Post by frenkfil
Naprosty souhlas s ermorek, drzte se vpravo, kdy uz v pravem pruhu jsem je silne zadejici. Uplne nejlepsi by bylo sjedte vpravo. Clovek se necha navigovat hlasem, ja tam jezdim kazdy den do prace takze vim, ale myslel jsem ze me waze chce tahnout az druhym sjezdem do marianek/fifejd. Takhle se tam nekdo zabije jak pak koutkem oka zahlidne ze ma vlastne sjet/odbocit a zazmatkuje, nestihne se podivat do zrcatka apod. V cizim meste bych jel spatne na 99% :? A taky potrebujeme wazery spise zive ne ? :)
frenkfil
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by Grepa
Čao, pořád mi chybí srozumitelní pravidla pro hlášky a nejlépe v tabulce třeba jako turn instructions. Kompromisem řešící problém hlášek a zachovavající potřeby rekategorizace jsou krátké segmenty u junctionu viz obrázek :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times
Attachments

Post by frenkfil
Jo pekne, mozna ne uplne spravne dle vsemoznych pravidel, ale takove formality nechme treba urednikum :) Ma to byt pro hlavne lidi.
frenkfil

Post by frenkfil
To bude "Proč je tu DSVP, když včera jsem jel tudy a bylo tam OVP..." Odpověd: protože do Marianských hor nehceš jezdit přes Přívoz. :)
frenkfil

Post by frenkfil
No já to jel dneska zkusit, třeba sjezd z Rudné směr Poruba-Centrum na D1, říká pěkně sjeďte vpravo, přitom je to úplně naprosto stejná jízdní situace. Nemám zůstavat ale vypadnout :) Nějak mě příjde to přeznačení cest a posunutí o třídů níže jako trochu nedomyšlené, proč prostě dálnice, když už nejsou jak v zahraničí čtyřpruhové se nedali jako první třída, a první třídy mohly zůstat první třídy. Vždyť tam Mariánskohorská vypadá v té části stejně jako ta slavná dálnice. :)
frenkfil

Post by frenkfil
No já nemyslel třídu ale tu jízdní situaci ve které se ocitne Ostravy neznalý řidič.
frenkfil

Post by frenkfil
No waze v tom není samo http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=1527, prostě je to zmatečné, když už v pravo jedu tak DSVP pro mě znamená nedělej nic. To už tam raděj nechte to OVP člověk aspoň pak ví že má něco něco udělat a už oči ma hledá kudy i když pak neodbočí ale jenom sjede. ;)
frenkfil

Post by frenkfil
Nějak to tady umřelo :)
frenkfil

Post by GinBook
Asi jsem to tu moc nesledoval,
přečetl jsem si to od začátku a napíšu můj názor.

-Vždy je prvotní a prioritní routing. Měnit kategorii segmentu na jiný kvůli hlášce je nesmysl. Povyšovat danou trasu bych nedělal, to by jsme mohli rozhodit všechno. A ty ostatní exity v republice bude řešit jak?
- chápu, že hláška není úplně ta nejlepší, sám bych měl jinou představu o hláškách. jako za 800m DSVP; za 200m SVP ; SVP. Ale stojím na zemi, musíme pracovat s tím, co nám systém dává.
- nyní jak to je, to vypadá na nejlepší volbu z těch špatných.
- Už delší dobu je "slibováno" od HQ, že budeme volit hlášky jako editoři na každém odbočení samy ze seznamu. Nebo podobnou funkci. Soon.
- Má být taky jedna nová věc a je možné, že budeme rekategorizovat všechno nazpátek a tím vyřešíme některé problémy co máme nyní.

Nejsem v systému tak dlouho jako jiní ;), ovšem připadá mne důležité, aby jsme první zpracovali co můžeme dokončit. Od nynější akce dodělat rampy až po kontrolu geometriíi I.-III. tříd a jejich zakreslení, dokreslení všech obcí, atd....
Myslím, že na Ostravsku a okolí je tak strašně moc jiné práce, že zabývat se speciálně hláškami u kterých máme problém přesně dořešit finální řešení v celé republice je nechci říkat "zbytečné".

Jsem rád, že je nyní na Ostravsku několik nových uživatelů a editorů. Pojďme dodělat ty problémy co tam jsou a schovejme si téma hlášky na později. Jistě to budeme ještě někdy řešit.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 591 times
Been thanked: 1572 times

Post by frenkfil
No ono budeme mít super routing, ale člověk neznalý pak projede přes 2 výjezdy a z Poruby do Mariánek pojede přes Přívoz čímž se skvělý routing shodí :) Nemůže být tedy alespoň to větší zalomení/úhel ať dává odbočte ?
frenkfil