Post Reply

Mõned küsimused GrownUp Wazerilt

Post by Caveman-EST
Tere!
Mõned päevad tagasi avastasin enda jaoks Waze. Päris tore mänguasi, kui nii võib öelda :)

Mul on tekkinud mõned spetsiifilised küsimused, millele ma googeldades ega Waze Wikist vastust pole saanud. Võib-olla olen vilets otsija.

1 ) Kui teele on pandud Report, siis mõnes kohas (k.a. minu enda pandud Reportile) on tulnud juurde ringi sisse number ja scrollides on näha, et teised veel on sama Reportiga seotud.
Kuidas see täpsemalt toimib? Kas juba pandud Reportit Laikides (püstise pöidlaga nupp) või kuidagi teistmoodi? Siit ka kohe küsimus, kui Report on maas ning ma soovin möödasõites kinnitada seda Reportit, siis kas on õigem panna samasse kohta oma Report või tuleb seda Laikida? Ehk siis sama küsimus teiselt poolt. Kuidas need numbritega ringid tekivad?

Õhtul hiljem sain enda pandud Reporti kohta teate, et sellest oli paljudele abi ning kellegi poolt veel eriline tänu. Mille alusel seda täpsemalt määratakse?

2 ) Kaardil on näha teisi Wazereid. Nad ei liigu kaardil, kuigi andmetes on kirjas, et liiguvad x kiirusega. Mille järgi Wazereid kaaril näidatakse ja kus kohas võrreldes tegeliku asukohaga?

3 ) Eile õhtul sõitsin Rohu tänavalt Telliskivi tänava suunas. Seal on tee üles kaevatud ja ilmselt pikemalt kinni. Soovisin luua raporti Closure kuid kaart pakkus seda ainult kõikidele kõrvaltänavatele aga õigele tänavale mitte. Kas võib olla, et tegu mingi õiguste piiranguga ja algajal ei lubata suurt tänavat kinni panna?

Hetkel rohkem ei küsi :)
Tänan ette vastuste eest!
Caveman-EST
Posts: 3

POSTER_ID:16802977

1

Send a message

Post by Caveman-EST
zCougar wrote: Kummalt poolt sa tulid? Vastassuunas ei saa teed kinni panna. Sauti ei saa panna kinni teed, mis pole ühendatud. Praegu on Telliskivi üks ots tegelikult lahti.
Tulin õiges suunas, mööda Rohu tänavat Tehnika tänava poolt. Telliskivi tänavale sealt ei pääsenud aga navigeerija juhatas sealt ristmiku kaudu küll. Vaatan jah, et Rohu ots on Telliskivi küljest lahti aga huvitav kuidas ta siis sealt navigeerida oskas :)

Tänan vastuste ja viidete eest!
Caveman-EST
Posts: 3
Send a message

Post by zCougar
Caveman-EST wrote:Tere!
Mõned päevad tagasi avastasin enda jaoks Waze. Päris tore mänguasi, kui nii võib öelda :)
Teretulemast!
Mul on tekkinud mõned spetsiifilised küsimused, millele ma googeldades ega Waze Wikist vastust pole saanud. Võib-olla olen vilets otsija.

1 ) Kui teele on pandud Report, siis mõnes kohas (k.a. minu enda pandud Reportile) on tulnud juurde ringi sisse number ja scrollides on näha, et teised veel on sama Reportiga seotud.
Kuidas see täpsemalt toimib? Kas juba pandud Reportit Laikides (püstise pöidlaga nupp) või kuidagi teistmoodi? Siit ka kohe küsimus, kui Report on maas ning ma soovin möödasõites kinnitada seda Reportit, siis kas on õigem panna samasse kohta oma Report või tuleb seda Laikida? Ehk siis sama küsimus teiselt poolt. Kuidas need numbritega ringid tekivad?

Õhtul hiljem sain enda pandud Reporti kohta teate, et sellest oli paljudele abi ning kellegi poolt veel eriline tänu. Mille alusel seda täpsemalt määratakse?
Kui report on olemas, siis seda "laikida" on parem mõte. Nii seisab see ka kauem kaardil. Kui mitu sama tüüpi reporti samasse kohta pannakse, siis hakkadki nägema seal ikooni juures numbrit. Kui reporti avad, siis saad seda vasakule-paremale nihutades teisi ka näha. Ma kiirelt viidet ei suuda leida aga sellest on foorumis juttu olnud kunagi. See on üsna uus asi.
2 ) Kaardil on näha teisi Wazereid. Nad ei liigu kaardil, kuigi andmetes on kirjas, et liiguvad x kiirusega. Mille järgi Wazereid kaaril näidatakse ja kus kohas võrreldes tegeliku asukohaga?
Asukohta näidatakse umbes 2min viitega. Selle kohta on juttu siin: http://www.waze.com/wiki/Privatsph%C3%A ... g_location
3 ) Eile õhtul sõitsin Rohu tänavalt Telliskivi tänava suunas. Seal on tee üles kaevatud ja ilmselt pikemalt kinni. Soovisin luua raporti Closure kuid kaart pakkus seda ainult kõikidele kõrvaltänavatele aga õigele tänavale mitte. Kas võib olla, et tegu mingi õiguste piiranguga ja algajal ei lubata suurt tänavat kinni panna?
Kummalt poolt sa tulid? Vastassuunas ei saa teed kinni panna. Sauti ei saa panna kinni teed, mis pole ühendatud. Praegu on Telliskivi üks ots tegelikult lahti.

https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... TTTFTTTTFT

Rohkem infot wikis: http://world.waze.com/wiki/How_to_handle_road_closures

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis