Probleem, korduvad asustusüksuste nimed

Image

Moderators: DarthGeffen, zCougar

Probleem, korduvad asustusüksuste nimed

Postby stemolap » Mon May 14, 2012 1:28 pm

Tervist Wazerid,
Kuidas tuleks lahendada probleem, kui mappin minor highwayd ja lõigule lisades linna alla asustuskoha nime tuleb error, et linn on teest liiga kaugel!? Point selles, et teen Saaremaa teid korda, aga ilmselt mandril sellised asulad nagu Mäeküla ja Pulli sisse juba kantud. Hetkel märkisin antud teelõikudel "no city" akna aktiivseks.
stemolap

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Probleem, korduvad asustusüksuste nimed

Postby raido357 » Fri May 18, 2012 6:23 pm

Hiiumaal sama probleemiga kokku puutunud. Mina olen lihtsalt punkti lõppu lisanud. Parem kui mitte midagi.
raido357
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time

Postby eltso85 » Sun May 20, 2012 10:32 am

Seda asula nimede asja tuleks üldse natuke rohkem mõelda, sest kui sa annad teele asula nime, siis ta märgib kaardile halli värviga ära ka asula piirid. Aga neid ei oleks nagu mõtet mujale panna kui ainult nendesse kohtadesse kus on kiirusepiirangud.
eltso85

Postby stemolap » Mon May 21, 2012 1:30 am

Aga kas see navigeerimist ei hakka mõjutama, kui keegi tahab mingisse asulasse saada, kus kiiruspiirangud puuduvad. Inimene paneb asula otsingusse ja kui teelõigule seda nime pole antud, siis ei leia seda kohta juu ülesse või kuidas? Tegelt oleks vaja paljuski reeglid ja normid tähistustes ja nimetustes paika panna :?
stemolap

Postby meelisxxx » Mon May 21, 2012 4:59 am

Kui sa soovid navigeerida X asulasse ja teele pole asula nime lisatud, siis peaks waze sind suunama võimalikult asula lähedale. Vähemalt mina olen sellise tulemuse saanud oma kodukandis. Mainin kohe ära ka selle, et ma olen väga algaja kasutaja veel ja vajadusel võiks minu vastuse ümberlükata :)

Mingi nö Eesti standardi võiks koostada küll (step by step) või siis täiendada Waze Wiki Eesti osa. Muidu on igal mehel oma arusaam ja lõpptulemus ei ole kvaliteetne.
Image
meelisxxx
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Postby raido357 » Tue May 22, 2012 6:42 pm

stemolap wrote:Aga kas see navigeerimist ei hakka mõjutama, kui keegi tahab mingisse asulasse saada, kus kiiruspiirangud puuduvad. Inimene paneb asula otsingusse ja kui teelõigule seda nime pole antud, siis ei leia seda kohta juu ülesse või kuidas? Tegelt oleks vaja paljuski reeglid ja normid tähistustes ja nimetustes paika panna :?

No, see ikka päris hästi ei sobi minu arvates. Külade vahel ei saagi siis navigeerida.

Kiirusepiirangud tekivad siiski konkreetselt ajapikku kogunenud andmete põhjal, kui ühes kohas kõik sõidavad 50km/h, siis lõpuks Waze ka sellest aru saab.

Kui nö. maanteel, kus on küla nimi peale kantud sõita aeglasemalt kui 90, tekib üsna peaegi klienti kiiruse popup a'la 72km/h.
raido357
Area Manager
Area Manager

Postby stemolap » Wed May 23, 2012 6:44 pm

Seda ma küsisingi, et kas navigeerimist ei hakkaks mõjutama, kui ainult kiiruspiirangutega kohtadele nimed anda. Siiamaani maaameti kaardilt ikka kohanimed teedele juurde lisanud.

Punkti lisamine kohanimele on kah selline kahtlane värk, mis siis saab kui sama nimega kohti on rohkem kui kaks Eestis, sest näiteks Lahekülasid on Eestis 6 tükki. Tean, et välismaal on sulgudes numbreid asula nime järgi kasutatud sama nimedega asulate eraldamisel. Äkki peaks kah kuidagi sulgudes olevate tähistega täpsustama asula paiknemist/asukohta Eestis. Valla või maakonna lühend näiteks?
stemolap

Postby raido357 » Sat Jun 09, 2012 7:46 pm

Arvan, et sulgudes maakonna nimetus (kasvõi lühend) oleks piisav.

Parem selgelt arusaada millega tegu, kui topelt nimedega vasted - Risti, Risti. Risti 1 jms.

Näiteks - Risti (Hiiumaa)

Sellisel juhul kui otsida Risti-it, leitaks mõlemad üles ja oleks samas arusaadav.

Olen Hiiumaal kasutanud "." osades kohtades aga plaan siiski ringi teha.

Edit:

Hiiumaal probleemsed kohanimed muudetud "Nimetus (Hiiumaa)" stiili.
raido357
Area Manager
Area Manager

Postby p33tert » Tue Jul 17, 2012 8:07 am

Aga mida teha kui samas maakonnas on mitu sama nimega asulat, nt justnimelt Hiiumaal on Nõmmesid vähemalt kaks. Siis sulgudesse vald ka juurde?
p33tert

Has thanked: 57 times
Been thanked: 112 times

Postby raido357 » Tue Jul 17, 2012 8:46 pm

p33tert wrote:Aga mida teha kui samas maakonnas on mitu sama nimega asulat, nt justnimelt Hiiumaal on Nõmmesid vähemalt kaks. Siis sulgudesse vald ka juurde?

Pigem ehk jätta sõelale "suurem" Nõmme, mis võiks vajalikum olla, kui võimalik. Või lisada mõni teine suurem koht Nõmmede lähedal.
raido357
Area Manager
Area Manager

Next

Return to Estonia