Post Reply

Probleem, korduvad asustusüksuste nimed

Post by
Tervist Wazerid,
Kuidas tuleks lahendada probleem, kui mappin minor highwayd ja lõigule lisades linna alla asustuskoha nime tuleb error, et linn on teest liiga kaugel!? Point selles, et teen Saaremaa teid korda, aga ilmselt mandril sellised asulad nagu Mäeküla ja Pulli sisse juba kantud. Hetkel märkisin antud teelõikudel "no city" akna aktiivseks.

POSTER_ID:7350532

1

Send a message

Post by eltso85
Seda asula nimede asja tuleks üldse natuke rohkem mõelda, sest kui sa annad teele asula nime, siis ta märgib kaardile halli värviga ära ka asula piirid. Aga neid ei oleks nagu mõtet mujale panna kui ainult nendesse kohtadesse kus on kiirusepiirangud.
eltso85
Posts: 10
Send a message

Post by kopo25
Hea mõte - lisada ka maakonnanimi Editori.
kopo25
Posts: 88
Send a message
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25

Post by markosu
zCougar, ega pole mingit uut infot maakondade välja kohta?

Kui me ka tulevikus saame igale kohanimele lisaks riigile ka maakonna määrata, pole me korduvate nimede probleemist päris lahti. Nagu mainitud, korduvad mõned nimed ka maakonna piirides (väga sage Saare- ja Hiiumaal). Olen mõnes kohas sellega juba kokku puutunud ja pannud sel juhul nime järele sulgusesse hoopis valla nime. Natuke üllatavalt pole isegi see täiesti lollikindel lahendus, sest puutusin kokku ka olukorraga, kus ühes vallas on nii alevik kui küla ühe ja sama nimega.
Ma ei ole päris rahul valla nime kaasamisega (pikendab nime ei järgi maakonna nime kasutamise “reeglit”), kuid paremale lahendusele ka ei tulnud.

Kuid ehk arutaks natukene veel ja leiaks vähemalt 99% juhtudel toimiva lahenduse ja paneks selle wikisse ka kirja? Mina pooldan praegustest variantidest eelkõige valla nime sulgudesse lisamist, kuna see arvestab tulevikuga (maakonna määramise võimalusega), väldib peaaegu kõikidel juhtudel kordusi ning see paratamatu nimepikendus annab ühtlasi lisainfot asukoha kohta. Osad asulad tuleb läbi käia, et nende nimesid muuta, kuid parem teha seda varem kui hiljem.
markosu
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times
Send a message

Post by markosu
Ma oleks muidu teie mõlemaga nõus, et maakonna nimi on parem, kuna enamikele peaks see olema informatiivsem kui valla nimi. Kui nimi maakonnasiseselt ei kordu, siis olen ma ikka maakonna nime kasutanud. Kuid kuna mitmed siiski korduvad, siis tekib vajadus mingil teisel viisil eristada.

Lisatühikute kasutamist ei poolda, kuna ekraanil ei pruugi selgelt näha olla, mitut tühikut on kuskil kasutatud, või üks kasutaja peab lihtsalt kahte tühikut kellegi teise näpuveaks ja “parandab” ära, mille tulemusena üks küla võib oluliselt suuremaks muutuda. Ja kuna Waze ei luba kasutada liiga kaugel asuvat asula nime, arvan ma, et see erinevus tühikute arvus pigem segadust.
Igal juhul pooldan ma mingit sellist varianti, mis aitaks mõista, nt millise Metsakülaga on tegemist, isegi kui see aitab rohkem inimesi lähiümbrusest kui neid, kes sealkandis esimest korda liiklevad. Seega jätaks ma hea meelega välja ka nummerdamised jms.
zCougar wrote:Nende paari üksiku kohaga, kus on sama nimega asula ja kõrval küla, olen pannud lihtsalt sama nime alla. Anna näiteid sellistest nimedest.
Ise kohtasin ja toimetasin vaid ühte paari, kahjuks ei mäleta praegu, kus/mida. Üks oli alevik ja teine küla. Ainult küla nime tegin pikemaks, alevik oli juba varem olemas.

Kiire otsinguga leidsin veel paar kohta.
Aste küla ja alevik:
https://world.waze.com/editor/?zoom=0&l ... TTTTTTTTFT
Jõgeva ja Jõgeva alevik:
https://world.waze.com/editor/?zoom=0&l ... TTTTTTTTFT
markosu
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times
Send a message

Post by markosu
zCougar wrote:Minu ettepanek oleks teha nii, et paneks need korduvad 137 wikisse nime kirja ning nende puhul lisaks nimele ka valla nime.
+1
zCougar wrote:Mis kujul, see oleks vaja eraldi kokku leppida.
Mina paneks asula järele sulgudesse, pm nii nagu praegu enamjaolt maakondadega on tehtud.


Mida aga teha nendega, mis sama valla piires ühe nimega on? Kas reastada suuruse järgi (linn>alev>alevik>küla) ning lisada kõikidele välja arvatud suurimale (=tuntuimale?) ka asula liigi nime? Ehk siis Jõgeva linna puhul oleks nimeks “Jõgeva”, aleviku puhul aga “Jõgeva alevik”. Päris ühe nime alla ei tahaks neid panna.
Muidugi oleks üks variant kasutada ka lühendeid küla (k) ja alev/alevik (a) jaoks, kohtades kus kuidagi eristada on vaja.
markosu
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times
Send a message

Post by meelisxxx
Kui sa soovid navigeerida X asulasse ja teele pole asula nime lisatud, siis peaks waze sind suunama võimalikult asula lähedale. Vähemalt mina olen sellise tulemuse saanud oma kodukandis. Mainin kohe ära ka selle, et ma olen väga algaja kasutaja veel ja vajadusel võiks minu vastuse ümberlükata :)

Mingi nö Eesti standardi võiks koostada küll (step by step) või siis täiendada Waze Wiki Eesti osa. Muidu on igal mehel oma arusaam ja lõpptulemus ei ole kvaliteetne.
meelisxxx
Area Manager
Area Manager
Posts: 282
Has thanked: 78 times
Been thanked: 63 times
Send a message

Post by meelisxxx
"Maakonna" lahter tundub olema kõige mõistlikum ja loogilisem.
meelisxxx
Area Manager
Area Manager
Posts: 282
Has thanked: 78 times
Been thanked: 63 times
Send a message

Post by meelisxxx
Pooldan ka pigem maakonna nime kasutamist, valdade nimedega pole kahjuks kursis lihtsalt.

Üks lahendus maakonna sisestele topelt nimedele oleks nt nime ja maakonna vahele kaks tühikut (petab ehk ära)?
meelisxxx
Area Manager
Area Manager
Posts: 282
Has thanked: 78 times
Been thanked: 63 times
Send a message

Post by p33tert
Aga mida teha kui samas maakonnas on mitu sama nimega asulat, nt justnimelt Hiiumaal on Nõmmesid vähemalt kaks. Siis sulgudesse vald ka juurde?
p33tert
Posts: 390
Has thanked: 74 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by raido357
Hiiumaal sama probleemiga kokku puutunud. Mina olen lihtsalt punkti lõppu lisanud. Parem kui mitte midagi.
raido357
Area Manager
Area Manager
Posts: 59
Has thanked: 1 time
Send a message