Post Reply

Ostrava, Ostrava-město Unlock request

Post by Tomulinda
Hi Editors,

I would like to be able to edit the following object(s).
Your help will be greatly appreciated.

Permalink: https://waze.com/cs/editor?env=row&lat= ... 6.19661769
Reason:
Unlock to level: 1

Thank you in advance,
Tomulinda
Posts: 7

POSTER_ID:17986820

1

Send a message

Post by Bew1One
Ahoj, vítej na fóru, co je prosím na daném adresním landmarku špatně?
Ty změny které jsi navrhl v mapovém editoru jsou nepřípustné a v rozporu se schválenými pravidly pro zadání čísel domů - viz.: https://wazeopedia.waze.com/wiki/Czech/ ... _dom%C5%AF
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Bew1One
Tohle nemá ale takovéto jednoduché řešení - adresa je jedinečná pouze jako "kompletní" - tj. číslo popisné i číslo orientační. Pokud se někdo naviguje na jedno z čísel, NIKDY a NIKDE nemá jistotu, jestli na dané ulici není stejné číslo jako popisné nebo orientační i u jiného domu.
Upřímně mám o inteligenci dovozců čehokoliv sice své mínění a v tomhle jsou nevinně - pokud mají dva výsledky mezi kterými si mohou vybrat, celkem logicky vyberou ten kde je číslo na prvním místě.
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Bew1One
Protože to co ti Waze v našeptávači (který zjevně zkoušíš) nabídne jsou výsledky z GMaps. Pokud by jsi místo čísla orientačního (ne, nic takového že v ČR je směrodatné číslo orientační opravdu neplatí)
hledal číslo popisné, hned první výsledek bude správná místo z Waze (druhé je opět GMaps bez čísla orientačního).

Pokud by jsi i při zadání "Paskovská 59" klikl na hledací lupu pro více výsledků, tak na záložce místa následně najdeš obě adresy v plném formátu.
Tomulinda wrote:No souhlasím, jen že waze ti nenabídne po zadání "Paskovská 59" 2 adresy, paradoxně ti nabídne 3.
Paskovská 59/132 Hrabová
Paskovská 590 Krmelín
Paskovská 59 Krmelín
Pokud by ti nabídlo i Paskovská 1004/59 tak s tím nemám problém, ale to se nestane. A jak jsem psal směrodatné v ČR je číslo orientační a je špatně že u Paskovská 132 ti nabídne pouze paskovská 132. proč ti ale u paskovská 59 nabídne viz výše je špatně. Mělo by se to jednoznačně určit že Paskovská 59 je pouze paskovská 59. Schválně si to zkus zadat přímo ve waze.
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Tomulinda
Ahoj, no problém je že adresa Paskovská 59 je Paskovská 1004/59, je ve waze špatně uvedeno že je to Paskovská 59/132, ale to je Paskovská 132. Je s tím neustálý problém, všichni dojedou na opačnou stranu obce. Tedy potřeboval bych změnit na adresu jak je to správně.
Paskovská 59 = Paskovská 1004/59
Paskovská 132 = Paskovská 59/132
Tomulinda
Posts: 7
Send a message

Post by Tomulinda
No souhlasím, jen že waze ti nenabídne po zadání "Paskovská 59" 2 adresy, paradoxně ti nabídne 3.
Paskovská 59/132 Hrabová
Paskovská 590 Krmelín
Paskovská 59 Krmelín
Pokud by ti nabídlo i Paskovská 1004/59 tak s tím nemám problém, ale to se nestane. A jak jsem psal směrodatné v ČR je číslo orientační a je špatně že u Paskovská 132 ti nabídne pouze paskovská 132. proč ti ale u paskovská 59 nabídne viz výše je špatně. Mělo by se to jednoznačně určit že Paskovská 59 je pouze paskovská 59. Schválně si to zkus zadat přímo ve waze.
Tomulinda
Posts: 7
Send a message

Post by Tomulinda
A ještě jedna věc, i kdybych předpokládal, že waze ti vždy nabídne např. podle častějších dotazů nějakou adresu jako nápovědu "vím co je pro tebe nejlepší co asi hledáš" tak paradoxně, ke mě jezdí balíky a vyzvedává se zboží často. A když s kamionem skončí na ulici Šolcova (což je de facto Paskovská 132) tak je to pak celkem kalamitní. Navíc s lidmi na té adrese není řeč, nechávají si balíky atd. Vím že to sem nepatří, ale snažím se jít tomu alespoň trochu na proti. S goolem to řeším, smapy mi již vyšly vstříct a nabízí nyní 2 adresy k výběru.
Tomulinda
Posts: 7
Send a message

Post by Tomulinda
Já vím, všem to říkám do telefonu a't zadají paskovská 1004, píšu to do poznámek, ale jak jsi psal o dopravcích si můžeme myslet své :-). Prostě můžeš prosím tě přidat k Paskovská 59 i tu moji adresu Paskovská 1004/59? Já neznám pravidla, opravdu jen snažím najít nějaké řešení a nechci tě zatěžovat trestnímy oznámeními na paní XY a řešení nedoručených faktur atd. Dělá to opravdu velké problémy a jde mi o to, že waze je fajn, ale tohle je datově úplně špatně. paskovská 132 je jiná adresa. Já to řeším i s poštou, ať mi už dopisy nedoručují že si je raději vyzvednu osobně. Prostě všechno špatně a proto ti tu brečím. Změnit si adresu nemůžu, zoufale jsem byl na úřadě. Prostě situace "p....u ke zdi!" bohužel
Tomulinda
Posts: 7
Send a message

Post by Tomulinda
nebo odebrat Paskovská 59 u bodu Paskovská 132. cokoliv :-) please
Tomulinda
Posts: 7
Send a message

Post by Tomulinda
A nebo jestli mi chces roct, ze jakmile vyresim google, tak si to waze pak bude načítat správně. Tak je to pro mě taky světlo na konci tunelu :-)
Tomulinda
Posts: 7
Send a message