Post Reply

Waze használatra leginkább ajánlott telefon

Post by Andralin
Sziasztok!

Már egy ideje használom a Waze-t, de a fórumon új vagyok.
Szeretnék tippeket kérni, hogy milyen androidos telefont vegyek stabil, megbízható Waze használatra, mert a jelenlegi készülékemmel kínszenvedés használni az appot.

Egy Samsung SGH-I927-esen (Android 4.4) használom a Waze-t, de a készülék nagyon gyenge hozzá. Alapból erősen melegszik amikor fut a Waze, amikor még közben rádugom a szivargyújtós töltőt is, annyira felforrósodik a készülék, hogy süt a hátulja és melegebb napokon le is kapcsolgatja a töltést a benne lévő védelmi elektronika.
Másik nagy gond, a GPS jel megtalálása. Az esetek kb. felében egy percen belül van GPS pozíció indulás után, másik felében meg nagyon sokat kell várni, akár 15-20 percbe is beletelik mire pozíciót talál, még nyitott terepen, tiszta égbolt mellett is.

Ezt untam meg és döntöttem úgy, hogy veszek egy használt Androidos telefont a kocsiba, külön SIM-el, amit csak Waze-re akarok használni.

Azt szeretném kérni, hogy ajánljatok nekem ilyen telefonokat, ami tökéletes Waze-re, megbízhatóan és stabilan használható vele. Lehetőleg ne vadiúj modell legyen, használt, megfizethető árú készülék vásárlására gondoltam.
Andralin
Posts: 3

POSTER_ID:17372295

1

Send a message

Post by Andralin
Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én inkábbb androidos készülékre gondoltam, és az sem árt, ha nem túl drága, használtam mondjuk már 20 e Ft alatt is elérhető lehetne.
Andralin
Posts: 3
Send a message

Post by Andralin
Esetleg egy Samsung Galaxy S4 Mini mennyire lenne jó választás?
Andralin
Posts: 3
Send a message

Post by Becq74
Andralin wrote:Sziasztok!

Már egy ideje használom a Waze-t, de a fórumon új vagyok.
Szeretnék tippeket kérni, hogy milyen androidos telefont vegyek stabil, megbízható Waze használatra, mert a jelenlegi készülékemmel kínszenvedés használni az appot.

Egy Samsung SGH-I927-esen (Android 4.4) használom a Waze-t, de a készülék nagyon gyenge hozzá. Alapból erősen melegszik amikor fut a Waze, amikor még közben rádugom a szivargyújtós töltőt is, annyira felforrósodik a készülék, hogy süt a hátulja és melegebb napokon le is kapcsolgatja a töltést a benne lévő védelmi elektronika.
Másik nagy gond, a GPS jel megtalálása. Az esetek kb. felében egy percen belül van GPS pozíció indulás után, másik felében meg nagyon sokat kell várni, akár 15-20 percbe is beletelik mire pozíciót talál, még nyitott terepen, tiszta égbolt mellett is.

Ezt untam meg és döntöttem úgy, hogy veszek egy használt Androidos telefont a kocsiba, külön SIM-el, amit csak Waze-re akarok használni.

Azt szeretném kérni, hogy ajánljatok nekem ilyen telefonokat, ami tökéletes Waze-re, megbízhatóan és stabilan használható vele. Lehetőleg ne vadiúj modell legyen, használt, megfizethető árú készülék vásárlására gondoltam.
Ha csak erre akarod használni, és stabil, megbízható futást akarsz, akkor iPhone 4s a te legjobb választásod...!



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by BubukaMeow
Én használtam lenovo A820-on tökéletes ment. A lényeg az 1 GB ram ahol a progik futnak a többi csak a pénztárcád kérdése. Szerintem.

Tapatalkkal küldve az én IRON Pro eszközömről
BubukaMeow
Posts: 3
Send a message

Post by gic78
Andralin wrote:Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én inkábbb androidos készülékre gondoltam, és az sem árt, ha nem túl drága, használtam mondjuk már 20 e Ft alatt is elérhető lehetne.
Csak azt tudom mondani, hogy mit ne: LG Spirit 4G-t. A GPS a Glonass ellenére is harmatgyenge. Használtan lehet 20-ért kapni, de inkább mást keress.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by istvanumesz
Én egy Dogee X5S telefont vettem szállítással együtt 70 dollárért (ez új és még 20ezren belül van, és Android 5.1 van rajta). Az árához képest nagyon jó, a GPS is megbízhatóan működik (még házon belül is van jel, az udvaron pedig egy pillanat alatt tudja, hogy hol vagyok). Viszont ez is nagyon melegszik, melegebb napokon, ha szemből süt a nap, akkor rendszeresen kiírja, hogy túlmelegedett, és egyszer le is kapcsolta magát emiatt.

Ha az iPhone 4S bírja a meleget (én nem tudom, mondja meg az, akinek az van), akkor azzal valószínűleg jobban jársz. Használt Androidos telefont nem vennék, mert olyan gyorsan fejlődnek a hardverek, hogy már ez az olcsó Dogee is szinte minden szempontból jobb, mint egy három éves telefon, még akkor is, ha az akkor a legjobbak közé tartozott. Nekem van egy Samsung Galaxy S-Wifi 5.0, abban 768MB RAM van, Android 4.4, de nem fut rajta a Waze, rendszeresen kilép, és a GPS is sokkal rosszabb, mint a Dogee-n (de ez már 5 éves készülék).

Én egyébként itt nézegettem a telefonokat, sokféle tulajdonságra tudsz szűrni (itt leszűrtem max. 70EUR-ra), és az aktuális árakat is látod (nyugodtan rendelhetsz külföldről, ha EU raktárból rendelsz, akkor nem jön rá áfa és vám se): http://www.kimovil.com/en/compare-smart ... urPrice.70
istvanumesz
Posts: 3
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by poc-ok
Egy használt 4S-t vagy 5-öt vennék erre a célra. ;)
poc-ok
Posts: 323
Has thanked: 33 times
Been thanked: 68 times
Send a message
Hardware: iPhone 6S / OS: IOS10
Editor level: 5; Area: Magyarország / Hungary

Post by vequalsdividedt
Olyat, amin iOS fut. :D :troll:
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png

Post by vequalsdividedt
Andralin wrote:Esetleg egy Samsung Galaxy S4 Mini mennyire lenne jó választás?
Azon jól megy.
3. teszttelefonnak nálam jól bírja a strapát.
A legfrissebb droid rá 4.4.2
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png