Post Reply

L3 Drienov

Post by dodike76
Poprosim pripojit ulica Nám. kpt Nálepku https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ueFilter=0

Dakujem
dodike76
Posts: 33
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:17166276

1

Send a message

dodike76
Posts: 33
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by EfendiM9
Upravil som to. Skontrolujte, či je to všetko OK.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Správne staré číslo komunikácie je III/06810.
Nevidím dôvod prečo to meniť na 6 miestne.
Staré číslovanie sa snažím na segmentoch nechávať tak ako boli (je pravda, že niekde boli 6 miestne a niekde opravené).
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
ma5jkl wrote:
EfendiM9 wrote:Správne staré číslo komunikácie je III/06810.
Nevidím dôvod prečo to meniť na 6 miestne.
Staré číslovanie sa snažím na segmentoch nechávať tak ako boli (je pravda, že niekde boli 6 miestne a niekde opravené).
Myslim ze sme sa pri premenovavani trojek zhodli na tom, ze budeme pouzivat 6 miestne nazvy. Aj preto som to upravoval v exceli.
Nemyslím, že k takej zhode prišlo.
V prvom rade si ale myslím, že na starých názvoch už v súčasnej dobe nezáleží... nechávam staré číslo pre prípad, že si niekto na to číslo zvykol. Iný dôvod nie je.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Moj príspevok to uzavrel, že ja som v pohode aj so 6 miestnymi pre všetko.
(už pri prvej dohode o číslovaní ciest III. triedy som bol za to, aby sa použilo nie číslovanie podľa vtedajšej normy, ale 6 číselné pre všetko).
Excel si opravoval, keďže bol problém s číslami, ktoré začínali nulou a vznikli tak 5 miestne čísla, ktoré boli úplne zlé.

Celé to bola ale len diskusia "v úzkom kruhu" a mnoho editorov o nej zrejme netuší.
Nevyplynula mi z toho teda žiadna všeobecná dohoda.
Preto si myslím, že platí pôvodná dohoda.
Keďže som to nepovažoval za podstatné, tak som odtvtedy prestal upozorňovať na to, že do alt. name nemá ísť číslo podľa excelu, ale podľa toho, čo tam na tom segmente v danej chvíli je ...

IMHO tu ale len strácame čas na niečo, čo je úplne nepodstatné... možno by sme tie staré čísla mali vyhodiť úplne a bol by pokoj.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
nocommenta wrote:
EfendiM9 wrote:IMHO tu ale len strácame čas na niečo, čo je úplne nepodstatné...
V tom prípade poprosím vyšpecifikovať ďalšie úplne nepodstatné issues... nech zbytočne netratíme čas...
Vyšpecifikuj to ty. ;)
Následne je potrebné takúto špecifikáciu nechať prediskutovať v separátnom vlákne na CZ/SK fóre, aby sa k tomu vyjadrili všetci, čo sa k tomu chcú vyjadriť.
Ak presvedčíš dostatočné množstvo editorov vyšších levelov, tak sa to prijme ako pravidlo a prestaneme strácať čas.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
nocommenta wrote:
EfendiM9 wrote:IMHO tu ale len strácame čas na niečo, čo je úplne nepodstatné... možno by sme tie staré čísla mali vyhodiť úplne a bol by pokoj.
Sorry, ale ja toto vnímam ako zhodenie / zbagatelizovanie práce editorov, ktorí sa na prečíslovaní podieľali...
:? Som jedným z editorov, ktorí sa na prečíslovaní podieľajú, takže potom by som bagatelizoval aj svoju prácu ... príde mi to divné.

Aby som vysvetlil svoj pohľad na vec:
Bol som zástancom toho, aby sa do alt. name dávalo staré číslo, keďže v dobe, keď sme s prečíslovaním začali sa ešte bežne používali obe čísla. To je snáď logické ...
Malo to teda význam a nemyslím si, že tá práca editorov bola zbytočná.
Už vtedy ale bolo jasné, že ten význam sa časom stratí - mapy a databázy sa aktualizujú a ľudia si zvyknú na nové číslovanie.
V tejto chvíli si myslím, že už tá doba nastala a teda staré číslovanie nie je viac potrebné.

Všetko je to len môj osobný názor/úvaha a ja si nerobím nárok na pravdu. Stále ma môže niekto presvedčiť o opaku.
A keďže stále ešte platí stará dohoda, tak aj ja naďalej dávam do alt. name staré číslovanie ...

btw. je škoda, že to rozoberáme v tomto vlákne a nie v separátnom vlákne venovanom prečíslovavaniu ...
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by ma5jkl
EfendiM9 wrote:Správne staré číslo komunikácie je III/06810.
Nevidím dôvod prečo to meniť na 6 miestne.
Staré číslovanie sa snažím na segmentoch nechávať tak ako boli (je pravda, že niekde boli 6 miestne a niekde opravené).
Myslim ze sme sa pri premenovavani trojek zhodli na tom, ze budeme pouzivat 6 miestne nazvy. Aj preto som to upravoval v exceli.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
hladam uz hodinu v LC fore, aj tu a ani za andela to neviem najst, pisal som tam vtedy nieco ze som dotentoval excel a ze orezal prve nuly, 5 aprila som opravoval excel, ale moj post z toho dna som nenasiel. jedine tvoj cca z toho casu: viewtopic.php?f=275&t=183477&start=10#p1372882

EDIT: tak predsa to je v tom istom vlakne: viewtopic.php?f=275&t=183477&start=10#p1370768

tvoj prispevok to uzavrel s tym ze 6 mieste je v pohode pre vsetko.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»