Post Reply

[L4] - Ostrava - geometrie UR

Post by ermorek
Zdravím, zkuste tady někdo trochu upravit tu rampu z Mariánskohorská na Grmelova, ve směru podle UR.

https://www.waze.com/editor/?zoom=5&lat ... layers=965
ermorek
Been thanked: 2 times

Post by bebebrumik
Neřekl bych, že je problém v geometrii. Všechny rampy dávám na stejný úhel... Nevim, funguje hláška SVP i od silnice III. třídy?
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Editor L5

Post by ermorek
Nevím jak to stačí nebo nestačí nechat, ale pokyn držte se vpravo je proště podle mě zavádějící a špatný... ideální by bylo - použijte výjezd... :D
ermorek

Post by ermorek
To je všude stejný problém... Držte se vpravo je pro mě na nic... Ostravu znám, vím kde mám odbočit. Jednou jsem takhle jel v Gdaňsku a byl tam takový prasečí provoz a zmatek, že ani navigace mi nepomohla, několikrát přes dvojtou plnou čárů atd... Pokyn držte se vpravo bych použil opravdu jenom v případě že se dvouproudá cesta dělí například rovně a doprava přičemž z dvouproudové vzniká jednoproudá ve směru rovně... Pokud je tam odbočovací pruh a řekne mi to držte se vpravo, neodbočím, to je jasné, nestalo se mi to poprvé. Pokud to ale jinak nejde, radím vypnout hlasovou navigaci a koukat na mapu....
ermorek
Last edited by ermorek on Wed May 28, 2014 7:02 am, edited 1 time in total.

Post by ermorek
Dobré řešení, palec nahoru! Nechci tu rozebírat konkurenční aplikace, nevím jak to mají řešené a je mi to jedno, ale například u waze je hláška použijte výjezd, či sjezd apod... Ale to asi není otázka pro nás, nýbrž pro vývojáře :)
ermorek

Post by bebebrumik
Pokud tam dám OVP, budu to muset udělat pak na všech podobných sjezdech. To bude "Proč je tu DSVP, když včera jsem jel tudy a bylo tam OVP..."
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Editor L5

Post by ermorek
Držte se v pravo v tomto a dalších podobných případech je podle mě prostě špatně, to mi nikdo nevymluví. Opravovat a měnit to všude, no dejte pokoj :D Takže se s tím asi budou muse wazeři naučit jezdit tak jak to je.
ermorek

Post by bebebrumik
Je to pravda, já jsem pro povýšit Mariánskohorskou od kruháče zde:

až po napojení zde:

na II.třídu (I. třídu před rekategorizací). Už jen pro to, že má dva pruhy v každém směru oddělené svodidly nebo kolejemi a v podstatě vypadá jako dálnice.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Editor L5

Post by bebebrumik
frenkfil wrote:No já to jel dneska zkusit, třeba sjezd z Rudné směr Poruba-Centrum na D1, říká pěkně sjeďte vpravo, přitom je to úplně naprosto stejná jízdní situace.
Není, Rudná je II. třída.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Editor L5

Post by bebebrumik
Tak to pak jo :-)
bebebrumik
Area Manager
Area Manager