Post by vlado_s
oolcoo wrote:takto by to snad mohlo fungovat spravne, vas nazor?
porubcan wrote:olco, presne tak ako si to nakreslil som to myslel.
dokreslil som najpredpokladanejšie trajektórie a miesta kde sú aktivované hlášky:
americke namestie.jpg
(144.87 KiB) Downloaded 516 times
Ak potrebujete vyskúšajte, ale pri vypnutom displeji ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message
Last edited by vlado_s on Wed Jun 13, 2012 9:08 pm, edited 1 time in total.

Post by vlado_s
porubcan wrote:teraz trochu nieco ine. Panonska cesta (a pripadne aj most SNP) je oznacena ako primary street a mne sa zda, ze by si zasluzila byt vizualne odlisena od inych primary streets. mne by sa pacilo keby bola oznacena ako minor highway.
co vy na to?
pleswi wrote:Ne, ze bych vam do toho na Slovensku chtel nejak kecat, ale domnivam se, ze se tu stanovuji nejaka pravidla proto, aby se dodrzovali a dali tomu nejaky rad. Pokud tedy Panonská cesta je Primary street, tak jen proto, ze by si to asi zaslouzila by se dle meho nazoru nemela menit. Az zmeni nekdo kompetetni znaceni teto silnice na vyssi tak se to muze promitnout do waze, ale jinak si myslim, ze to nema opodstatneni neco menit. Tot muj nazor.
Uz jen kvuli tomu, ze kdyz prijde novacek, tak uvidi, ze se ne vsechno dela podle dohodnutych pravidel, a najede na tento rezim take.
Súhlasím s pleswim. Porubcam, použi najlepší voľne dostupný zdroj - mapu BSK.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Pre Panónsku cestu (a prípadne aj most SNP) mapu BSK ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
oolcoo wrote:myslis, ze by to tam bolo zmatocne? resp., ze by hlasky nejlasilo vcas? No podla mna by to mohlo byt ok pri navigacii lebo by to snad malo pripomat na navigovanu trasu. Bez navigacie je mozne, ze by to priplo dolava auticko aj ked by si siel doprava a hned by ta to potom prehodilo. Mas na mysli toto? Ako to teda ofusovat?
Áno, dostal by si druhú hlášku ani nie po 5 metroch jazdy. Tú prvú hlášku je možné aktivovať už v tomto mieste, čo situáciu zlepší, ale druhá hláška nikdy nebude jednoznačná. Niekoho bude DSVL posielať na Májkovu a DSVP na Krížnu a iných DSVL na "Krížnu" a DSVP na Záhradnícku. Chcelo by to shalafiho hlášky ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
petk0 wrote:Nadjazd v Michalovciach je uzavrety az do vianoc. Neda sa tam prepnut sipka, nech ma to tam zbytocne neposiela? Aj casovo to potom vychadza inak.
Ten nadjazd dôverne poznám. Nechápem prečo je zakreslený jednosmernými segmentami :?: Snáď to nie je nový štandard.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Sanicko wrote:Košice, Slanecká - Nižné Kapustníky
Toto treba "upratať"... Nie je možné, aby to bolo pred exitom Nižné Kapustníky, po exite "50-ka" a Exit samotný Nižné Kapustníky... Vysledkom je hlasová navigácia:
- v priamom smere "držte sa vľavo" a pri Exite logicky predpokladám hlásenie o zmene smeru nepríde

Tuto je rovnaký problém... Slanecká, exit je Slanecká a pokračovanie sú Nižné Kapustníky... Výsledkom je nehlásený exit...

Celkovo je v Košiciach týchto problémov zdá sa viac... Na tieto som konkrétne dnes narazil, pred dvoma týždňami rovnaké problémy na privádzači od Šace... Bude nutné tieto úseky rýchlostnej cesty celkovo zrevidovat... Exity by sa mali volať podľa toho kam ma po Exite privedú a priamy smer musí pomenovanie zachovať... Problémom je trošku tá Slanecká, ale tam by som zasa uprednostnil korekne navigovanie a exitovu rampu radšej nepomenoval (tým pádom by logika Waze mala brať ako pokračovanie rovnaký typ cesty)
Obidve dve veci som opravil. Občas waze pre nás nevhodne vyhodnotí situáciu, tak mu treba trošku pomôcť.

V Košiciach je problémom až až. Skôr ma se..ú nepovolené odbočenia. Autor v minulosti nehľadel na to, že je to k navigácii potrebné...
Keď spomínaš rýchlostné cesty, tak tie čo prechádzajú cez Košice nie sú označené ako Freeways ;) Ak máš podnety na opravy tam sem s nimi (alebo aj do PM).
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Dávnejšie som pokreslil nejaké cestičky a chodníčky a nedopatrením som tam nechal zelenú šípku. Časom som tú cestu autom "prehrýzkal" a neskôr ma tadiaľ začalo aj navigovať. Vtedy by som dal ruku do ohňa, že tam bola nulová penalta (medzičasom penalty začali skutočne uplatňovať na iných typoch cesty).
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Tá prepojka tam bola v januári, vtedy som tam zakázal U-turn. Podľa mňa je tam povolený vjazd do mraziarní "od" Rozadolu. Skontrolujem to.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by volt16
porubcan wrote:
foxitrot wrote: Co sme to tu preberali o AM volt16? :roll:

Vsimol som si JZ segment kruhaca: Created By: murphy74(3), Updated By: volt16(2), Update Time: Tue Jun 15 2010, ID: 90383713 - ten datum bude asi nejaka chybicka, nie? Alebo volt16 je uz stary harcovnik so zaciatocnickymi chybami? :|
zrovna dnes som s voltom pisal PM. verim, ze sa coskoro ohlasi tu niekde na fore...
Zdravim vospolok.
Ospravedlnujem sa ak niektore "chybicky" nesu moje meno. pokusim sa sem pozriet castejsie - pripadne aktivnejsie riesit niektore veci.
Najrychlejsia cesta ako dlho necakat na moju reakciu je kludne sem postnut na forum doraz ale poslat mi aj PM co sa riesi - myslim, ze porubcan potvrdi promtnost reakcii a niektore veci sme uz takto riesili.
volt16
Posts: 7
Send a message

Post by volt16
oolcoo wrote:vitaj. pokus sa sem vzdy pozriet pred editaciou. myslim, ze sa tu dost casto ukazes lebo vcelku vela tebou editovanych segmentov som nasiel (a tie sa za jeden den zvladnut nedaju :) )
foxitrot wrote: Co sme to tu preberali o AM volt16? :roll:

Vsimol som si JZ segment kruhaca: Created By: murphy74(3), Updated By: volt16(2), Update Time: Tue Jun 15 2010, ID: 90383713 - ten datum bude asi nejaka chybicka, nie? Alebo volt16 je uz stary harcovnik so zaciatocnickymi chybami? :|
je to chybicka ako vidis: volt16; Posts: 1; Joined: Wed Mar 07, 2012 10:58 pm
k niektorym sa tazko vyjadrit nakolko spominany kruhac uz znovu niekto editol
volt16
Posts: 7
Send a message