Page 1 of 15

Speed limit

PostPosted: Sun Jan 03, 2016 4:14 pm
by matsalka
"Speed limit" on võrdlemisi uus lahter WME-s. Kas siit võib oletada, et Waze hakkab hoiatama ka piirkiirustest? Teiseks - kas on mõtet hakata nüüd massiliselt kõiki olemasolevaid segmente vastavalt tähistama?

Re: Speed limit

PostPosted: Sun Jan 03, 2016 9:55 pm
by zCougar
matsalka wrote:"Speed limit" on võrdlemisi uus lahter WME-s. Kas siit võib oletada, et Waze hakkab hoiatama ka piirkiirustest? Teiseks - kas on mõtet hakata nüüd massiliselt kõiki olemasolevaid segmente vastavalt tähistama?

Uus asi jah. Waze 4 (praegu ainult IOS) hakkab nähtavasti kiirusemõõtja värvi vastavalt muutma. Praegu sellist funktsionaalsust AFAIK veel pole. Võib lisada katsetamiseks või massiliselt kuigi hetkel veel sellest mingit kasu ei tõuse (peale punktide) ;-)

--
Cougar

Re: Speed limit

PostPosted: Thu Mar 31, 2016 8:03 am
by p33tert
http://geenius.ee/uudis/waze-hakkab-kas ... t-hoiatama
Kahjuks ei ole funktsioon esialgu saadaval Eestis, küll aga on Waze blogipostituse kohaselt see võimalus olemas näiteks Lätis. Tõenäoliselt toetatavate riikide nimekiri peagi kasvab, tuues kiiruseinfo ka Eesti maanteedele.

Kui need optimistid ainult teaks, et teede kiiruste funktsioon aktiveeritakse maa jaoks alles siis, kui 90% põhilistest maanteedest on kontrollitud kiiruseinfoga varustatud, meil on aga hinnanguliselt ca 99% neist maanteedest veel täiesti neitsilikud ja sellisest "roppusest" puutumata... hakka või lätlaseks.

Re: Speed limit

PostPosted: Thu Mar 31, 2016 4:05 pm
by markosu
Eks siis saavad madalama level kasutajad siit punkte noppida. Minu jaoks on kasutegur liiga väike, et sellele suurt osa oma ajast pühendada. Ma oskan liiklusmärke ja spidomeetrinäitu lugeda küll, et aru saada, kui kiirus liiga suur on.

Re: Speed limit

PostPosted: Fri Apr 01, 2016 9:32 am
by p33tert
jätkame siinkohal viktoriiniga - milline on enamlevinud lukustusaste meie põhi- ning tugimaanteedel? Kiireim vastaja võidab õiguse paika panna kiirusepiirangud Pae pargi jalgteedel.

Re: Speed limit

PostPosted: Fri Apr 01, 2016 10:15 am
by Valvejoodik0
Enamasti on 4. tase, väiksematel maanteedel kohtab ka 3. taset.
Kas tohin ka Stroomi ranna jalgteedel kiirusepiirangud panna või selle kohta on uus küsimus? :D

Re: Speed limit

PostPosted: Fri Apr 01, 2016 6:50 pm
by markosu
Ilmselt oleks mõistlik siis panna üles küsimus, et välja selgitada, kui paljud on üldse huvitatud sellisest funktsionaalsusest (nii kasutamisest kui tekitamisest).

Re: Speed limit

PostPosted: Sat Apr 02, 2016 6:57 pm
by mikupoiss
Kui ma nüüd teemast õigesti aru sain, siis siin foorumis pole küsitlusel mingit mõtet.
Rakenduse kasutajad ei käi siin lugemas. Nende jaoks on see mugav muidugi küll.

Re: Speed limit

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 5:35 pm
by artlov
p33tert wrote:teede kiiruste funktsioon aktiveeritakse maa jaoks alles siis, kui 90% põhilistest maanteedest on kontrollitud kiiruseinfoga varustatud, meil on aga hinnanguliselt ca 99% neist maanteedest veel täiesti neitsilikud ja sellisest "roppusest" puutumata

Päris lootusetu see olukord siiski pole, sest näiteks NNG iGO Primo naviäpiga kaasas olevatel Here või TomTom kaartidel on kiiruseinfo ka Eesti kohta päris täpselt ja põhjalikult täidetud.

Re: Speed limit

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 9:04 pm
by kriimsilm
Veoautode ja mopeedide supp veel lahendamata, aga järgmine ulmekas juba tuleb. Kas meie väike seltskond jõuab kõike? See on paras töö Google robotauto leiutajatele.

Isegi kui nüüd on huvilisi, siis see lukkude mahavõtmine on päris jamaks läinud. Kõik asumite parklad on tänavanimedega varustatud ja kui luku tagasi peale paned, siis saad hoobilt pagunitega kindraliks :)