Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by masvbr
vargosz wrote:Dovolil jsem si copy > paste do CZ wiki na stránku:
Značení cest v České republice...
neni to zcela k tematu, ale ve stejne sekci wiki je i pouzivani Service Road x Parkoviste ... a z naznaku tu nekolikrat opakovanych Service Road bude nahrazena, tak by asi stalo za to ji prestat pouzivat a pro benzinky davat Parkoviste ... dle toho i upravit "navod" ve wiki.

Co vy na to?
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by masvbr
Zirland wrote:Tady bych se přimlouval za private road, když budou zakázaná jen odbočení, tak budu spíš předpokládat, že je někdo zapomněl povolit a opravím to. Když ale tam bude private, tak to bude jasnější.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja delam jen private road, bez sipek ... to by melo stacit a prijde mi to i logictejsi ... IMHO neustale doladovani nedokonalosti routovani (kdyz ma routing sve dny) zdvojovanim zakazu mi neprijde vhodne
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by masvbr
Zirland wrote:Roads connecting a highway with a rest/service/parking area should be treated as ramps as well and named accordingly (e.g. "Exit to Service Area").

Řídíme my se podle toho?
Prostym odhadem bych rekl, ze v 99,99% pripadu ne ;)
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by padre007
Zdravím,doufám že nepíšu do nesprávného fora,ale chci se zeptat,jak mám pojmenovat (město,vesnici).Stačí,když při popisu cesty nebo ulice napíšu název do city?Nezdá se mi,že by se pak na mapě objevil název obce.
Díky za odpověd
Padre
padre007
Posts: 3
Send a message

Post by padre007
Díky za info,že to může trvat i několik dní ;)
Padre
padre007
Posts: 3
Send a message

Post by shalafi
Mesta sa na Live Map zobrazia automaticky, ale trva to dost dlho .. presny cas neviem. Napriklad v Kosiciach su cesty uz asi tyzden a stale sa nazov na Live Map nezobrazuje.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
Navigacia ale nenaviguje podla toho ci je nejaka cesta Street alebo Major Highway, ale podla dat nazbieranych z prejazdov ulicami. Ak ta navigacia viedla zlou cestou, tak sa z nabieranych dat "nauci", ze tato cesta nie je optimalna a nabuduce ta posle inou (potencionalne lepsou) cestou.

Co sa tyka oznacovania, na Slovensku v obciach oznacujeme vzdy podla kategorie ciest (vsetky cesty III. triedy su Primary street) a NAVYSE moze dotycny AM alebo uzivatel, ktory sa v danom meste vyzna, oznacit niektore Streets ako Primary street. Inak povedane, ak je nejaka ulica siroka/dolezita/priepustnejsia/vyznamna, moze ju editor zmenit zo Street na Primary. Podla mna sa tym nic nepokazi a bude nazorne v mape vidiet, ze dana ulica je "lepsia".
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by Stormer
Zirland wrote:
LiborA wrote:U silnic procházejícími obcemi nezapomeňte vyplňovat u názvu obce i stát tj. např. "Olomouc, Czech Republic" - už není potřeba, stačí uvádět jen jméno obce/města
Takže jak to teda má být? Czech Republic nebo bez? Většinu toho asi máme se státem, ale třeba Šestajovice už jsou bez toho. Mělo by se to sjednotit na jeden způsob.
Ja to davam bez statu... bylo by fajn to sjednotit, ale nedokazu si predstavit jak nekdo bude editovat vsechny jiz vlozeny ulice a odebirat to ;)
Stormer
Posts: 146
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Stormer
Zirland wrote:
Stormer wrote:Ja to davam bez statu... bylo by fajn to sjednotit, ale nedokazu si predstavit jak nekdo bude editovat vsechny jiz vlozeny ulice a odebirat to ;)
Třeba by to dokázali odmazat v databázi provozovatelé waze. Já nevím... ale je to divné, když je to takhle nejednotné.
To by bylo nejrozumnější řešení.. otázka je jestli se jim do toho bude chtít aby omylem nesmazali něco špatně ;) není to tak úplně triviální záležitost
Stormer
Posts: 146
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Stormer
Mam tu takove dilema...

Kdyz prochazi vyznamnejsi silnice s cislenym oznacenim obci (a ulice nema jmeno), tak mam vyplnovat cislo silnice (coz pak bude pri vyhledavani zobrazovat jako ulici dane obce, coz je divny) nebo davat bez jakehokoliv oznaceni? Skoda, ze v popisu silnice nejsou 2 polozky - jmeno ulice a cislo....
Stormer
Posts: 146
Been thanked: 2 times
Send a message