FREEDIT [L1+] rozcestník / chat k editaci freeditů

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

FREEDIT [L1+] rozcestník / chat k editaci freeditů

Postby czlocal » Tue Mar 24, 2015 5:34 pm

Free edit => Freedit => FE => F

snaha usnadnit nováčkům začátky. Free edity jsou místa vhodná pro editování nováčků (po vypršení i L2+) Jak na to v 2. příspěvku. (pokud v seznamu nenajdeš žádný Freedit ve svém okolí, napiš nám kudy jezdíš např. Brno - Svitavy - Ústí nad Orlicí a my Ti zkusíme nějaký najít)

Nezapomeň v příspěvku uvést o jaký Freedit se jedná (např. Freedit 48)

Protože Freeditů přibývá a máme jich už přes 300, zobrazení všech tady v rozcestníku už nebylo možné.

Zobrazení všech Freeditů je možné online v tabulce. tabulka se dá řadit podle krajů
freedit07.jpg
(178.54 KiB) Downloaded 3481 times

waze účet: czlocal zřízen pro potřebu cz fóra, dočasně spravován wazerem Grepa, Janek250, D2-mac, Ginbook
Last edited by czlocal on Sun Apr 26, 2015 2:38 pm, edited 15 times in total.
czlocal

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

FREEDIT [L1+] návod jak na to

Postby Janek250 » Thu Apr 09, 2015 3:35 am

freedit05.jpg
Printscreen vrstvy Freedit v editoru, přidána záložka
(177.15 KiB) Downloaded 3266 times

Připravujeme "komiksový" tutoriál.

Dodržujte prosím gentlemanskou dohodu, Freedity jsou určeny nováčků, po uplynutí doby "rezervace" pro nováčky může editovat kdokoliv (dejte vědět přes formulář ať případně smažeme z tabulky).

K zobrazení míst v mapě je potřeba nainstalovat script ke stažení ZDE

V editoru na záložce jsou všechny potřebné odkazy. Na tabulku z které čerpáme data, Formulář pro přidání nového Freeditu, nebo Formulář k přihlášení / změně stavu Freeditu.

Rád bych připomněl, že duchovním otcem celé myšlenky je Grepa, já, Petinka1 a d2-mac jen koumáme nad technickým nástrojem.

Připomínky, chyby a nápady nepiště sem ale do vlákna o scriptu. Předem všem díky :geek:
[ img ] [ img ][ img ] [ img ]
Country manager Severní Morava. Samsung Galaxy S7, Lenovo Yoga HD 10.1"
Janek250
Map Raider
Map Raider

Has thanked: 78 times
Been thanked: 64 times

kontrola Freeditů

Postby Janek250 » Thu Apr 30, 2015 9:07 am

Ahoj, pár postřehů čeho jsem si všiml

F349 : krizecek
kontrola názvu vně a mimo obec, podle naší vrstvy obce jsou tyto segmenty mimo obec... Permalink

F315 : invisible71
kontrola hranic obce. Jsou špatně, prosím zrušit název obce na tomhle segmentu Permalink

F52 : krizecek
zkus vypnout vrstvu silnice a zapnout vrstvu experimentální silnice, jde tam vidět rozdíly typu segmentu...
segment s poplatkem Permalink
kontrola názvu a typu segmentu Permalink
tady bych možná zvolil typ "ulička na parkovišti" Permalink
tady možná taky Permalink
tohle je za branou, typ private/soukromá Permalink
mám to mimo EA nevidím všechny detaily, ale možná zbytečné juntiony/uzle Permalink Permalink

F60 : krizecek
zbytečný uzel Permalink
Janek250
Map Raider
Map Raider

Re: FREEDIT [L1+] rozcestník / chat k editaci freeditů

Postby krizecek » Fri May 01, 2015 7:38 am

Re: Janek250 vezmu to postupně :-)

ad 349: máš částečně pravdu, ale je to složitější. Nevím proč WAZE, některé nové namalované cesty do plochy města Ivančic přidalo a tebou zmíněné ne. Přitom, když se podíváš na mapu v editoru, takových míst najdeš tisíce, jen v Ivančicích např. zde Permalink1 nebo Permalink2 a mohl bych pokračovat dál. Problém je ten, že plocha s WAZE je vypočítaná podle ulic s označením města, a okrajů města určených podle cedulí začátek/konec obce/města. Přitom tato plocha nemá s reálnou s katastrální plochou města vůbec nic společného. Všechny ty objekty v bývalém zemědělském družstvu mají svojí adresu Novoveská, Ivančice. I když uličky takové pojmenování nemají. Jediné čeho jsem si ještě všiml, tak je tento Permalink kousek ulice, by podle katastrální mapy měl být označe Novoveská . Takže je to na diskuzi podle čeho se budeme řídit já na tu plochu nehledím, a přidávám označen podle katastrální mapy, ale s rozumem.
Jinak se chci zeptat, jak si přišel, že je to mimo plochu, mě nic nehlásí, většinou mě zahlásí VME Validator, ze je to mimo obec, ale v tomhle případě mi nic nehlásí. Nebo si to zjistil podle vizuálního pohledu na vrstvu Města?

ad F52: se vším souhlasím a opravenou, kromě toho to Permalink nechal bych tam soukromá cesta, je to za plotem v areálu firmy.

ad F60: opraveno

jinak moc díky za připomínky, hned se člověk toho hodně dozví, byť na mě tak celou mapu zavřu na L6 a povolím jen freedity a tak by bylo lépe vidět co kdo dělá :) a hlavně se mu hned řekne co dělá špatně.
krizecek
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 76 times
Been thanked: 35 times

Postby Janek250 » Sat May 02, 2015 9:49 pm

Hoj všem, opět pár postřehů (můžou být chyby nebo taky ne)

F76: MarieGar
prosím o kontrolu červených šipek SHIFT+Z svítí tady na mě 3x
typ tenhle segment Permalink asi private/soukromý
nevím kam až máš EA ale tenhle segment Permalink vede i dál na sever

F349: krizecek
jo bylo to vizuálně podle waze vrstvy, otevřeně přiznám že při tom časovém presu v kterém jsem to kontroluju jen zběžně. Tohle je Grepova doména, ale ten má teď bohužel uplně nejmíň času. Snad brzo bude, chybí nám tu :(

F273, F292, F298: schimi-cz
konzultováno live v chatu.

F358, F356, F348: krizecek
konzultováno live v chatu.

F17: Kmochy11
koukám, že sis už udělal výlet, díky. Zvážil bych možnost zamknout to co jsi udělal na L2 aby to Mildak1 znova neposlal z kopce až k plotu kde roste kopr...
Janek250
Map Raider
Map Raider

Postby d2-mac » Mon May 04, 2015 10:57 am

krizecek wrote:ad 349:Nevím proč WAZE, některé nové namalované cesty do plochy města Ivančic přidalo a tebou zmíněné ne. Přitom, když se podíváš na mapu v editoru, takových míst najdeš tisíce, jen v Ivančicích např. zde Permalink1 nebo Permalink2 a mohl bych pokračovat dál. Problém je ten, že plocha s WAZE je vypočítaná podle ulic s označením města, a okrajů města určených podle cedulí začátek/konec obce/města. Přitom tato plocha nemá s reálnou s katastrální plochou města vůbec nic společného. Všechny ty objekty v bývalém zemědělském družstvu mají svojí adresu Novoveská, Ivančice. I když uličky takové pojmenování nemají. Jediné čeho jsem si ještě všiml, tak je tento Permalink kousek ulice, by podle katastrální mapy měl být označe Novoveská . Takže je to na diskuzi podle čeho se budeme řídit já na tu plochu nehledím, a přidávám označen podle katastrální mapy, ale s rozumem.

Editor (vrstva Města) a klient (barevné schéma Úprava map) zobrazuje plochu obce automaticky podle uvedení názvu obce na silnicích. Automatika není dokonalá, pěkně je to vidět např. na severní straně Omic:
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ,180570543

Mám taky dojem, že po editaci trvá nějakou dobu než se zobrazená plocha změní.

Které silnice mají pod obcí být a nebo nebýt najdeš nově ve wiki:
https://wiki.waze.com/wiki/Czech/Zna%C4 ... anice_obce

Z toho je patrné, že se nejedná o obdobu katastru ale o systém bílo-cedulový. To platí i v případě silnic v průmyslových a zemědělských areálech. Pokud je areál mimo bílé cedule, silnice mají být bez obce, snad vyjma případu, kdy je na silnici pojmenovaná ulice která jinde v obci není. Nic ale nebrání tomu, udělat v rámci areálu landmark a do jeho adresy uvést obec a případně i ulici a číslo orientační (pokud není tak popisné). Landmark plochu obce nerozšiřuje.

krizecek wrote:Jinak se chci zeptat, jak si přišel, že je to mimo plochu, mě nic nehlásí, většinou mě zahlásí VME Validator, ze je to mimo obec, ale v tomhle případě mi nic nehlásí. Nebo si to zjistil podle vizuálního pohledu na vrstvu Města?

Tohle nehlásí skript ale musíš si to jako editor hlídat podle bílých cedulí (pokud nejsou tak podle hranice souvislé zástavby). Viz předešlý odkaz na wiki. Umístění bílých cedulí můžeš ověřit při průjezdu a nebo jsou většinou vidět v editoru přes Street View.

Areál v Ivančicích bych zřejmě nechal bez uvedení obce na silnicích. Co na to říká grepa?
d2-mac
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times

Postby Grepa » Mon May 04, 2015 3:04 pm

;) Jak Grepa !!! :D Snad co tomu říká logika a platné pravidla pro editaci ;). Pravda je, že ač se LCH hodně snaží jsou jsou pořád k vidění špatné příklady. Ty vznikají jednak historickým vývojem a jednak rozporem mezi potřebou otevřené mapou pro nezkušené editory a úrovně jejich znalostí. Ve smutnějších případech zaviněných i ignorancí určité části editorů přijímat informace ( broukpytlikovský komplex :? ). Samozřejmě je pak v mapě tisíce špatných vzorů, ale i statisíc správných příkladů, jen obecně špatné více vyčnívají.
Obecné doporučení je aktivně používat WME Color Highlights a podle hlavních silnic s bílými cedulemi ořezat ostatní street segmenty, tak aby byla plocha obce, pokud možno jen nad intravilánem obce (pozn. pro d2-mac: :D). Editor nerespektující tento princip, většinou pojmenovává segment ne podle Intravilánu, ale podle katastru, což by ad absurdum znamenalo, že plocha bude pokrytá jen obcemi. Trochu podobně to vypadá v Rakousku :(. To přináší problémy, někdy i málo očekávané. Například s lokalizaci středu (zaměřovače) obce :(, nebo název obce se v klientu objeví někde mimo v lesích či na polích mimo skutečnou obec :(.
Závěr: Velmi citlivě zvážit pojmenovaní segmentů mimo vně bílých cedulí. Pro lovce editů => bodové ohodnoceni pojmenování segmentů je v případě volby "NIC" stejné ;). Tudíž oprava půdorysu obce pomocí Highlights na Intravilán je zdrojem lehce získaných bodů ;).

PS: A areál v Ivančicích IMHO: 100% žádné pojmenované segmenty :(.
Grepa
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 285 times
Been thanked: 374 times

Postby krizecek » Thu May 07, 2015 1:35 pm

re: grepa a d2-mac díky za vysvětlení, už je to zase jasnější, takže se s tím budu řídit, koukám že wiki, se hodně za poslední dobu vylepšila, takže už je tam hodně nových informací než když jsem to četl dřív já.
krizecek
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 76 times
Been thanked: 35 times

Postby Raskenius » Sun May 17, 2015 6:27 pm

Ahoj mohu rezervovat ID 11 - oblast Praha
Děkuji
Raskenius

Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Postby Grepa » Tue May 19, 2015 10:24 pm

F548, Mildak1: Freedit připravený na kontrolu :D. Po doplnění asi 90 segmentů => přes 300 editů za 1/2 hodiny ;), jsem freedit schválil jako cca hotový. Jinak v okolí samotného Freeditu je k zakreslení dalších cca 50 segmentů a 2/3 Rumburku potřebuje udělat geometrii ;). Řekl bych, že v samotném Rumburku čeká na editora přes 700 editů :). Tak Mildak nevaž se, odvaž se ;).

F11, F164 Raskenius: V podstatě pěkná práce :), dobrá geometrie ;), sám poznáš co jsem přibrousil, ale v podstatě jen kosmetika a drobné nepřesnosti ;) SUPER ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 285 times
Been thanked: 374 times

Next

Return to CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR