Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Moderators: Jackson, krankyd, adriansinger, Unholy, zCougar

Re: Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Postby Citandro » Wed Aug 08, 2012 6:56 am

Samuti nõustun, et metsade joonistamist võiks jätkata suurte lärakatena, võib välispiiri täpselt paika panna (kui see ei jää tee äärde) aga seest kirju muster tõesti häirib ja üksikud puud nagunii isegi ei ilmu kaardile. Teel sõites nagunii läbi puude ei näe ja kes metsa sisse tahab minna, paneb Waze selleks ajaks juba kinni.

Kopo25 wrote:Mis suhtes on paremaks tingmärgiks juuksurisalong, lasteaed, kauplus kui puudesalu? Või järv mis asub kuskil metsade taga? Mitte ei vaata vaid tänava ja maantee kriipsude rägastikku. Vaid ikka otsid kinnitust, kas liigud õigel territooriumil.

Kauplused, lasteaiad jne on kindlasti tähtamad, kuna need on paljudele inimestele navigeerimise sihtpunktiks erinevalt metsadest. Samuti oma asukoha kindlaks tegemisel on rohkem kasu vaadata lähedal asuvaid tänavanimesid, kui mingeid nimetuid üksikuid puid. Metsa kuju nagunii oma silmaga näha võimalik ei ole, isegi kui sa lähed keset metsa lagendiku keskele, sa näed ainult et seal pole puid aga kui metsas on mitu lagendikku, ei anna eriti kuju järgi ära arvata millises sina oled.
Citandro

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby Citandro » Tue Oct 30, 2012 10:03 pm

Probleem oligi selles, et kaardile tuleb kanda METSAD, aga mitte mingid suvalised põõsajupikesed mis igal pool laiali on.
Citandro

Postby Citandro » Fri Jun 14, 2013 7:35 am

zCougar wrote:Service roadi kohta mul hetkel isiklik arvamus puudbub, et kus ja kuidas neid kasutama peaks. Ok, kui ongi päris selge, et on selline nö service road, siis küll aga nähtavasti tuleks seda kasutada ka muudel jutudel. Ma ei tea täpselt, mis on selle teetüübi eripärad navigatsioonis kui üldse on.
--
Cougar

Service road on ilma tänavanimeta tee (siia alla ei kuulu ristmikutel pöörete tegemiseks eraldussaarte tõttu waze kaardile joonistatavad nimetud teelõigud, vaid päris maailmas täiesti eraldi tee), enamasti eksisteerib neid majadele ligipääsu tagamiseks. Tee ääres olevate majade aadressid on mingi lähedal oleva tänava nimega aadressid. Samamoodi nagu on korterelamute vahelised teed, kuid service road ei ole õueala.

Navigatsioonis koheldakse sama moodi kui street.

Näide service roadist
https://world.waze.com/editor/?lon=24.6 ... ,101156172

Wiki
http://world.waze.com/wiki/index.php?title=Road_Types_(USA)#Service_Road

Service Road
Also often known as a frontage road.
• A smaller street found running alongside a limited access highway or other primary street.
• Service roads allow local traffic to enter and exit driveways, parking lots, and intersecting streets without congesting thoroughfare traffic.
• (NOTE: Service Roads should NOT be confused with what is often called a "service alley". Service Roads will not prevent routing.)
• March, 2013 - it was agreed at the second U.S. Waze Conference that the "Service Road" classification would be phased out and existing Service Roads would be automatically converted to Street type.
Citandro

Postby Citandro » Fri Jun 14, 2013 4:37 pm

zCougar wrote:
Citandro wrote:Probleem oligi selles, et kaardile tuleb kanda METSAD, aga mitte mingid suvalised põõsajupikesed mis igal pool laiali on.

Aga põhjenda, et miks üldse tuleb.

--
Cougar

Sama hästi võiks küsida milleks on vaja veekogusid ja ookeane joonistada. p33tert ja raido357 http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=260&t=23666#p213216 seletuse järgi oleks minu arvates täiesti mõistlik variant metsade joonistamiseks.
Citandro

Postby FoxTime » Fri Jan 25, 2013 7:59 am

zCougar wrote:"Waze - a fun, community-based GPS traffic and navigation app."
Cougar

Ei tahaks väga nokkida, kuid vaatamata sellele et asi on toiminud juba aastaid, on see navigatsioon tänasel päeval ikka väga vaevaline. Tänava leiame kuidagi ehk isegi üles (otsinguga isegi mitte alati), aga maja nr või siis mingi rahvale tuntud nimi (nt tahan TÜ raamatukokku minna)? Seega ei täida Waze isegi enesele pandud ülesandeid. Kuigi jah, mingis mõttes ta on fun ja üldsuse poolt sisestatakse vahel ka liiklusalast infot.
Kui mõttekal määral lisada "sihtkohta jõudmist" lihtsustavaid objekte, siis on vähemalt täna see ok (tulevikus võib kõik muutuda).
Kindlasti ei ole mõtekas igat puud metsas eraldi märkida.
FoxTime

Postby hyyveldaja » Tue Aug 07, 2012 5:57 pm

raido357 wrote:Edit2: Pluss tee layer on metsast alati kõrgem, seega võib julmalt üle tee joonistada ühe suure landmarki.

Lisaks siia juurde ka selle, et jõe layer on metsast kõrgem ja tee layer on jõest kõrgem.

Mina pooldan metsade märgistamist, aga mõistlikes piirides.

Selline märgistamine on tõesti häiriv. Sinna sobiks pigem suur roheline "lärakas".
Image
Image
hyyveldaja

Has thanked: 2 times

Postby jakopriit » Sun May 26, 2013 6:31 pm

salatoimikud wrote:Jah, siin härrad teevad end terve eesti area managerideks aga et ka midagi uuendataks ja joonistataks - ei...

niisiis. see, kes tegi sellise avalduse, tagurdab nüüd reveransside ja kniksudega uksest välja võllapuu poole :evil:
jakopriit

Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Postby Kopo25 » Mon Aug 06, 2012 10:56 pm

Üks metsade genereeria olen ka mina. Sorry, kui see kedagi segab. Kuid mulle tundub, et antud hetkel siin on tegemist vist op süsteemide probleemiga, sest selliseid ruudukesi ja kastikesi ma küll ei näe, ma näen oma pihukast suht normaalseid roheala piirjooni. (Kasutan ise HTC Androidi 2.3). Ei oska kahjuks hetkel oma tõetruud pilti jagada, kuid äkki keegi teine suudab. Mis mulle väga meeldib, sest pihukast orienteerumiseks on see suureks abiks.

Kopo25
---------------------------------------
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25
Kopo25

Postby Kopo25 » Tue Aug 07, 2012 7:36 am

Lisaks, kui kannate metsa või mõnda muud landmarki kaardile, mis on täiesti tee vastas (+/- 10/15 meetrit), siis palun vedage landmark teeni välja, et too "snap"-iks tee külge, siis teki kaardile pisikesi vahesid tee ja metsa vahele, nagu eelpool pildil ka näha on.

Minu meelest ongi hea, kui "kõrgelt" vaadates jäävad koheselt sisse nn valged jooned, kui on tegemist mingi sihiga või erateega, siis saab juba ka kaardilt aru. Muidu võik teoreetiliselt kogu Eestile panna rohelise läraka peale, kuna Eesti on tunduvamalt rohelisem kui mõni teine riik ja teed tulevad nagunii selle rohelise läraka peale. Minu meelest, kui midagi teha, siis võiks seda tööd ka täpselt teha.
See miks Cougarile ja ehk veel mõnele teisel kasutajale mingeid mannetuid lärakaid näitab ei tähenda, et kaardile hakkaksime siis kandma mingeid suvalisi rombe ja ristkülikuid.

Kopo25
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25
Kopo25

Postby Kopo25 » Tue Aug 07, 2012 1:47 pm

Vaata palun üle TTÜ ümbrus. Seal oled üksikud puud isegi ära märkinud (Bensujaamadeks). No see ei ole hea praktika.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... rks=789027

Kriitika omaks võetud ja vead parandatud! Proovin veelgi tähelepanelikum olla.
HTC Desire A8181,
Android 2.2.2
Software 2.29.405.14
Waze 3.2.2.2
Kopo25
Kopo25

Next

Return to Estonia