Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Zirland
Poznámka pro LiboraA a pro HP530: V Mělníku jsem označil ulici "Polská" a "Italská" jako že mají špatný typ. Ale teď jsem zjistil, že jsou zatříděné správně, takže můj report není korektní. Omlouvám se.

Mimochodem, myslíte si, že je možné, že se ta mapa na Seznamu může měnit? Jsem si jist, že když jsem se koukal předtím, tak ty ulice byly žluté a teď mají červený lem. Tak buď jsem blbej nebo nevim :?
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
LiborA wrote:Řeknu to jednoduše, udělá to bordel.
No fajn, takže jak to budeme dělat, aby to bordel nebyl? Je třeba si to dohodnout teď, dokud toho nemáme tolik na předělání.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Stormer wrote:Můj návrh je u duplicitních obcí dát ještě do závorky velké město, u kterého ta daná obec leží nebo okres
tedy příklad:
Budkov (Třebíč), Budkov (Prachatice), Budkov (Jindřichův Hradec)

Co vy na to?
Já jsem nakloněn souhlasit. Rozlišení pomocí okresu je poměrně dobře použitelné, na Wikipedii to používáme standardně a v pohodě. A při plánování s mapou předpokládám, že lidi budou schopný dostatečně rozlišit kde který okres leží.

Jen zamyšlení do budoucna. Myšlenkově bych to nebral jako, že např. název Bernartice (Benešov)vyjadřuje fakt, že "obec Bernartice leží v okrese Benešov", ale spíše že "obec Bernartice se nachází v blízkosti obce Benešov" (ve skutečnosti je to 34 kilometrů vzdušnou čarou).

Řeknu Vám proč. Co až nám ty okresy zruší? (dejme tomu za 3-4 roky). Vytváříme tady (předpokládám) mapu s trvalejší hodnotou. Rozhodně budeme chtít ten název nechat jak je, protože měnit to nikdo nebude. Pokud by to nutně bylo chápáno jako okres, tak to bychom tam měli blbost.

Všechno je o interpretaci problému a věřím, že jsem vás svým sobotním zamyšlením příliš neunavil.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Timex wrote:Zdravím všechny,

před třemi dny jsem si nainstaloval waze a musím říci, že jsem tomu totálně propadl.
Mám již za sebou několik desítek proválcovaných km a teď se statečně peru s editováním.

Mám na vás chlapi dotaz, používáte při editaci detailů silnice i položku "suffix" ?
Jde mi o to, abych zpětně nemusel "překopávat" všechny silnice :P

Díky Timex
Položka Suffix se nepoužívá k ničemu. Nevyplňuj ji.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message

Post by Zirland
janmensik wrote:Okresy bych do závorky u názvu obce nedával, jsou zrušené už pár let. Za to název blízkého velkého města není špatný nápad.
Okresy zrušené nejsou, ty stále existují, zanikly pouze okresní úřady. Ale jinak viz můj příspěvek výše.
janmensik wrote:Jinak bych měl návrh pro Prahu a případně další větší města: Přestat válcovat ulice. Díky satelitnímu podkladu mi přijde rychlejší tvořit rovnou na mapě, než opravovat vyválcované cesty. A polovinu času trávím mazáním nesmyslů.

Samozřejmě velké a dlouhé silnice bych vál válcoval, tam se s tím pracuje lépe, ale krátké uličky v zástavbě, to mi opravdu přijde lepší je vytvořit komplet ručně.
Ano, v městech, kde je kvalitní satelitní snímek je to vhodné, pokud ovšem lidi to budou dělat pořádně, dělat nody na křižovatkách, navazovat routování a tak. Už jsem viděl na Praze 10 dost oblastí, kde někdo jenom tak nafrkal čáry přes sebe a vykašlal se na to.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Kris_CZ wrote:Chtěl jsme se zeptat tedy jak je to s těma názvama měst, jestli dávat za město i stát, nebo ne. edituju Teplice, tam toho tolik zatím není, a chtělo by to sjednotit. Tady na foru se to sice probíralo, ale výsledek žádný :-)
Dohoda je taková, že stát se nepíše; pouze v případě, že stejný název má více obcí, uvede se v závorce jméno okresního města.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Kategorizace ŘSD/místních silnic v Brně.

Takhle nějak by vypadaly ty mapy, co jsem slíbil. Vyjádřete se.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
Attachments
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Slib je ve vláknu Základní informace pro nováčky, ale myslím, že další řešení tohoto tématu se hodí spíše sem.

Tak se vyjádři :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
fotrik wrote:Bude to staticka mapa nebo neco zoomovatelneno?
Statická mapa.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
MagicOfLA wrote:Už som sa chcel dávno spýtať... ktorý dopravný expert nazval tento exit Slaný-Jih? :roll:
To se nikdo nedoví, ty můj kvítku medový. Každopádně jsem to upravil.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"