Post Reply

Rossz útvonalon navigál (felesleges kitérőket csináltat)

Post by kkaresz76
ÜDV!

Nem olyan régóta használom a programot, de eddig két alkalommal is előfordult, hogy a főútvonalról lenavigált, bevitt valami kis faluba aztán visszanavigált ugyanarra a főútvonalra. Volt hogy benavigált egy kis utcán, aztán a vele párhuzamos utcán 100 méterrel arrébb visszavitt a főútvonalra. (gyakorlatilag egy U alakú kitérőt csináltatott velem) és ezt nem egyszer csinálta meg, hanem több alkalommal is!!!
Persze a harmadik után már átkapcsoltam az iGo ra, azzal még soha ilyen gondom nem volt.

A legdurvább tegnap volt Dunaföldvár felől tartottam haza Kecskemétre.
Gyakorlatilag nyíl egyenes úton (52.sz út) lehet Kecskemétre eljutni. (ennél rövidebb, vagy gyorsabb utat sem lehet tervezni)
A program Solt-nál meghülyült, és mindenáron le akart vinni a mellékutcákba, hol jobbra hol balra.
De Solt után sem javult meg, ott is el akart vinni Izsák felé.
A biztonság kedvéért ellenőriztem az úti célt, és a programot is újraindítottam, de nem javult meg.

Tudja valaki mi lehet a gondja baja?
A navigálásnál a gyorsabb útvonal van beállítva.
kkaresz76
Posts: 6
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:17418336

1

Send a message

Post by fontixmac
Sziasztok,

Ez egy navigálási útvonal javaslat.
Az útvonal Dunakeszi - Velence (Gárdony)
Mi a véleményetek?
fontixmac
Posts: 17
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Attachments

Post by kkaresz76
vequalsdividedt wrote: Én első körben azt mondom hogy GPS vétellel voltak gondok, Emiatt nem arra az útra pozicionált amin mentél és emiatt kerültetett mindig.
SZia!

Én a GPS vételi gondot kizárnám, más navi programmal soha nem volt még csak hasonló gondom sem pedig sokat használom ezeket. (iGO, google maps-t szoktam még használni)
Elég jó a telefonom GPS vevője, még lakáson belül is pár másodpercen belül 21 műholdat lát amiből 14 et használ 3-4 méteres pontossággal ugy hogy a legközelebbi ablak is 2 méterre van tőlem.
Régi tabletnél volt olyan ha sokáig nem használtam, hogy nem látta pontosan hol vagyok, (a pontosság 5-8 méter volt a teszt progi szerint) de az a hiba akkor sem így jelenezett, hanem csak annyi volt, hogy a kereszteződésen pont átmentem amikor szólt, itt forduljak valamerre.
Aztán idővel megjavult amint be tudta lőni minden műhold helyzetét.

De azért sem lehet GPS hiba mert folyamatosan újratervezett (azt az útszakaszt ismerem, így tudtam hogy hülyeséget akar) az újratervezésnél tudta pontosan hogy jelenleg a főútvonalon haladok folyamatosan mondta haladjak tovább 300 métert majd forduljak x irányba.

Ráadásul az Izsák felé történő lekanyarodást, már 10 km-rel korábban megtervezte, gyakorlatilag ahogy elhagytam Soltot már onnan azt jelezte, hogy majd 10 km-er múlva kanyarodjak jobbra.
Közben végig jelezte hogy jelenleg az 52-es úton haladok, pontosan mutatta a sebességemet is.
Ez egyértelműen tervezési hiba.
kkaresz76
Posts: 6
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by music008
Akkor is szokott ilyet tenni, ha korábban az ominózus útszakaszra (többen) közlekedési akadályt jeleztek, dugó, baleset, stb.
De való igaz, néha ok nélkül is teszi, nekem is volt ma egy ilyenem, és ha nem dőlsz be neki, hanem mész az ésszerű irányba, rögtön korrigálja is a menetidőt kevesebbre...
music008
Posts: 32
Send a message

Post by poc-ok
fontixmac wrote:Sziasztok,

Ez egy navigálási útvonal javaslat.
Az útvonal Dunakeszi - Velence (Gárdony)
Mi a véleményetek?
Szia!

Kevesebb esély van arra, hogy váratlan esemény történik ezen az útszakaszon, szóval jobban garantálható, hogy a megadott időben ott leszel, akkor is ha hosszabb az út. Lásd kis kocc péntek délután az M7esen vagy Pesten valahol (vagy még az sem kell) és áll az egész.
poc-ok
Posts: 323
Has thanked: 33 times
Been thanked: 68 times
Send a message
Hardware: iPhone 6S / OS: IOS10
Editor level: 5; Area: Magyarország / Hungary

Post by vequalsdividedt
kkaresz76 wrote:ÜDV!

Nem olyan régóta használom a programot, de eddig két alkalommal is előfordult, hogy a főútvonalról lenavigált, bevitt valami kis faluba aztán visszanavigált ugyanarra a főútvonalra. Volt hogy benavigált egy kis utcán, aztán a vele párhuzamos utcán 100 méterrel arrébb visszavitt a főútvonalra. (gyakorlatilag egy U alakú kitérőt csináltatott velem) és ezt nem egyszer csinálta meg, hanem több alkalommal is!!!
Persze a harmadik után már átkapcsoltam az iGo ra, azzal még soha ilyen gondom nem volt.

A legdurvább tegnap volt Dunaföldvár felől tartottam haza Kecskemétre.
Gyakorlatilag nyíl egyenes úton (52.sz út) lehet Kecskemétre eljutni. (ennél rövidebb, vagy gyorsabb utat sem lehet tervezni)
A program Solt-nál meghülyült, és mindenáron le akart vinni a mellékutcákba, hol jobbra hol balra.
De Solt után sem javult meg, ott is el akart vinni Izsák felé.
A biztonság kedvéért ellenőriztem az úti célt, és a programot is újraindítottam, de nem javult meg.

Tudja valaki mi lehet a gondja baja?
A navigálásnál a gyorsabb útvonal van beállítva.
Szia
Máskor ilyenkor nyomj egy térképhiba jelentést, mert akkor látjuk hogy merre tervezett, merre mentél, stb. Én első körben azt mondom hogy GPS vétellel voltak gondok, Emiatt nem arra az útra pozicionált amin mentél és emiatt kerültetett mindig.
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png