Post Reply

[L3] Námestie Ľudovíta Štúra, Banská Bystrica

Post by
Zdravím, je tu UR Námestie Ľudovíta Štúra, Banská Bystrica:

https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... st=4367677

podľa ohlasovateľa: Je tam prechod medzi pruhmi, kde sa da spraviť "U" otocenie

na segmentoch:

https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... =260222367
https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... =260222368

POSTER_ID:16982976

1

Send a message

Post by hamilnes
Tak toto je miesto, kde policajti radi kasírujú. Pôvodne bola ZDZ zákaz otáčania z oboch strán, ale už je len z jednej. Vodorovné dopravné značenie je tam jednoznačné. Napriek tomu sa tam domáci otáčajú - asi vedia kde môžu očakávať skrytú hliadku. :-)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Ahoj Matej, vitaj na fóre! Ak tam už nie je šípka, ani plná čiara na okraji, tak by sme mohli zmeniť.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Bavíme sa o mieste na otáčanie pri McDonalde. Aktuálne tam, v smere od kruháča nie je zákaz, šípka je len veľmi zodratá a nič nebráni otáčaniu. Predo mnou sa tam jeden otáčal napriek tomu, že tam oproti stáli policajti.
otacanie_namLS2.jpg
(185.53 KiB) Downloaded 218 times
otacanie_namLS.jpg
(159.88 KiB) Downloaded 217 times
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Last edited by hamilnes on Fri May 13, 2016 1:15 pm, edited 2 times in total.

Post by hamilnes
Presne ako napísal MatejF, tá šípka na ceste je tam už stará a zodratá. ZDZ je radenie pred blízkou svetelnou križovatkou. Toto nie je križovatka v pravom slova zmysle, skôr by som povedal, že obslužná cesta. Vedľajšie šípky sú obnovené, táto jedna evidentne nie. Ak by tu dopravná situácia vyžadovala zákáz otáčania, určite by ho tam dali, podobne ako je zákaz otáčania z opačnej strany.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Last edited by hamilnes on Fri May 13, 2016 1:40 pm, edited 2 times in total.

Post by hamilnes
Kľúčová je tá jedna zodratá šípka, uznať či neuznať? Pred ostatnými otáčacími spojkami na Sládkovičovej žiadne šipky nie sú.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Last edited by hamilnes on Fri May 13, 2016 1:52 pm, edited 1 time in total.

hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Attachments

Post by hamilnes
Kto z vás by sa tam otáčal, keby tam bola jednoznačná značka zákaz otáčania?
Ak my tu v kľude za PC sa o situácii viacerí nedokážeme zhodnúť, koľko vodičov za jazdy situáciu zhodnotí správne?
Došiel som k názoru, že takýto nejasný stav dopravnej situácie (táto diskusia je toho príkladom) polícii vyhovuje, ba dokonca zneužíva to na plnenie svojej kasy. Ako som písal, je tam časté stanovište policajných hliadok a na jednej z uvedených fotiek vidieť, že niekoho aj kasírujú.
K takémuto názoru som došiel, keď som našiel v médiách prezentovaný zámer zriadiť na tomto mieste kameru, ktorá by sledovala dodržiavanie zákazu otáčania. Rozumejte, nie osadenie jasného dopravného značenia (zákaz otáčania), ale záznamové zariadenie na zber dôkazového materiálu porušovania predpisov, je tu plánované. (Nakoniec z tých kamier možná nič nebude.)
Keď nad tým tak rozmýšľam, tak pre mňa osobne bude lepšie sa takejto pasci vyhnúť. A toto by som nakoniec odporučil aj pri navigovaní Waze.
Planovana_kamera.jpg
(99.74 KiB) Downloaded 342 times
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
jj napíš na mesto, nech tam osadia riadne označenie, najlepšie aj biele oddeľujúce čiary medzi cestami. A daj vedieť ako si dopadol.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
teoreticky je mozne ze je rec o https://www.google.com/maps/@48.7253414 ... 312!8i6656 no ale bez permalinku som si nie isty
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»