Post Reply

benzinkút keresés

Post by mikiholiday4
Sziasztok!
Próbáltam benzinkutakat keresni a közelemben, de azt a választ kaptam, hogy nincs. Ezen erősen csodálkoztam. Eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy csak azokat a kutakat mutatja, amik az útvonalam környékén vannak. Ha nem tartok éppen sehová, CSAK tankolni szeretnék, akkor nem ad találatot, ráadásul eléggé félrevezető üzenettel. Lehet ezen változtatni, vagy csak én néztem be valamit?
Üdv,
Miki
mikiholiday4
Posts: 60
Has thanked: 19 times
Been thanked: 9 times

POSTER_ID:17401450

1

Send a message

Post by Berber-hu
Helló zsenik!

Kérdezném én is a benzinkutakat. Nagyon tuti megoldás lenne ha megbízható lenne. Problémáim:
- Nem hoz a kutak között olyanokat amik egyértelműen olcsóbbak, és útba is esnek. pl. Auchan, Envi. Következetesen kihagyja és a drágábbakat preferálja.
- Ha rákeresek, hogy Auchan kút akkor lejönnek. Ár nélkül, pedig tudja, mert felvihető, és karbantartott.
- Ja és az autóban lévő NAVIs WiFis fejegységben NEM jelenik meg a kedvencek után a kutak jel. Be kell pötyögni. Egyszer ugyan megjelent de azóta se jövök rá hogyan.
- A kutak árait szerintem néha a kutasok hamisítják, mert voltam aznapi frissítésű helyen ahol a valós ár vagy 20 Ft-al volt drágább. Jó lenne ha közlekedéshez lenne kötve.
- A kutakat jó lenne ha egységesen benzinkútnak titulálnák legalább az alternatív megnevezésben, mert szintén nem hozza a mindenfélére keresztelt kutakat.

Köszönöm, hogy ha elolvastatok.
Berber-hu
Posts: 10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Botiwrc
Hát ha jól látom, ez a benzinkút kérdés még mindig nem oldódott meg...
Pl. a menüben ki lehet jelölni preferált benzinkutakat, pl. LPG. De minek?...
Ha szeretnék kutat keresni a közelben, legelől miért egy pl 400km távolságra lévőt dob? Olasz tengerparti úton állva miért magyar benzinkutakat ajánl? Miért nem rendezi távolság szerint?
Aztán ha rábökök a másodikként megjelenő keresés gombra, akkor miért egyetlen fizetett hirdető kutat mutat?
Botiwrc
Posts: 16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Jujuapika
Szia Miki! Most én megnéztem, két készüléken is, nálam működik. Keresés - célpont keresése - üzemanyagtöltő állomás jelre kattintás a sor alatt.
Egyik: Asus Zenfone android, waze 4.19.0.3
Másik: HTC M8 android, waze 4.19.0.905 beta
Esetleg, ha pontosítod, hogy hogy kerested, illetve milyen készülék, verzió, az segíthet.

mikiholiday4 wrote:Sziasztok!
Próbáltam benzinkutakat keresni a közelemben, de azt a választ kaptam, hogy nincs. Ezen erősen csodálkoztam. Eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy csak azokat a kutakat mutatja, amik az útvonalam környékén vannak. Ha nem tartok éppen sehová, CSAK tankolni szeretnék, akkor nem ad találatot, ráadásul eléggé félrevezető üzenettel. Lehet ezen változtatni, vagy csak én néztem be valamit?
Üdv,
Miki
Jujuapika
Area Manager
Area Manager
Posts: 242
Has thanked: 91 times
Been thanked: 61 times
Send a message

Post by Jujuapika
Szia! Gondolom akkor beta teszter vagy, ha megvan a béta változat. Tegnap kijött a 4.20 béta változat, telepítsd, és nézd meg ott (ne feledd a debug mode-ot). Ha ismét eltűnik, jelentsd a béta oldalon! Elsőre nincs ennél jobb ötletem, de gondolkozom.
mikiholiday4 wrote:És most eltűnt az új telepítésből is... :(
Jujuapika
Area Manager
Area Manager
Posts: 242
Has thanked: 91 times
Been thanked: 61 times
Send a message

Post by Jujuapika
Sziasztok,

akinek ilyen problémája van, átmenetileg javaslom, hogy indítson bárhová navigációt, és ha fut a navigáció, akkor kereshetőek az útvonal közeli kutak. Ma én is láttam egy telefonon ezt a problémát. Reméljük megjavul a dolog, addig átmeneti javaslat csak :)
kl567 wrote:Helló!

Nekem is az a problémám, hogy az utolsó 3-4-5(?) frissítés óta a frissítés utáni legelső indításkor még kereshetők a benzinkutak, aztán a következő indítástól kezdve csak a kedvencek és az előzmények jelennek meg, a kútkeresés nincs sehol.
Jelenleg a 4.22.1.0 van fönt; a készülék: Samsung GT-I8190; 4.1.2-es Androiddal.
Nagyjából másfél éve használom a waze-t, kb. december óta van ez a probléma, előtte rendben működött a benzinkutak keresése.
Valaki tud valami tippet adni, hogy mit tehetnék?
Jujuapika
Area Manager
Area Manager
Posts: 242
Has thanked: 91 times
Been thanked: 61 times
Send a message

Post by kl567
Helló!

Nekem is az a problémám, hogy az utolsó 3-4-5(?) frissítés óta a frissítés utáni legelső indításkor még kereshetők a benzinkutak, aztán a következő indítástól kezdve csak a kedvencek és az előzmények jelennek meg, a kútkeresés nincs sehol.
Jelenleg a 4.22.1.0 van fönt; a készülék: Samsung GT-I8190; 4.1.2-es Androiddal.
Nagyjából másfél éve használom a waze-t, kb. december óta van ez a probléma, előtte rendben működött a benzinkutak keresése.
Valaki tud valami tippet adni, hogy mit tehetnék?
kl567
Posts: 2
Send a message

Post by kl567
Köszi, de már számos lehetőséget próbálgattam és sem tervezett útvonallal, sem anélkül nincs a keresésben "üzemanyagtöltő állomások" almenü (kivéve a frissítés utáni első indítást; akkor akár útvonallal, akár anélkül, de van).
Jujuapika wrote:Sziasztok,

akinek ilyen problémája van, átmenetileg javaslom, hogy indítson bárhová navigációt, és ha fut a navigáció, akkor kereshetőek az útvonal közeli kutak. Ma én is láttam egy telefonon ezt a problémát. Reméljük megjavul a dolog, addig átmeneti javaslat csak :)
kl567
Posts: 2
Send a message

Post by mikiholiday4
Szia Jujuapika!
Lenovo S750, Waze 4.19.0.3.
Ok, egyrészt benéztem. Én a 'jelentések', 'üzemanyag árak' gombot használtam.
Viszont ez azért történt, mert nem találtam másikat! Amit írtál, ott sajnos nekem egyszerűen nincs semmi!
Ok. Waze alkalmazás törölve, waze könyvtár törölve. 4.19.0.905 beta telepítve, és most megjelent az a gomb, amit írtál.
Kösz, hogy próbáltál segíteni!
mikiholiday4
Posts: 60
Has thanked: 19 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by mikiholiday4
És most eltűnt az új telepítésből is... :(
mikiholiday4
Posts: 60
Has thanked: 19 times
Been thanked: 9 times
Send a message