[ARCHÍV] SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku

Moderators: Unholy, GinBook, guri211, Zirland

Re: Re: SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku

Postby porubcan » Thu Jun 07, 2012 1:27 am

petk0 wrote:v kalnej je tak zlá situácia, že by sa tam zišiel aj retardér. ale mňa dnes poslalo cez okolité dediny, ešte aj v obci ma stále točilo mimo hlavný ťah.čim to je?

Nemas skrtnute avoid highways?

posted using tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 705 times
Been thanked: 1617 times

Postby Sanicko » Tue May 29, 2012 10:59 pm

porubcan wrote:
vlado_s wrote:Pre pomenovanie ČS sa používajú landmarky (a nie pomenovávanie segmentov). Pls. oprav si to.

z mojho pohladu je to pri najmensom na diskusiu.
vyhladavanie landmarkov je trosku malo intuitivne.
pri vyhladavani totiz clovek obvykle intuitivne zadava nie len nazov landmarku ale i lokalitu. napr. "IKEA Bratislava" alebo "OMV Coltovo". takyto vstup vsak Waze nie je schopne spracovat a korektne vyhladat.
to by sa vsak nestalo, ak by bol pomenovany segment...

tiez mi napr. nechcelo vyhladat korektne v pripade, ze som zadal iba cast retazca nazvu landmarku. konkretne som dal "Dixon" a myslel som tym Hotel Dixon v BB. pri vyhladavani retazca Dixon mi to naslo nieco vzialene 9000 km... az ked som zadal "hotel dixon" bolo Waze schopne spravne identifikovat landmark, ktory hladam.

mozete prebrat aj zajtra na stretnuti...

Napadá mi ešte jeden argument: názov segmentu sa zobrazuje aj v navigačných poveloch... a netreba zabúdať, že aj keď sa s tým mnohí hlavne bavíme, Waze JE navigacia ;-)

PS: s tým Dixonom som mal presne takú istú skúsenosť :smile:

-= Odoslané z Xperia Neo V =-
Sanicko

Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times

Postby murphy74 » Wed Apr 18, 2012 5:21 pm

porubcan wrote:Locknute boli niektore pripajajuce sa ulice a preto som nemohol editovat turny hornozoborskej s tymito ulicami...

Sry. Locknuté sú jednosmerky.
murphy74

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby porubcan » Wed Apr 18, 2012 5:17 pm

murphy74 wrote:
porubcan wrote:v NR pod Zoborom je viacero krizujucich ulic locknutych a nie su povolene smerove sipky vo viacerych krizovatkach Hornozoborskej ulice... ulice su locknute levelom 3 (Murphy)

Priznám sa že som nenašiel jediný locknutý segment na Hornozoborskej. Zato však tam bolo na môj vskus až priveľa Restricted turns ktoré som opravil. Nezamykal som to a ani to zamykať nebudem. Po ďalšom update máp by mala na tej ulici navigácia fungovať normálne.

Locknute boli niektore pripajajuce sa ulice a preto som nemohol editovat turny hornozoborskej s tymito ulicami...

posted using tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 705 times
Been thanked: 1617 times

Re: Mlynské nivy vs. Prievozská

Postby foxitrot » Sat Feb 18, 2012 9:35 pm

vlado_s wrote:tak ako uzatvoríme pomenovanie týchto segmentov https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... ,149992818 ?

Kapituloval som pod tiahou argumentov :)
Prievozska.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2384 times
Been thanked: 1087 times

Re: Košice

Postby shalafi » Tue Feb 28, 2012 9:38 am

vlado_s wrote:pripojiť na okolité cesty https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =149019900 a povoliť všetky odbočenia

done
shalafi
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 268 times
Been thanked: 207 times

Re: Bratislava

Postby foxitrot » Mon Mar 26, 2012 11:30 pm

Suik wrote:
vlado_s wrote:Ako sa dá povedať waze, že tento System detected problem nie skutočný problém, iba my tu jazdime podľa vlastných potrieb?

Je tam realne moznost na U-turn?

Nie je. Realne je to tak, ako to aj vyzera na fotkach - dvojita plna ciara od stredovych zvodidiel az po benzinku Lukoil, podla moznosti vyplnena sikmym srafovanim. Najblizsie otocenie az na tej benzinke.

Vlastne, asi na polceste postavili nejaku buducu krizovatku, ale este nikdy som nemal 2-3 minuty, aby som tu 10-metrovu odbocku na sever vyvalcoval. Nepamatam sa, ci sa tam uz da odbocit.

Jedine riesenie ako obstastnit system by bolo nakreslit tam U-turn pomocou napr. ParkingLotRoad s velkou penaltou - ale tak no neviem... :(
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2384 times
Been thanked: 1087 times

Postby Suik » Mon Mar 26, 2012 11:30 pm

oolcoo wrote:
Suik wrote:podla toho co berieme ako realne? :) to ze sa ti tam nejaky trulo realne otoci pred ocami cez zebru? :lol: nie, nie je tam mozny u turn.

presne preto som sa pytal, ze ci osobne potreby budu nadradene znaceniu :)
Suik

Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Postby olco_107 » Mon Mar 26, 2012 11:20 pm

Suik wrote:
vlado_s wrote:Ako sa dá povedať waze, že tento System detected problem nie skutočný problém, iba my tu jazdime podľa vlastných potrieb?

podla toho co berieme ako realne? :) to ze sa ti tam nejaky trulo realne otoci pred ocami cez zebru? :lol: nie, nie je tam mozny u turn. a len na doplnenie dalsia pikoska z tohto miesta, ked sa ti do cesty vruti kamion s navesom a veselo si to zamieri dolava do cervenej sipky...
olco_107

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby Suik » Mon Mar 26, 2012 11:13 pm

vlado_s wrote:Bratislava
vlado_s wrote:Zmeniť názov segmentov https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... ,100255693 a https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=60600470 na M. Schneidra Trnavského.
Pripojiť segment https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =150391629 na hlavnú cestu.
...

Prosím zmeniť a pripojiť.

Spravene.

vlado_s wrote:Bratislava

Suik

Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

PreviousNext

Return to SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku