Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Mártonhegyi út mint kiemelt utca / főutca?

Post by zolikonta
Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy rendben van-e az, hogy a Mártonhegyi út kiemelt utca / főutca (primary street) jelölésű, annak ellenére, hogy szűk, éles kanyarokkal, meredek emelkedőkkel van tele, valamint egy szakaszon fekvőrendőrök, illetve 30-as sebességkorlátozás is lassítja itt a forgalmat.

A válaszokat, véleményeket előre is köszönöm.

https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 2,79450493
zolikonta
Posts: 114
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times

POSTER_ID:1766760

1

Send a message

Post by VPLaci
zolikonta wrote:Senki?
Keresd meg a definíciót, és az alapján érvelj!
Üdv, Laci
VPLaci
Posts: 1119
Has thanked: 545 times
Been thanked: 265 times
Send a message

Post by VPLaci
zolikonta wrote: Egyedül az EAK táblákkal való védettség feltétel áll meg, ami szerintem önmagában nem elégséges ahhoz, hogy kiérdemelje a "kiemelt utca, főutca" minősítést. Szerintetek?
Végig védett a keresztutcáknál?
Mit szeretnél tenni vele?
VPLaci
Posts: 1119
Has thanked: 545 times
Been thanked: 265 times
Send a message

Post by VPLaci
zolikonta wrote:
VPLaci wrote:
zolikonta wrote: Egyedül az EAK táblákkal való védettség feltétel áll meg, ami szerintem önmagában nem elégséges ahhoz, hogy kiérdemelje a "kiemelt utca, főutca" minősítést. Szerintetek?
Végig védett a keresztutcáknál?
Mit szeretnél tenni vele?
Úgy tudom végig védett. Nos, mindössze 1,5 km hosszú, amiből nagyjából 500 méter hosszan 30-as sebességkorlátozás van és néhány fekvőrendőr. Az út szélessége nagyjából 5 méter lehet, azaz két teherautó egymással szemben, csak nehézkesen fér el, főleg ha kanyarban találkoznak.

Én semmit nem szeretnék tenni vele. Tapasztalt szerkesztők véleményére voltam kíváncsi. Az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy ez így rendben van, de én azt gondolnám, hogy eggyel alacsonyabb, normál út/utca besorolás lenne a helyes.
HA, akarod megcsinálhatod. Leminősítheted.
VPLaci
Posts: 1119
Has thanked: 545 times
Been thanked: 265 times
Send a message

zolikonta
Posts: 114
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by zolikonta
VPLaci wrote:
zolikonta wrote:Senki?
Keresd meg a definíciót, és az alapján érvelj!
Üdv, Laci
http://wiki.waze.hu/index.php/Térképsze ... utc.C3.A1k
Védett főutcák
Településen belül azokat az utcákat jelöljük Kiemelt utca, főutca (Primary street) típussal, amik "haladósabbak", tehát - az esetleges közlekedési lámpákat leszámítva - folyamatosan lehet rajtuk nagyobb távolságokat megtenni. Az ilyen utcák rendszerint országút típusba tartozó utakból indulnak ki, elég szélesek ahhoz, hogy buszöblöket alakítsanak ki rajtuk, vagy akár többsávosak. Minden kereszteződésben elsőbbséget kapnak a becsatlakozó forgalommal szemben. Nem lehet rajtuk a teljes hosszukat figyelembe véve számottevő mértékű sebességkorlátozás vagy (gyalogátkelőket leszámítva) fekvőrendőr.
Nem nevezném haladósnak, bár ez erősen szubjektív feltétel, ahogyan a nagyobb távolság is (minél nagyobb?).

Viszont nem országút típusba tartozó utakból indul ki, nem elég széles buszöblökhöz, nem többsávos, számottevő mértékű sebességkorlátozás van rajta valamint több fekvőrendőr is.

Egyedül az EAK táblákkal való védettség feltétel áll meg, ami szerintem önmagában nem elégséges ahhoz, hogy kiérdemelje a "kiemelt utca, főutca" minősítést. Szerintetek?
zolikonta
Posts: 114
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by zolikonta
VPLaci wrote:
zolikonta wrote: Egyedül az EAK táblákkal való védettség feltétel áll meg, ami szerintem önmagában nem elégséges ahhoz, hogy kiérdemelje a "kiemelt utca, főutca" minősítést. Szerintetek?
Végig védett a keresztutcáknál?
Mit szeretnél tenni vele?
Úgy tudom végig védett. Nos, mindössze 1,5 km hosszú, amiből nagyjából 500 méter hosszan 30-as sebességkorlátozás van és néhány fekvőrendőr. Az út szélessége nagyjából 5 méter lehet, azaz két teherautó egymással szemben, csak nehézkesen fér el, főleg ha kanyarban találkoznak.

Én semmit nem szeretnék tenni vele. Tapasztalt szerkesztők véleményére voltam kíváncsi. Az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy ez így rendben van, de én azt gondolnám, hogy eggyel alacsonyabb, normál út/utca besorolás lenne a helyes.
zolikonta
Posts: 114
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Send a message

zolikonta
Posts: 114
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Send a message