Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Image

Moderators: DarthGeffen, zCougar

Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Postby zCougar » Mon Aug 06, 2012 9:41 pm

Hei!

Viimasel ajal tekkinud kaardile palju suuri rohelisi laike, mis peaksid olema enamasti metsad aga on ka muid looduslikke alasid kaardile joonistatud.

Mõned näited

Image

Image

Image

Minu isiklik arvamus on, et see on kasutu ja lausa häiriv müra kaardil. Eriti ilmekas on viimane kaardi pilt, kus on hoolikalt üritatud aerofotol paistvaid puid metsadeks kokku vedada. Selline kaart on kahtlemata abiks matkajatele mitte autojuhile.

Kindlasti on abiks jõgede ja järvede kaardile kandmine. Samuti pole mul mitte midagi selle vastu, kui näitkes mänguväljakud või pargid (millel on ka nimi) on kaardil ja aitavad orienteeruda.

Mida teised arvavad?

--
Cougar
Image
Waze 3.9.5.3: Nexus 4 | Nexus 5 | Nexus 7
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 213 times
Been thanked: 101 times

Re: Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Postby kopo25 » Mon Aug 06, 2012 10:56 pm

Üks metsade genereeria olen ka mina. Sorry, kui see kedagi segab. Kuid mulle tundub, et antud hetkel siin on tegemist vist op süsteemide probleemiga, sest selliseid ruudukesi ja kastikesi ma küll ei näe, ma näen oma pihukast suht normaalseid roheala piirjooni. (Kasutan ise HTC Androidi 2.3). Ei oska kahjuks hetkel oma tõetruud pilti jagada, kuid äkki keegi teine suudab. Mis mulle väga meeldib, sest pihukast orienteerumiseks on see suureks abiks.

Kopo25
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25
kopo25

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby meelisxxx » Tue Aug 07, 2012 4:27 am

Mina pooldan tee pealt nähtavat metsa või puude salu kandmist kaardile. Eeldusel, et sellest on orienteerumisel abi. Liigne infomüra ei tule muidugi kasuks.
Pigem pooldan :)

Olen ise ka paaris piirkonnas mõnes kohas väikse "katse" teinud. Kui jääb halvasti, siis saab kiiresti puhtaks teha.
Image
meelisxxx
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Postby p33tert » Tue Aug 07, 2012 5:34 am

Samad mõtted siitpoolt, kui see tee äärde märgitud mets v. põld hõlbustab kohast aru saamist (no vaatad kaardilt et tee ääres on põld või mets ja kohe peale seda tuleb sulle vajalik tee ja mahapööre sellele), siis võib see ju olla. Selliste üksikute salude märkimisel ei näe eriti mõtet.
p33tert

Has thanked: 57 times
Been thanked: 112 times

Postby raido357 » Tue Aug 07, 2012 7:15 am

p33tert wrote:Samad mõtted siitpoolt, kui see tee äärde märgitud mets v. põld hõlbustab kohast aru saamist (no vaatad kaardilt et tee ääres on põld või mets ja kohe peale seda tuleb sulle vajalik tee ja mahapööre sellele), siis võib see ju olla. Selliste üksikute salude märkimisel ei näe eriti mõtet.

+1. Metsa mis asub täiesti kõrvalises kohas ei ole mõtet tõesti lisada. Teede lähedal aga küll, ise ka päris omajagu metsa lisanud mõnes kohas, kuna antud kohtades puhtalt tee kriipsu järgi sõites oli väga "lage" tunne. Kui kaardilt ikkagi näha,et mets tee ääres ja pärast seda tuleb lage koht või järv, siis hoopis lihtsam orienteeruda.

Üksikuid puid linnas ei ole samuti mõtet kaardile kanda.

Edit:

Lisaks, kui kannate metsa või mõnda muud landmarki kaardile, mis on täiesti tee vastas (+/- 10/15 meetrit), siis palun vedage landmark teeni välja, et too "snap"-iks tee külge, siis teki kaardile pisikesi vahesid tee ja metsa vahele, nagu eelpool pildil ka näha on.

Edit2: Pluss tee layer on metsast alati kõrgem, seega võib julmalt üle tee joonistada ühe suure landmarki.
raido357
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time

Postby kopo25 » Tue Aug 07, 2012 7:36 am

Lisaks, kui kannate metsa või mõnda muud landmarki kaardile, mis on täiesti tee vastas (+/- 10/15 meetrit), siis palun vedage landmark teeni välja, et too "snap"-iks tee külge, siis teki kaardile pisikesi vahesid tee ja metsa vahele, nagu eelpool pildil ka näha on.

Minu meelest ongi hea, kui "kõrgelt" vaadates jäävad koheselt sisse nn valged jooned, kui on tegemist mingi sihiga või erateega, siis saab juba ka kaardilt aru. Muidu võik teoreetiliselt kogu Eestile panna rohelise läraka peale, kuna Eesti on tunduvamalt rohelisem kui mõni teine riik ja teed tulevad nagunii selle rohelise läraka peale. Minu meelest, kui midagi teha, siis võiks seda tööd ka täpselt teha.
See miks Cougarile ja ehk veel mõnele teisel kasutajale mingeid mannetuid lärakaid näitab ei tähenda, et kaardile hakkaksime siis kandma mingeid suvalisi rombe ja ristkülikuid.

Kopo25
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25
kopo25

Postby zCougar » Tue Aug 07, 2012 8:03 am

Kopo25 wrote:

Minu meelest ongi hea, kui "kõrgelt" vaadates jäävad koheselt sisse nn valged jooned, kui on tegemist mingi sihiga või erateega, siis saab juba ka kaardilt aru. Muidu võik teoreetiliselt kogu Eestile panna rohelise läraka peale, kuna Eesti on tunduvamalt rohelisem kui mõni teine riik ja teed tulevad nagunii selle rohelise läraka peale. Minu meelest, kui midagi teha, siis võiks seda tööd ka täpselt teha.
See miks Cougarile ja ehk veel mõnele teisel kasutajale mingeid mannetuid lärakaid näitab ei tähenda, et kaardile hakkaksime siis kandma mingeid suvalisi rombe ja ristkülikuid.

Asi pole selles, kas need lärakad on ilusad ümarate servadega või kandilised tükid. Ma ka kasutan ka muide Androidi klienti.

Natuke sõltub nende alade häirivus ka sellest, millist värviskeemi kaardil kasutada. Kahjuks ei saa landmark-ide kihti kaardilt täielikult eemaldada. Aga see pole ka eesmärk, sest on tõesti asju, mille järgi saab kiirelt kaardil õige koha üles leida. Tallinnas "paistsid" hästi silma Harku järv, Männipark, Rahumäe kalmistu, Kadriorg jt. "paistsid" sellepärast, et enam ei paista. Terve kaart on rohelist kribu täis ja kui hakata lähemalt vaatama, siis leiab täiesti mõtetut müra sealt.

https://world.waze.com/livemap/?zoom=9&lat=59.40151&lon=24.68681&layers=BTTTT
https://world.waze.com/livemap/?zoom=8&lat=59.36634&lon=24.57186&layers=BTTTTT
https://world.waze.com/livemap/?zoom=8&lat=59.36566&lon=24.46148&layers=BTTTT

Igale puule või puude grupile pole ikka vaja kohe metsa staatust anda. Kui tegemist on suure pargiga või kvartali suuruse hooldatud muruplatsiga, siis palun väga aga lõpetaks teedekaardile selle kribu kandmise ära õige.

Kui need kedagi aitavad orienteeruda, siis minu seisukoht on endiselt, et nad peaksid orienteerumiseks kasutama matkakaarte mitte Waze'i ;-)

Kaugelt pole vaja näha, et metsas on mingid sihid või põldude vahel on väikesed teed. Kui need on olulised teed, siis tuleb panna neile selline tüüp, et nad tekiksid kaardile teedena nähtavale. Ruuduline mets võib ju tore olla aga tasuks meelde tuletada, milleks Waze tehtud on ja milleks seda kasutatakse. Kellele meeldib aga kaardil igat detaili näha, peaks kasutama näiteks OSM peale tehtud rakendusi hoopis.

--
Cougar
Image
Waze 3.9.5.3: Nexus 4 | Nexus 5 | Nexus 7
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 213 times
Been thanked: 101 times

Postby WanaVares » Tue Aug 07, 2012 1:32 pm

Kopo25 wrote:Üks metsade genereeria olen ka mina. Sorry, kui see kedagi segab. Kuid mulle tundub, et antud hetkel siin on tegemist vist op süsteemide probleemiga, sest selliseid ruudukesi ja kastikesi ma küll ei näe, ma näen oma pihukast suht normaalseid roheala piirjooni.
Kopo25

Vaata palun üle TTÜ ümbrus. Seal oled üksikud puud isegi ära märkinud (Bensujaamadeks). No see ei ole hea praktika.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... rks=789027
Image

Iseenesest mulle suurte metsa ja põllumassiivide märkimine meeldib, aga iga puu ja põõsa märkimine on tõesti mõttetu
Nokia C7 - Symbian Belle. Waze 2.0
WanaVares

Postby kopo25 » Tue Aug 07, 2012 1:47 pm

Vaata palun üle TTÜ ümbrus. Seal oled üksikud puud isegi ära märkinud (Bensujaamadeks). No see ei ole hea praktika.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... rks=789027

Kriitika omaks võetud ja vead parandatud! Proovin veelgi tähelepanelikum olla.
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25
kopo25

Postby hyyveldaja » Tue Aug 07, 2012 5:57 pm

raido357 wrote:Edit2: Pluss tee layer on metsast alati kõrgem, seega võib julmalt üle tee joonistada ühe suure landmarki.

Lisaks siia juurde ka selle, et jõe layer on metsast kõrgem ja tee layer on jõest kõrgem.

Mina pooldan metsade märgistamist, aga mõistlikes piirides.

Selline märgistamine on tõesti häiriv. Sinna sobiks pigem suur roheline "lärakas".
Image
Image
hyyveldaja

Has thanked: 2 times

Next

Return to Estonia