Post Reply

GPS Tallinnas

Post by Cheeseburgeron
Tere!

Kas teil ka Tallinna linnas on pidevalt GPSiga probleeme? Ma ei saa vist ühtegi sõitu teha nii, et poole tee peal GPS-ühendus ära ei kaoks. Tihtipeale kaob ära ja ei taastugi sõidu jooksul. Kalamajas ja Gonsiori tänaval pidevalt jamab. Maanteedel on üldiselt OK, kuid vahel on probleeme. Kasutan Sony Xperia V-d.

Tihti töötab Waze'i restart...

Kas asi on minu telefonis või üldine probleem?

PS tihti juhtub ka ideaalse ilmaga.
Cheeseburgeron
Posts: 6
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:17108507

1

Send a message

Post by Cheeseburgeron
Mikk36 wrote:Enda hiljutine lahendus on olnud endale autosse BT-GPS aretada. Töötab auto voolu pealt ja telefon korjab hoidjasse pistes automaatselt külge NFC tagi abil.
Ja sellel on nö võimsam GPS antenn?
Cheeseburgeron
Posts: 6
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by Cheeseburgeron
Okei, see on juba korralik setup... Mu Audil tegelikult on oma GPS antenn olemas (sisseehitatud navi), aga ma ei tea, kas seda annaks ühendada. Ei näe mõtet vedada eraldi kaabliga..
Cheeseburgeron
Posts: 6
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by Mikk36
Enda hiljutine lahendus on olnud endale autosse BT-GPS aretada. Töötab auto voolu pealt ja telefon korjab hoidjasse pistes automaatselt külge NFC tagi abil.
Mikk36
Posts: 566
Has thanked: 9 times
Been thanked: 93 times
Send a message

Post by Mikk36
Cheeseburgeron wrote:
Mikk36 wrote:Enda hiljutine lahendus on olnud endale autosse BT-GPS aretada. Töötab auto voolu pealt ja telefon korjab hoidjasse pistes automaatselt külge NFC tagi abil.
Ja sellel on nö võimsam GPS antenn?
Tunduvalt võimsam.

Kasutusel järgnev kooslus:
Adafruit Ultimate GPS Breakout - 66 channel w/10 Hz updates - Version 3
GPS Antenna - External Active Antenna - 3-5V 28dB 5 Meter SMA
SMA to uFL/u.FL/IPX/IPEX RF Adapter Cable
Euroopast hankisin need Modmypi.com lehe kaudu (UK), algselt küll hoopis muu mõttega (nii aasta tagasi), lihtsalt nüüd leidsin kasutust neile.

Suurim kasu korraliku vastuvõtjaga on see, et jäädes foori ees seisma, siis ei hakka Waze mööda ristmiku eri otsi ringi sõitma, kui natuke kõrgemad hooned kõrval on ning kiirus on ka kenasti 0, mitte 1-5 km/h.
Eks oleneb loomulikult ka telefonist, aga mind hakkas see lõpuks häirima, kui Tallinnas pidevalt nii tegi.
Mikk36
Posts: 566
Has thanked: 9 times
Been thanked: 93 times
Send a message

Post by p33tert
sõltub, nii telefonist, asukohast kui ka autost. Osadel telefonides on gps ikka väga õnnetu, osades kohtades lihtsalt ei ole GPS-i "nähtavust", osad katete või küttega autoklaasid suudavad väga edukalt GPS-i signaali segada. Endal Tallinnas erilisi probleeme pole olnud, nii et vaata kriitilise pilguga oma valdustes ringi.
p33tert
Posts: 390
Has thanked: 74 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by Valvejoodik0
Pigem sinupoolne probleem. Endal on gpsi vist vaid üks kord ära kaotanud, rohkem mitte. Küll aga esineb vahest, et waze käivitades ja siis peale seda gpsi sisse lülitades, ei leia sateliite üles. Aitab waze taaskäivitamine ning leiab mind ca 5-10sek ülesse.
Valvejoodik0
Posts: 187
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Send a message