Bratislava - očíslovanie domov okolie Kmeťovo nám.

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Re: Bratislava - očíslovanie domov okolie Kmeťovo nám.

Postby Playzo88 » Sun Sep 20, 2020 8:05 pm

Super, ďakujem. Mám to hotové ;)
«Žilina, Kysuce, Bratislava and the rest of the universe»
«Mazda 3 2020 HB»
Playzo88

Has thanked: 40 times
Been thanked: 4 times

Postby Playzo88 » Thu Oct 15, 2020 7:27 am

«Mazda 3 2020 HB»
Playzo88

Postby Playzo88 » Thu Oct 15, 2020 6:31 pm

Ďakujem, samozrejme ;)

Prosím Ťa o pripojenie tohto segmentu k Školskej ulici a povolenie odbočení na cestu na P a z cesty na P doľava na Školskú.
«Mazda 3 2020 HB»
Playzo88

Postby Playzo88 » Thu Oct 15, 2020 7:07 pm

EfendiM9 wrote:V prvom kroku som odomkol Odborarske a Americke nam. a Straznicku ulicu.
Poprosim len cisto doplnit cisla. Ziadne ine upravy.
Vdaka.

Vybavené :)
«Mazda 3 2020 HB»
Playzo88

Postby Playzo88 » Fri Oct 16, 2020 9:06 am

Ahoj, EfentiM9.

K editácii bánk/bankomatov ma viedol súčasný stav. Vyhľadávam 2 spôsobmi, a to hlasom alebo napísaním do vyhľadávacej lišty. Keď šoférujem a v rýchlosti potrebujem nájsť napr. najbližší bankomat Tatra banky v Košiciach a poviem "Tatra banka", dostávam veľmi všeobecné výsledky, viď. printscreen. Keď používam v aute AA z týchto výsledkov nemôžem za jazdy zisťovať, ktorý je z Google, ktorý z Waze a najmä, ktorý je bankomat a ktorý je pobočka banky. Ja osobne som donedávna pracoval v spomínanej pobočke TB Premium banking a asi negatívum, ktorému som sa tam naučil je detailnosť a aj to, že klientov vytáčalo keď išli v daždi do "bežnej pobočky" a nakoniec ich prehnali okolo budovy hore do Premium.

Aj preto som vytvoril na Továrenskej 3x POI:
1. každý POI má reálne iný bod vstupu,
2. každý POI môže byť teraz/v budúcnosti otvorený/dostupný v inom čase,
3. každý POI môže mať iný kontakt a vyhradené parkovacie státia (nie každému sa môže chcieť čítať poznámku v popise, najmä v aute za jazdy),
4. áno, obvykle každá pobočka banky má vlastný bankomat, ale ten sa môže nachádzať v pobočke, po ktorej zatvorení je bankomat nedostupný, ale môže byť aj zvonku pobočky a dostupný non-stop - toto by zlúčením POI-ov banka+bankomat nebolo zohľadnené, čiže ak by som hľadal pobočku, pri ktorej je ATM dostupný non-stop, vo výsledkoch vyhľadávania po spojení by som to ako šofér nevel jednoducho identifikovať,
5. každý POI môže mať rozdielnu webovú stránku - v TB sa po rozkliknutí webovej stránky dostaneš k bližším detailom daného bodu a súčasne môžeš v konkrétnom POI aj zarezervovať termín stretnutia.
Všetky tieto informácie uložené do Waze a následne vyhľadávané šoférmi mi prídu veľmi fajn pridaná hodnota Waze.

V podstate mi ide o to, aby som ako šofér dostal najviac podstatných info u ž z výsledkov vyhľadávania.
Vidím, ako sú výsledky zobrazované priamo vo Waze, ale aj v AA - používam obe alternatívy.

Pri editácii POI veľmi časo používam Bluestack v PC, na ktorom mi beží Waze. Ak si tera dám vyhľadať "Tatra banka" s tým, že si moju polohu nastavím na Košice, dostanem výsledky tak ako ich vidíš na printscreene. Na mňa pôsobia nejednoznačne.

Priznám sa, že na navigovanie som používal Google Maps a zabudovaný Here maps v mojom aute, ale fičúry Waze sú pre mňa jednoznačné plus. Najmä keď vidím, čo dokážeme ako upraviť, ako prelinkovať na ext. poskyt a pod... Používanie Waze ma, však, ukracovalo najmä o presnosť a tým pádom istota a najmä spoľah ma nepresviedčali. Mám na mysli najmä a napríklad:
- čísla domov - mnohokrát ma navigácia odnavigovala aj niekoľko km ďalej, pritom Google ma vedel navigovať správne),
- existencia nejakého POI - POI nebol vo Waze aktualizovaný a čo je pre mňa dôležité sú aj kontakty a otváracie hodiny z praktických dôvodov. Čiže som okrem Waze musel vyhľadávať POI aj na Google a vo finále som končieval v Google Mapách.

V screenshotoch je vidiť aktuálny rozdiel medzi Žilinou a Košicami (upravil som takto zatiaľ TB aj v Bratislave). Pevne verím, že moje argumenty Ti a vám dávajú možno trošku inakší pohľad iného šoféra (človeka pracujúceho v inej brandži) alebo zmysel, prípadne otvorenie priestoru na diskusiu. Ja si myslím, že napr. týmito POI spĺňam zásady začínajúceho editora, a to použiteľnosť (aj na malom displeji) a jednoduchosť :)

Z príkladov:
1. Košice - nie je vidieť, aký typ POI to je a často aj kde sa nachádza,
2. Žilina (BA) - je vidieť aký typ POI to je, kde sa nachádza a či sa nachádza aj v rámci areálu nejakého shoppingu. A po potvrdení niektorého z POI v AA aj vidím, či je otvorený alebo nie.

Mojim osobným cieľom je postupne takto preklopiť TB v SR, našťastie tých AMT nemajú toľko ako Sporka :D
Attachments
Výsledky BA - iba TB bankomat.jpg
BA - výsledky iba TB bankomat
(86.89 KiB) Downloaded 14 times
Výsledky BA - oblasť Rač mýto.jpg
BA - výsledky oblasti Račianske mýto
(90.75 KiB) Downloaded 16 times
Výsledky KE.jpg
Košice
(102.77 KiB) Downloaded 15 times
«Mazda 3 2020 HB»