályára, lecsökken az érkezési idő.
giotti1
Posts: 3
Send a message

Horvzolee
Posts: 7
Been thanked: 2 times
Send a message
Samsung Galaxy Core Prime Android 5.1.1

Post by kolang
Sziasztok,

a legújabb verzióra frissítés óta, az app (android LG GPad 8.0)olyan helyeken ahol sok jelentés érkezik, vagy sok felhasználó van egyszerűen leáll, kikapcsol. Mindezt nem csinálja hosszabb autópályás útvonalon, de az M0-n rendszeresen és a belvárosban is szinte pár perc használat után.
Lehet hogy a mobilhálózat sűrűsegével van kapcsolatban, erre még nem jöttem rá.

Szintén új jelenség, hogy régebben a spotify vagy deezer is hosszan akadás nélkül elment a háttérben, most kb egy perc háttérben való futás után megáll a zene és néha a spotify app is.
Ha nem fut a waze akkor ilyen gond nincs.

Ha valakinek van ötlete, hogyan lehetne ezen úrrá lenni, akkor az sokat segítene.

Köszi,

akolang
kolang
Posts: 1
Send a message

Post by lajoswillingsdorferDino
Szikra wrote:
PeterSenec wrote:HTC 3D EVO - Android 4.0.3 gépem van ez ideáig nagy szeretettel használtam a waze-t. Amióta a waze a nagy "újítást" megtette azóta egyszerűen számomra lehetetlen korrektül használni a programot.
1, legfontosabb BAJ: amikor a narancssárga körre kattintok az helyett, hogy megjelennének a funkciók, jelenteném ezt azt a program lefagy, és vagy be kell mennem a programok menübe és ott leállítani a wazet, vagy olyan is előfordul, hogy muszáj az egész telefonomat/rendszert újra indítanom.
Szeretnék vissza térni a régi bevált waze-hoz, vagy egy hathatós megoldást kapni.
Más programokkal rendszerrel nincs gondom,
Próbáltam a jelentés funkciót kihasználni - de semmilyen válasz nem érkezett.
A wazet töröltem a telefonból majd újra telepítettem, az sem segített.
Segítsetek kérlek.
Köszönöm
Miután törölted a programot, töröld a waze mappát is! Csak utána tedd fel újra!
Nekem ugyanez a bajom, hogy ha a narancssárga körre kapcsolok, a program lefagy. Az én telefonom Alcatel OT997D. Az a módszer sem segített, hogy a program telepítése után a mappát is töröltem, és újra telepítettem a programot. Szerintem is valami programhiba lehet.
lajoswillingsdorferDino
Posts: 1
Send a message

Post by LaszloPolonkai
Sziasztok!

Sajnos a 4.0-ás verzió kiadása óta nem tudom használni a waze-t, mert rettenetesen fagy. A sony xperia v (android 4.3) telefonom bluetoothon kapcsolódik a ford sync autórádióhoz, mikor megbolondul a waze, akkor megszakítja az autórádióval a kapcsolatot, a telefon újra csatlakozik a rádióhoz, majd fél percen belül ismét megszakítja a waze, és ez addig megy amíg végleg le nem fagy. De ha kikapcsolom a bluetooth-ot, akkor is lefagy 10 percen belül. Kipróbáltam a 4.4-es verziót. Indítás után egy másodpercen belül kilép. Kipróbáltam a 4.18-as verziót is, ugyanolyan hibás, 10 percen belül lefagy, és a bluetooth kapcsolatot is elrontja. Számomra sajnos használhatatlan! A nekem a legutolsó stabil verzió a 3.9.7-es. Jelenleg is azt használom. Az soha nem fagy le és a bluetooth kapcsolattal is jó viszonyban van.
LaszloPolonkai
Posts: 2
Send a message