Post by zCougar
Waze lubab, et järgmis(t)es versiooni(de)s saab hakata maakondi märkima. Täpset ajakava veel ei tea aga vähemalt on olemas lubadus, et selle kalall töötatakse.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
Ei ole aga torgin edasi.

Valla nimi ei ole nii informatiivne kui maakonna nimi IMHO. Maakonna nime sulgudes kasutamine annab ka võimaluse, et need kohad hiljem automaatselt õigesse maakonda saaks tõsta. Vallaga oleks keerulisem.

Valla nimed mulle üldse ei meeldi kuna neid liidetakse(-lahutatakse) ning keegi ei tea, mis tore haldusreform veel tulla võib. Maakonnad ja külad aga 99.9% ei muutu nähtavasti.

Nende paari üksiku kohaga, kus on sama nimega asula ja kõrval küla, olen pannud lihtsalt sama nime alla. Anna näiteid sellistest nimedest. Ega ma pole käsitsi neid nimesid vaadanud. Tegin lihtsalt kiire statistika Kohanimeregistri andmete pealt.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
Ei ole aga torgin edasi.

Valla nimi ei ole nii informatiivne kui maakonna nimi IMHO. Maakonna nime sulgudes kasutamine annab ka võimaluse, et need kohad hiljem automaatselt õigesse maakonda saaks tõsta. Vallaga oleks keerulisem.

Valla nimed mulle üldse ei meeldi kuna neid liidetakse(-lahutatakse) ning keegi ei tea, mis tore haldusreform veel tulla võib. Maakonnad ja külad aga 99.9% ei muutu nähtavasti.

Nende paari üksiku kohaga, kus on sama nimega asula ja kõrval küla, olen pannud lihtsalt sama nime alla. Anna näiteid sellistest nimedest. Ega ma pole käsitsi neid nimesid vaadanud. Tegin lihtsalt kiire statistika Kohanimeregistri andmete pealt.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
Vaatsin korra täpsemalt need korduvad nimed üle ja leidsin ka ise üles samas maakonnas olevad korduvad nimed. Rekordiomanik on endiselt Mõisaküla:

Code: Select all

Mõisaküla küla  Saare maakond, Kaarma vald
Mõisaküla küla  Saare maakond, Muhu vald
Mõisaküla küla  Saare maakond, Torgu vald
Mõisaküla küla  Jõgeva maakond, Pajusi vald
Mõisaküla küla  Pärnu maakond, Halinga vald
Mõisaküla küla  Saare maakond, Lümanda vald
Mõisaküla küla  Saare maakond, Salme vald
Mõisaküla küla  Lääne maakond, Hanila vald
Mõisaküla küla  Harju maakond, Kiili vald
Mõisaküla küla  Lääne maakond, Oru vald
Mõisaküla linn  Viljandi maakond
Kõige rohkem sama külanime ühes maakonnas on aga:

Code: Select all

Rannaküla küla  Saare maakond, Kihelkonna vald
Rannaküla küla  Saare maakond, Laimjala vald
Rannaküla küla  Saare maakond, Orissaare vald
Rannaküla küla  Saare maakond, Muhu vald
Rannaküla küla  Saare maakond, Pihtla vald
Rannaküla küla  Saare maakond, Valjala vald
Üldiselt saartega ongi kõige keerulisem lugu ;-)

4711 kohanime hulgas on 137 selliseid, mida esineb samas maakonnas rohkem kui üks.

Minu ettepanek oleks teha nii, et paneks need korduvad 137 wikisse nime kirja ning nende puhul lisaks nimele ka valla nime. Mis kujul, see oleks vaja eraldi kokku leppida. Ülejäänud 4415 kohanime on maakonna piires unikaalsed ning need saab lihtsalt sisestada.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
Telempe wrote:Pigem äkki kasutadagi liiginime kõikidel korduva nimega asustusüksustel?
Neid kohti, kus on sama nimega linn ja alev (nagu näiteks Jõgeva oli), on suhteliselt vähe. Rohkem on lihtsalt korduvaid külanimesid. Minupoolest võib väiksemale panna liiginime taha küll. Kui kunagi Need maakonnanimed tulevad, siis peab niikuinii kohanimed üle käima aga seda loodetavasti juba mingi skriptiga siis.
sassukassu wrote:Ei midagi lubatud maakonna lahtrist?

Näen tihti kaardil "Kurista", kuigi ühtki Kuristat pole lähedal. Seda põhjustava kahe Kurista vahe on peaaegu 100km. Hiiglaslik häbiplekk Wazele.

Ilmselgelt Waze võiks automaatselt aru saada, et tegemist pole sama kohaga, näiteks vahepeal laiutava tühjuse järgi. Aga noh jah...
Maakondadega on praegu vaikus jah. Katsetati seda Kanadas (seal küll provintsidega) kuid midagi sellest viimasel ajal kuulda pole olnud. Proovin asja uurida.

Laialivalgunud kohtadest saab Waze siis aru, kui keegi editoris neid lõike muutma peaks. Siis hakkab kisama ja ei lase ennem salvestada, kui on tehtud uus nimi. Vaikselt ikka nokime neid üle kaardi venitatud külasid laiali aga see võtab veel aega. Esiteks on aeganõudev nende korda tegemine aga Waze ise ka genereerib asulate piire üsna harva.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis