Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Fejlesztési javaslatok

Post by
Üdv,

- Keresztutcák megadása. Pl.: Gergely utca - Gutor utca
- Illetve jól jönne egy vissza a kiindulási pontra gomb (azaz A-ból elmegyek B-be, majd a gombot megnyomva visszavisz A-ba).
- Gyalogos útvonal?
- Térképre kattintva lehessen a célt megadni.
- Jelenleg csak legrövidebb és leggyorsabb útat tud kezelni. Hiányzik a gazdaságos mód.
Mert sokszor engem kis jobbkezes utcákon flangáltat, amikor kicsivel arrébb 1-2 kanyarral, főúton végigmenve meglenne az egész.
- A POI-k megjelenítése is hiányzik. (pl. kajálda, töltőállomások, boltok, egyebek) - esetleg általunk felvihetően, ajánlva)

Hirtelen ennyi jutott eszembe fél hónapnyi használat után.

POSTER_ID:17394907

1

Send a message

Post by albandy
mindentbele wrote:A javaslatom, hogy a keresésnél külön lehessen keresni ország, város, utca, házszám-ra. Ha nem találja vagy elrontom a címet, ne keljen már az egészet begépelni az elejétől... Ha nem tudom a pontos utca nevet, akkor az egész várost is lehet megint begépelni.
Ha külön van szedve akkor gépelés közben szépen listázhatná a szavakat a begépelt betűk után. Sokkal gyorsabb lenne és nem kell végig begépelni mindent. Pl Bud.. akkor az összes bud-dal kezdődő várost listázná. Ha Bajcs.. akkor az összes bajcs-val kezdődő utcát listázná kerületek megjelölésével...
Tesz javaslatot, de ha elfogadom, akkor kész ténynek veszi a keresést és be is dobja célnak, házszámot nem tudok utána ütni. Ezért kéne külön szedni a települést, az utcát, házszámot.
Ezt le kéne írjam angolul is a megfelelő helyre, hogy eljusson és elgondolkozzanak rajta? :)

Mondok jobbat : Használd a beszédfelismerést (kis piros mikrofon) és nem kell gépelni semmit :D
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by Atosz81
Sziasztok!! Lenne egy pár észrevételem! Nagyon sokat jelentek a telefonomon és sztem sokkal felhasználóbarátabbá lehetne tenni! Persze ez az én ízlésem saját magam nevében írok és nem akarok senkit és semmit lehúzni!

1. Nagyon furcsa nekem hogy amit én leteszek jelentést arra rálépve nem tudom szerkeszteni! Az az arra gondolok hogy ha netán visszalépek a jelentésembe mert rájövök hogy nem jó helyre raktam a rendőri jelenlétet mert a túl oldalt van... ezt nem tudom utána sehogy megoldani vagy törölni! Ez sztem sok hibás jelentést megoldana!

2. Miért nem lehet több lehetőséget megadni amikor jelentek? Ezalatt azt értem itt megint a rendőri jelentést hozom fel példának: 1: Sebességmérés a 2: másik oldalon! Itt mind a két variációt ki lehetne választani...

3. Miért nincs minden jelentési lehetőségnél hogy a másik oldalt? (pl.: veszély) Nagyon sok olyan jelentéssel találkozok ami rossz oldalra raknak le feltételezem emiatt mert nem lehet megadni hogy a túloldalt van! (Itt persze 2. pont elérhető volna akkor ez könnyen kivitelezhető lenne)

4. Miért nem lehet (legalább) a saját jelentésem helyét megváltoztatni? Pl.: áthelyezni egy előbbi vagy későbbi út részre vagy akár múltkor láttam egy balesetet de én előtte lekanyarodtam (szerencsére nem kellett állnom a dugóba) de így nem tudtam megtenni a jelentést!

5. Miért nem törölhetem legalább a saját jelentésemet? kb 2x volt olyan hogy valahova leraktam egy jelentést és abban a pillanatban felvillant aki már az előbb lerakta csak még frissített a progi és nem jelezte ki! De tovább megyek ma jöttem haza az M3-on Nyíregyháza felé Bag előtt a felüljáróról tarffiztak. Legalább 5 jelentés volt 3 a helyes oldalon 2 a másikon!és természetesen csak azt tudtam Like-olni ami hozzám a legközelebb jelzett ki az is lehet hogy ő rakta ki legutoljára vagy nem tudta szerkeszteni... Max ezt tudtam volna törölni a többi ott maradt volna!

Remélem érthető voltam próbáltam értelmesen leírni! Hirtelen csak ennyi jutott eszembe de ha még lesz valami megírom! Köszi hogy elolvastátok!

Atosz81
Atosz81
Posts: 16
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Bitbo
Sziasztok,
Ha megérkeztem a célponthoz, leáll a navigáció. Ha nincs parkoló, továbbmegyek, akkor a továbbiakban nem segít a célpont felé, ismét terveznem kell. Jó lenne, ha mindig mutatná a célpont felé a lehetséges utat. Egyirányú utcás környékén jól jönne. Mintha ez működött volna korábban és újratervezett volna, de lehet, hogy én emlékszem rosszul.
Köszi.
Bitbo
Posts: 61
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by Depista
Sziasztok!
Egy dolog, amelyet lehetne fejleszteni. Az a megyei útdíj rendszer használata. Különösen a Pest-megyei szakaszok, hiszen onnan indul az összes autópálya amelyeken csak bizonyos szakaszokig van jogosultság. Akár úgy is lehetne, hogy kiindulási és köztespont között fizetős útvonalon majd köztespont után anélkül tervezzen vagy fordítva.További sok siket a munkához.
Egy elégedett felhasználó.
Depista
Posts: 1
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by kkaresz76
A Megyei autópálya matricákat jó lenne ha tudná kezelni a program.
Nagyon nem mindegy, hogy hol hajt fel az ember a fizetős útszakaszra és hol hajt le róla.
Mondjuk egy almenüben ki lehetne pipálgatni, hogy melyik megyékre van matrica vásárolva, és ennek megfelelően tervez.

Figyelmeztető hangok:
Jó lenne, ha be lehetne állítani, hogy csipogás, vagy szóbeli figyelmeztetést adjon egy eseményre. Mondjuk rendőri ellenőrzést ne csak kis csappanással jelezze (amit vagy meghallok vagy nem), hanem mondja ki.
tegnap rendőrautóból trafiztak. meg volt jelölve a térképen a rendőr, de a csappanást a gyerekektől nem hallottam. Ha kimondta volna hogy rendőri ellenőrzés, akkor azt biztos meghallom.
kkaresz76
Posts: 6
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Lacus074
Sziasztok!

Nagyon jó lenne, ha a rendőri ellenőrzést, trafipaxot JÓVAL előre jelezné, nem akkor amikor már szinte ott vagyok.
A másik, hogy nagyobb kereszteződésekben jó lenne ha mutatná pontosan melyik sávban kellene állni a továbbhaladás miatt. (más navigáció ezt jól mutatja)
Lacus074
Posts: 1
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by MazdasNorbi
Ki találta ki azt az oltári hülyeséget, hogy ha épp nem "én" vagyok a térkép középpontjában, azaz nem követ a térkép, hanem elhúzom akár csak egy picit is az egész térképet bármilyen indokból, akkor a főmenübe való belépés eltűnik, és csak az az egyetlen opció marad, hogy először "Mutasson az aktuális pozícióra" gombot megnyomom, amire én egyáltalán nem akarom kérni a programot, de rákényszerít, s csak aztán tudok belépni a menübe. Mi a kutya úristen ez, ki találta ki, és miért nem lehet az ilyen nagyobb fejlesztéseket ki-bekapcsolhatóvá tenni, hogy akinek nem tetszik, az kikapcsolhassa? Nekem baromi idegesítő ez így... miért kényszerít rá a szoftver arra, hogy olyan funkcióhoz nyúljak, amihez nem akarok? Jól van ez így? :(
MazdasNorbi
Posts: 5
Send a message

Post by mikiholiday4
Számomra nagy segítség lenne, ha lehetne valami nagyítási funkciót beállítani. Pl. 1.5x, 2x, vagy 1x-2x állíthatóan egy skálán.
A figyelmeztetéseknél nekem nehezemre esik köszönetet nyomni, olyan pici az a gomb.
Szintén a figyelmeztetéseknél, ok, hogy veszély, de közelebb kell hajolnom és koncentrálnom, hogy el tudjam olvasni, mi is az pontosan. Főleg, ha még a napsütés is nehezít.
A megjelenő ikonok is lehetnének nagyobbak, nekem kevésbé vonná el a figyelmem a vezetésről.
Pedig nem rossz a szemem. :)
mikiholiday4
Posts: 60
Has thanked: 19 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by mindentbele
A javaslatom, hogy a keresésnél külön lehessen keresni ország, város, utca, házszám-ra. Ha nem találja vagy elrontom a címet, ne keljen már az egészet begépelni az elejétől... Ha nem tudom a pontos utca nevet, akkor az egész várost is lehet megint begépelni.
Ha külön van szedve akkor gépelés közben szépen listázhatná a szavakat a begépelt betűk után. Sokkal gyorsabb lenne és nem kell végig begépelni mindent. Pl Bud.. akkor az összes bud-dal kezdődő várost listázná. Ha Bajcs.. akkor az összes bajcs-val kezdődő utcát listázná kerületek megjelölésével...
Tesz javaslatot, de ha elfogadom, akkor kész ténynek veszi a keresést és be is dobja célnak, házszámot nem tudok utána ütni. Ezért kéne külön szedni a települést, az utcát, házszámot.
Ezt le kéne írjam angolul is a megfelelő helyre, hogy eljusson és elgondolkozzanak rajta? :)
mindentbele
Posts: 1
Send a message

Post by ngab83
Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok azt nem lehetne megoldani, hogy a megyei útdíj szakaszok láthatóak legyenek? Illetve esetleg útvonal tervezésénél figyelembe vegye, hogy milyen megyei matricával rendelkezik az ember. Megfelelő beállítás után.

Előre is köszönöm!

üdv. Gábor
ngab83
Posts: 4
Send a message