Speed limit

[ img ]

Moderators: DarthGeffen, Estonia Champs

Re: Speed limit

Postby p33tert » Wed Apr 06, 2016 5:42 am

markosu wrote:Ilmselt oleks mõistlik siis panna üles küsimus, et välja selgitada, kui paljud on üldse huvitatud sellisest funktsionaalsusest (nii kasutamisest kui tekitamisest).
Palju edu, hinnanguliselt peaks waze-l olema hetkel Eestist ca 120k kasutajat. Waze tõi selle featuuri välja ju ikka kasutajatele, mitte editoridele, seega see küsitlus peaks olema ka esimestele suunatud.. ;)

artlov wrote:Päris lootusetu see olukord siiski pole, sest näiteks NNG iGO Primo naviäpiga kaasas olevatel Here või TomTom kaartidel on kiiruseinfo ka Eesti kohta päris täpselt ja põhjalikult täidetud.
Karta on et waze kasutajad jätab see siiski suht külmaks.

kriimsilm wrote:Isegi kui nüüd on huvilisi, siis see lukkude mahavõtmine on päris jamaks läinud. Kõik asumite parklad on tänavanimedega varustatud ja kui luku tagasi peale paned, siis saad hoobilt pagunitega kindraliks :)
Täiesti arusaadav, aga probleemile lahendust ei paku. Pole Sinu süü et meil kahjuks ainult üks aktiivne L4+ editor järgi jäänud on (tõsiselt, tänud et Sa üldse veel viitsid).
p33tert

Has thanked: 75 times
Been thanked: 139 times

Postby kriimsilm » Wed Apr 06, 2016 7:27 pm

Mõneti see kiiruse asi on probleem, aga kas see pole samasugune probleem nagu bussiradade jms. tegemine? Teeme ja teeme, aga ükski bussijuht Wazet ei kasuta ja aitäh ka ei ütle? Lõpuks me ei tea isegi kui palju meil neid piiranguid on ja ma olen üsna kindel, et eriti õiged need ei ole.

Seega mulle tundub jätkuvalt, et selle jama kiirusejama pidamine läheb meile kalliks maksma. Töötundide mõttes just. Täna hakkas maanteeamet üles panema 110 märke, jälle oleks kümneid raporteid...

Kui Waze on nõus seda andmebaasis tegema, siis võime muidugi üritada asja Google stiilis lahendada. Asi saab 99% "tehtud" kui andmebaasis panna linna 50 ja maanteele 90 :D

Eks selle viitsimisega on nii, et tahaks nagu töötavat asja kasutada... aga maanteedele kiirusi sisestada küll ei viitsi.
kriimsilm
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 304 times
Been thanked: 298 times

Postby p33tert » Thu Apr 07, 2016 7:21 am

kriimsilm wrote:Mõneti see kiiruse asi on probleem, aga kas see pole samasugune probleem nagu bussiradade jms. tegemine? Teeme ja teeme, aga ükski bussijuht Wazet ei kasuta ja aitäh ka ei ütle?
Samas taksojuhid paistavad päris aktiivselt kasutavat, kas nendel kaardi ühistranspordiridadest kasu ka on, ei oska veel öelda, ehk tulevik näitab.

Lõpuks me ei tea isegi kui palju meil neid piiranguid on ja ma olen üsna kindel, et eriti õiged need ei ole.

Seega mulle tundub jätkuvalt, et selle jama kiirusejama pidamine läheb meile kalliks maksma. Töötundide mõttes just. Täna hakkas maanteeamet üles panema 110 märke, jälle oleks kümneid raporteid...
Kahe otsaga asi. Kas Sa näiteks tead täpselt, palju meil kõiki neid väikseid tänavaid ja teid ja parklaid on? Aga pidevalt neid joonistatakse ja reporditakse ja parandatakse ja kustutatakse, uued editorid harjutavad kätt ja õpivad ja saavad vastu pead :) ja proovivad uuesti.. ühesõnaga - metsas elu käib. Ega see kaart ei saagi kunagi valmis, vaid jääbki pidevalt muutuma. Samuti peaks see pidev muutumine ning kaardi muutmise vajadus pakkuma editoridele pidevat tööd ja kogemuste omandamise võimalust, meie praegune mõnevõrra õnnetu seis aktiivsete editoride hulgaga võibki olla põhjustatud sellest et põhiteed joonistati omal ajal valmis valmis ja pandi kohe L4-L3 lukku, aja jooksul liikusid osad (põhi)editorid parematele jahimaadele ära, aga jätsid kõik ilusasti lukku, sest äkki teevad uued ja kogenematud editorid kaardi katki. Nüüd olemegi me aga jõudnud seisu kus meil tundub olevat järgi üks aktiivne L4 editor ja pool aktiivset L3 editori ning me kardame paaniliselt igasuguseid muudatusi ja uusi featuure, sest "meid on nii vähe, me ei jõua, kes selle kõik ära teeb ja kes kõigest sellest tulenevate muudatustega tegeleda jõuavad", samas ei ole ka mingit reaalset järelkasvu kuskilt oodata kuna kaardil lihtsalt ei ole L1-L2 editoridele õppimiseks, eksperimenteerimiseks ja punktide kogumiseks vajalikku "materjali" ning kõik uued pealetulijad lihtsalt loobuvad varem või hiljem. Äkki peaks enamustel põhiteedel ja -tänavatel lukkudega (vähemalt) -1 tegema, no tehakse mõned asjad katki, mis siis, las teevad, küll keegi parandab ära ja lõpuks saavad kõik targemaks (ja editeid ja leveleid juurde), veel parem kui selliselt katki läinud kaart mõne uue inimese editoriks toob?

Viimasest tuli mõte ja küsimus nendele, kes aktiivsemalt waze staffiga suhtlevad - kas ei ole mingit plaani editorile mingit revertimise/rollbacki varianti külge pookida (nagu nt wikis on), et mingi suurem jama oleks võimalik lihtsalt tagasi keerata?
p33tert

Postby kriimsilm » Thu Apr 07, 2016 8:34 pm

Mul ongi juba allergia selle ülejoonistamise vastu. Võibolla tuleb see aastatega. Kui oled ühte närust teed 10 korda ülejoonistajate ja parandajate käest päästnud, siis tuleb masendus :? peale ja panedki luku kõrgemaks.

Waze põhipoint (IMHO) on ju segementide kiirused. Tegelikult meil ju töötab kõik kiiruste mõistes üsna hästi.

Selles osas on muidugi täiesti õigus, et uutele asjalikele tulijatele midagi mõistliku anda pole. Levelite tõusu reeglid on aga ajuvabad. Seda ma vaidlesin CM ja muude Waze tüüpidega, aga neil on üsna korporatiivne värk, seega erandid ei huvita kedagi. Ma isiklikult ei poolda ka seda leveli alla laskmist. Selle kaardi solkimisega ei suuda keegi kõrgemaid leveleid saavutada. Õigem oleks siis ehk harjutamiseks Tallinna parklad, tööstusalad ja lennujaam ära joonida?

Ma katsun välja mõelda mingi põhjenduse Waze administratsiooni järjekordseks peetimiseks levelite tõstmise osas. Muus osas jään hetkel konservatiivseks :)
kriimsilm
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby p33tert » Fri Apr 08, 2016 6:35 am

kriimsilm wrote:Waze põhipoint (IMHO) on ju segementide kiirused. Tegelikult meil ju töötab kõik kiiruste mõistes üsna hästi.
Töötabki. Ei taha kuidagi vähendada seda panust, mida kunagised ja praegused editorid on selle kaardi loomisesse pannud, tulemus on väga hea. Probleem on selle jätkuvalt kõrgel tasemel hoidmisega, st siis kiirelt muutuva reaalsuse ja waze poolt loodatavate uute featuuride jaoks vajaliku kaardile kandmine. Suvi koos kõigi oma remontidega on tulemas, tuletage kõik natuke eelmisi aastaid meelde.
p33tert

Postby kriimsilm » Mon Apr 11, 2016 8:53 pm

p33tert wrote:
kriimsilm wrote:Waze põhipoint (IMHO) on ju segementide kiirused. Tegelikult meil ju töötab kõik kiiruste mõistes üsna hästi.
Töötabki. Ei taha kuidagi vähendada seda panust, mida kunagised ja praegused editorid on selle kaardi loomisesse pannud, tulemus on väga hea. Probleem on selle jätkuvalt kõrgel tasemel hoidmisega, st siis kiirelt muutuva reaalsuse ja waze poolt loodatavate uute featuuride jaoks vajaliku kaardile kandmine. Suvi koos kõigi oma remontidega on tulemas, tuletage kõik natuke eelmisi aastaid meelde.

Sa teed mind natuke närviliseks. :roll: Ma vaatan, et Waze reaalsus on vist läinud liiga täpseks. Kui võrdleme Wazet, Here või Yandexi reaalsusega, jõuadki ehk natuke hiljem kohale, aga keegi ei higista updatega :shock:

Viimane jama, mille otsa ma ise komistasin on "junction box", see paneb kõik asjad sisuliselt L6 luku alla! Ma paluks zCougarilt neid tellida nii vähe kui võimalik.
kriimsilm
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby zCougar » Wed Apr 13, 2016 8:23 pm

Panen oma arvamuse ka sellest kiirusinfost kirja.

Osaliselt on see totter featuur ning kuniks Waze pakub endiselt kiiremate madalalt lendajate järgi arvutatud aegu sihtkohta jõudmiseks, on lahendus ikkagi poolik. Mulle meeldiks, kui ma saaks alati suurte maanteede peale pakutud ajag arvestada. Mitte nii, et panen kiirusehoidja 90km/h peale (GPS, mitte spido) ning jõuan ikka alati paar minutit hiljem kohale.

Teisalt aga oleks tõesti hea, kui juht ei pane tähele, kas 110 ala juba algas või kas ta on endiselt 70 alas ning Waze seda näitaks. 50 ja 90 kiiruste lisamine on tore nokkimine aga väga suurt rahvamajanduslikku kasu ei anna. Piirangud oleks aga abiks sest selliste kohtade peal just kiirusi tihti mõõdetaksegi.

Samas kui info pole korrektne, siis on sellest rohkem jama kui kasu. Näiteks suure hurraaga maanteede 90 peale muutmine kui vahepeal olevad 70 ja 50 alad "ununevad" ei populariseeriks Waze'i seda funktsionaalsust eriti. Google niigi on pidanud pika peatüki kasutustingimustesse kirjutama, et nad ei peaks ise selle eest vastutama.

Selles mõttes pigem vähem kui rohkem neid piiranguid lisada ja ikkagi ainult siis kui väga kindel oma tegevuses olla. Siin oleks minuarust tegevust just AM-idele. Nemad on ideaalis kohalikud ja tevad täpselt, millise tee otsast millise teeni need piirangud kehtivad. CM-ina mina näiteks ei taha suuri teid sel põhjusel edida. Samas kui L4+ teemasse permalinke tuleks, siis pole probleemi see info peale panna.

Üks asi on küll, mida võiks Waze meie jaoks automaatselt teha — PLR panna alati 20 km/h piiranguga. Võibolla mõjuks see ka taksojuhtidele ja teistele uljaspeadele meeldetuletavalt, et õuealad pole maanteed. Praegu pole nendele segmentidele üldse kiirusi võimalik lisada. Lihtsalt selline uitmõte, kellegagi rääkinud ma sel teemal veel pole.

--
Cougar
[ img ]
Waze 4.18.0.0: Nexus 4 | | Nexus 6P
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 234 times
Been thanked: 103 times

Postby Mikk36 » Thu Apr 14, 2016 12:46 pm

See PLR = 20 km/h tuleks ilmselt jah nõuda Wazelt välja.
Mikk36
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 22 times
Been thanked: 129 times

Postby mikupoiss » Thu Apr 14, 2016 1:20 pm

Mikk36 wrote:See PLR = 20 km/h tuleks ilmselt jah nõuda Wazelt välja.

Kas siis ühtlasi muudame magalate võrgustiku kõik tänavateks tagasi? Nendes ei ole alati hooviala.
mikupoiss
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 172 times
Been thanked: 110 times

Postby Mikk36 » Thu Apr 14, 2016 4:31 pm

mikupoiss wrote:
Mikk36 wrote:See PLR = 20 km/h tuleks ilmselt jah nõuda Wazelt välja.

Kas siis ühtlasi muudame magalate võrgustiku kõik tänavateks tagasi? Nendes ei ole alati hooviala.
Kui pole hooviala, siis võib sealt ju ka seaduslikult läbi sõita?
PLR'i mõte on ju see, et Waze ei juhataks sealt läbi.
Mikk36
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 22 times
Been thanked: 129 times

PreviousNext

Return to Estonia