Post by zCougar
Landmarkide kohta on tegelikult juba kirjas, et iga objekt pole veel landmakrk. Majad nende hulgas.

Igasugused suvalised platsid parklana pole ka arukad. Kui on korralik parkla ja avalikult kasutatav, siis palun väga. Kaardil on siis ka ilusti [P] näha. Nimesid pole parklatele üldiselt mõtet panna. EP või CP koodide vastu mul isiklikult midagi pole aga kui on mingi pisike kolme auto koht, siis sel juhul pole mõtet kaarti risustada.

Majade numbreid saab ka väljapoole piiri panna kuid siis kirjutatakse neide juurde "forced". Ma ei näe selles mingit probleemi. Ainuke probleem hetkel on meie magalate õuealadega sest navi juhatab tänaval oleva punktini ja tema jaoks oled kohal aga kluskil Lasnamäel jääb sellest üldiselt väheks. Tähti ja erimärke ka veel kasutada ei saa.

Minu ettepanek on alustada kohtadest, mida saab praegu sisestada. Ma ei tea, kuidas meelde jätta, kus tähtedega aadressid puudu jäävad, et neid hiljem sisestada. Üks ettepanek oleks lukustada segmendid, kus on kõik aadressid paigas ja segment muidu ka korras.

Üldiselt ei plaani ma ise oma aega majade märkimisele kulutama hakata. Olen paari kohta testimiseks tänavad ära täitnud aga see on esialgu kõik. See on liiga suur töö, et praegu ette võtta. Pigem loodan ma võimalusele aadressiandmed ametlikust aadressiandmete baasist importida. Sellest on Waze-ga juttu olnud aga nagu me teame, siis liiguvad seal asjad üsna aeglaselt…

Alustame sellest mida täna saab teha ning väldime endiselt ajutiste oma lahenduste leiutamisi.

Edu!

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
kriimsilm wrote:Kui see ühendustee pole parkimiseks, siis võiks selle ju "service roadiks" panna.
Ma soovitan seda teetüüpi võimalusel vältida. Wikisse pole ka seda nimelt kirja pandud. Kuigi järsku peaks seda tegema. Üldiselt on selle tüübi kasutamisel olnud nii palju segast, et Waze tahab selle tüübi üldse kaotada. NA serveris vist ongi juba kaotatud.

"Parking lot road" ei peagi otseselt parkimiseks olema. Näiteks kõik õueealateed on nii tähistatud, et sealt transiitliiklust läbi ei suunataks. Kui transiitliiklus on lubatud, siis ikkagi tavaline "street" tüüp.
Päris hull värk, Põlva ongi numbritega. :D Salatoimik on ikka hullu tööd teinud mitu ringi. Mis neist landmarkide numbritest ja descidest nüüd saab?

Vaatasin veel neid landmarke ja jama on ikka palju. Teed päringu Statoil saad 1000 vastet, enamusel pole täieliku nime. Statoil peaks olema välja kirjutatud nimega. Statoil Järvevana näiteks. Linna lisamine on ka oluline!

Vähe sellest, siis pärime Rimi ja saame miljon Rimit ja sellest veel pooled on hoopis Rimi parklad! Mis linnas nad asuvad seda pole ka keegi märkida viitsinud. Püüan edaspidi landmarkide kihti vähem vaadata.

Ps. Kui Cougar saab ehk aadresspunktid importida, siis pole ju sügavat mõtet neid aadresse üldse teha? Keegi ei hakka neid ju sortima, lähevad vanad maha :( ja uued peale!
See imprtimine on täna ikkagi teoreetiline võimalus. Waze ei tundu eriti palju hoolivat meie pisikesest Eestist. Saaks kõigepealt maakonnadki paika, oleks juba suur samm tehtud ;-) Aga pikas perspektiivis ma loodan küll päris aadressiandmete kasutamise peale. Eriti arvestades Google osa selles.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
Mikk36 wrote:https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 470.901490
Ei suuda lasteaiale majanumbrit "3" külge panna, teen midagi valesti või ongi miski kala sees?

https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 933.667858
Siin sama jama, tahaks panna numbrit 49 külge, aga ei lase, annab errorit.
Mis numbritest sa räägid. Kui PoI aadressist, siis sinna ei saa panna jah ja see tundub mingi ajutine baasi probleem olema. Kui tänavate majanumbritest, siis ilusti sai mõlemad sisestada.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
Mikk36 wrote:mis aga pole toetatud veel, on numbrid stiilis 8a/1.
Kus selliseid aadresse kasutatakse? Kuskil garaažide nummerdamisel?

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
Mikk36 wrote:
zCougar wrote:
Mikk36 wrote:mis aga pole toetatud veel, on numbrid stiilis 8a/1.
Kus selliseid aadresse kasutatakse? Kuskil garaažide nummerdamisel?

--
Cougar
http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... 045&LANG=1

Ei näe väga garaažide moodi välja.
Väga huvitav. Aadressiandmete süsteemile see küll ei vasta ;-)

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
markosu wrote:
mikupoiss wrote:Parklatee on meil ju õuealade korral kasutusel või ma olen Wikit valesti lugenud?
Tavalise parklatee jaoks tänava nime kasutamine on jama küll muidugi. Eramurajoonides olen muidugi paar korda kasutanud seda kui lisateejupp majade vahele suubub nö peatänavalt.
Õuealade nimeliste parklateedena on õige, kuna tegemist on siiski nimeliste tänavatega. Ma räägin just nendest lõikudest, näiteks linnas mingilt suuremalt teelt majade vahele keerab ja millel tegelikult nime pole. See sinu mainitud lisateejupp läheb arvatavasti ka sinna alla.
See "õige" on eriti tugev steitment siin. Palun põhjenda seda ka.

Ma tean küll, et Waze ei lase tänavast väga kaugele aadresse panna ning ei oska ka sinna navigeerimist pakkuda aga majadevahelistele teedele nimede andmine ainult leevendab seda probleemi (kuid ei lahenda). Ja reostab kaarti. Tegelikkuses pole need ju mingid tänavad kaardinduse mõistes.

Mõelgem parem, kuidas neid probleeme _võiks_ lahenedada ja meil on selleks oma jope Waze's, kes asja edasi ajab. Kahju, et WazeCafe'l kellelgi see probleem meelde ei tulnud ;-(

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis