Post Reply

Samanimelised asulad

Post by AT-80
kriimsilm wrote: 3. Ma küll ei tunne puudust selles "küla" sõnast. Mitte väga ammu keegi nokkis kõik jama sealt ära ja sai kõik Uuemõisaks. Lätlaste on ka soov lisada iela ja venelaste ulitsa, kastegur sellest on null, keegi ei otsi "Tallinna linna" või "lollideküla küla".
AT-80 wrote: Tee nimi muutub selles lõigus ning asustusüksus on "Uuemõisa küla", mitte "Uuemõisa" : https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,235845453
0
Minu segase tekstiga rea mõte oligi, et see "küla" risustab ja võiks eemaldada

[Splititud siit -- Cougar]
AT-80
Posts: 28
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17115077

1

Send a message

Post by AT-80
Sellega seonduvalt meenub, et Kanama küla enam ei ole, vaid on Saue küla. Saue küla kõrval asub Saue linn ja Saue linna ümber on veel boonusena Saue vald. Saue küla on Saku vallas :)
AT-80
Posts: 28
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by kriimsilm
Üks link sai veel tehtud... Maanteel oli 9 ka küljest kadunud.
AT-80 wrote:
kriimsilm wrote: 3. Ma küll ei tunne puudust selles "küla" sõnast. Mitte väga ammu keegi nokkis kõik jama sealt ära ja sai kõik Uuemõisaks. Lätlaste on ka soov lisada iela ja venelaste ulitsa, kastegur sellest on null, keegi ei otsi "Tallinna linna" või "lollideküla küla".
AT-80 wrote: Tee nimi muutub selles lõigus ning asustusüksus on "Uuemõisa küla", mitte "Uuemõisa" : https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,235845453
0
Minu segase tekstiga rea mõte oligi, et see "küla" risustab ja võiks eemaldada

[Splititud siit -- Cougar]
kriimsilm
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 1330
Has thanked: 289 times
Been thanked: 281 times
Send a message

Post by matsalka
Neid samanimelisi näiteid on üle Eesti üsna mitmeid ja siin ei päästaks isegi maakondade olemasolu, kuna maakonnad on neil ju samad. Külades küll üldjuhul tänavaid pole ja seega ei tohiks aadressidega probleeme tekkida. Kui tekib, siis tuleks nad ikkagi eraldada.
matsalka
Coordinators
Coordinators
Posts: 1332
Has thanked: 135 times
Been thanked: 257 times
Send a message

CM & Coordinator of Estonia | Eesti keelne Wiki | Facebook: Waze Eesti

Post by p33tert
Selle Uuemõisaga on selline asi et seal eksisteerivad kõrvuti Uuemõisa küla ja Uuemõisa alevik, probleem võib tulla sellest kui mõlemas peaks mingi samanimeline tee või maamärk olema.
p33tert
Posts: 390
Has thanked: 74 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by zCougar
p33tert wrote:Selle Uuemõisaga on selline asi et seal eksisteerivad kõrvuti Uuemõisa küla ja Uuemõisa alevik, probleem võib tulla sellest kui mõlemas peaks mingi samanimeline tee või maamärk olema.
Sama teema ka näiteks Jõgevaga. Ja kõige tipuks pole meil siiani maakondi ja kohanimedega on siiani paras segadus. Kui vaja pole, siis ma neid Uuemõisaid ei eraldaks aga kui on sama nimega tänavad, siis peab midagi tegema. Reegel on ainult see, et kes nime kaheks splitib, hoolitseb, et see poleks tehtud vaid ühel segmendil/tänaval vaid kogu asulas. Kuna pole 4+ teema, siis splitin eraldit teemaks, kui rohkem seda arutada tahate..

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis