Post by foxitrot
guri211 wrote:
foxitrot wrote:
guri211 wrote:"OMV Einsteinova 1. > Aupark"
Ci?
"OMV Einsteinova 1. > Kočánkova"
Je 1.11., nie 1.4. Foxo! :D
Ja viem, ale co to ma spolocne s nazvom tejto CS? :? Chcel som tym povedat, ze IMHO lepsie by bolo pomenovat ju podla priamo napojenej odbocky, ako zduplikovat smer na AuPark.
guri211 wrote:(Pravdupovediac toto je prvy krat co som pocul / cital nazov tej ulice ;) )
Ja asi tiez - no a co? Aspon sa stane znamou ;)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pokial Waze neurobi nejaku zmenu momentalneho systemu "4 paliva na krajinu", hlasujem za bezne verzie 95, 98, nafty a plynu ("plynari" sa skor budu vyznat v pomere zastupeni LPG, CNG, etc. u nas). Ako porubcan pise - musime spravit nejaky uzus. Koniec koncov ten zoznam musi pasovat vacsine soferov, tankujucej na slovenskych cerpackach. Takze to spravime nasledovne: venujme par dni spisovaniu typov paliv, ktore su na nasom uzemi v predaji a mali by byt reportovane a zobrazene v klientovi. Ja to tu budem sumarizovat a opravovat. Pre zaciatok:
  • Natural 95
  • Diesel
  • LPG
    ----------
  • Uni 95
  • Normal 95
  • Natural 95+
  • Natural 98
  • Natural 98+++ (najlacnejsi odvar z Nat.98 a silnejsich)
  • Natural 98+
  • Natural 99
  • Natural 99+
  • Natural 100
  • Natural 100+
  • Diesel+
  • Diesel Premium (= Diesel+?)
  • CNG
[edit] Empiricky som zistil, ze hlasovanie moze mat max. 10 moznosti. [/edit]

Pomozte mi urobit nejaku rozumnu sadu paliv, aby toho nebolo moc vela. Ja po tych par dnoch spravim hlasovanie s platnostou 30 (alebo 50?) dni (nechcem, aby sme tu upiekli vysledok za tyzden, Waze sa tomu aj tak skor ako "next" year ;) asi venovat nebude), pricom kazdy bude mat prave 4 hlasy. (Alebo 6 hlasov a pouzije sa statisticka vacsina?) Ako Guri pominal - po vytvoreni hlasovania sa uz neda upravit, len zrusit a vytvorit nove, hlasy sa stratia. Preto tych par dni na pripravu. (Nachystam aj jedno testovacie hlasovanie s platnostou 2 dni, aby som vedel, ako vyzeraju vysledky, ked ma hlasujuci viac ako 1 hlas.)
GinBook wrote:U nas v CR jeste tento problem neresime
Pre kolegov z Ciech zrejme (neskor?/hned?) spravime analogicke hlasovanie? Alebo sa zhodneme na rovnakych 4 palivach pre obe krajiny?
Glipko wrote:Navrhujem pod 98-ku davat 98 a viac. 100-ku mozes dat kludne aj do Favorita, ale su auta, kde 95-ka nie je dobry napad. No a ak je niekde 100-ka lacnejsia ako inde 98-cka, tak nie je o com.
Problem moze byt v tom, ze na jednej pumpe ako 98+ uvedies cenu 98-ky, na druhej 99-ky a na tretej 100-ky, na dalsej s aditivami... vsetky by boli "98+", ale kazda pumpa pod tym nazvom predava ine ovocie, moze byt problem ich porovnavat... Ale mozno by to fungovalo.
GinBook wrote:Je nejaky duvod proc by neslo rozsirit vyber paliv z 4 na 5 ci 6? Popr. urcit co ktera pumpa nabizi.
Waze interface - klient zobrazi len 4 typy pre krajinu, pre kazdu cerpacku tie iste, aby sa mohli porovnavat. Museli by to preprogramovat, na serveroch aj v klientoch. Samozrejme bolo by to fajn. (Idealne keby ich bolo aspon 10 a ja by som si nechal zobrazovat len tie 1-2, ktore ma zaujimaju a ktore som ochotny aktualizovat.)

[edit] Asi sa zhodneme na 3 zakladnych palivach (Natural 95, Diesel, LPG) a rozhodneme o stvrtom? [/edit]
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
Last edited by foxitrot on Mon Nov 12, 2012 2:22 pm, edited 4 times in total.
Reason: max. 10 volieb, 3 standardne paliva + ktore ine?, najlacnejsie z Nat.98 a silnejsich
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Rozumnejsie filtre (podla chute konkretneho uzivatela) by sa veru zisli, nielen pri cerpackach, ale aj pri vybere kategorii ciest, podobne ako je to pri vybere typov reportov...

Drobna uprava tabulky paliv.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:od mojich editorskych zaciatkov pouzivam service road, nakolko mi vyznamovo pride najvystiznejsie vzhladom na realitu. kaslem na UK pravidla (vobec nepouzivam PLR pre GS) a som ochotny riesit specificke pripady (kde service road bude sposobovat problemy s routingom) pomocou private road. howk.
Tiež som používal SR, z rovnakých dôvodov. Ale pochopil som, že Waze asi nemá v pláne tie náhodné obchádzky riešiť, podobne ako soft turny & Co. Takže už používam PLR.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Verzia "rozhodne private" nikdy nikde nezaznela. Posledne slova zo strany megaeditorov a aj Waze Supportu bola "ParkingLot alebo Private".

Kedze to povedali aj Wazaci, usudil som, ze asi preto, lebo nahodne odbocovania z hlavnej trasy skratkou cez pumpy asi planuju opravit az po tom, ako opravia generovanie SoftTurnov a U-turnov a RevConov a inych svinstiev. (Len nejako zabudli spomenut aj ETA... pre oba problemy.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:Ale ako pozeram v uvode tohto vlakna sa prejazdova cesta stale nespomina, takze bude vznikat stale dost benziniek uplne bez.
Amici sa na prejazdove trasy cez benzinky a parkoviska pozeraju ako cert na svatenu vodu - zasadne len cez strbinky medzi prstami. Najradsej ich mazu sta by svata inkvizicia. Ze "map clutter".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Sanicko wrote:
foxitrot wrote:Amici sa na prejazdove trasy cez benzinky a parkoviska pozeraju ako cert na svatenu vodu - zasadne len cez strbinky medzi prstami. Najradsej ich mazu sta by svata inkvizicia. Ze "map clutter".
Tu by ma zaujimalo, ako klient zobrazuje moju polohu na takej benzinke bez prejazdovej cesty?
Podla mna snapped na najblizsom existujucom segmente (ak bude blizsie ako janeviem trebars 100 metrov), alebo ak je dost daleko, tak na aktualnej GPS pozicii.

Ak by tie landmarky Parkovisko, Benzinka, atd. boli co k comu, tak nielen ze by potlacali hlasenie zapch, ale by aj rusili funkciu "snap to the nearest road segment" a vzdy by zobrazovali auticko na aktualnej GPS pozicii. Potom by naozaj nebolo treba kreslit cesty cez landmarky, aby nevznikali zapchy na prilahlych cestach. (Samozrejme by sa tam ale nedalo aktivne navigovat, mozno ani odtial. Waze by musel zobrazit aspon smerovy sipku na najblizsi vhodny segment.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Suik wrote:Nezalezi a nesuvisi to pripnutie k ceste aj od toho aky "snap to" faktor ma cesta?
Moze. Maju rozny?
Suik wrote:defaultne to nebolo tusim 10m?
Netusim, nikdy som nepocul o konketnej hodnote, podla mojich skusenoti to musi but niekolko (>> 1) desiatok metrov.
Suik wrote:s ext. tools sa to dalo aj zvacsovat, tak len ostava verit, ze niekto nerobil cesty so snap to = 30m :)
Omyl, s ETfP sa dala menit snap-to vzdialenost kurzora pocas editovania.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ohladom tych styroch typov paliv - ideme sa skriepit o to stvrte? Myslim ze posledny stav bol [95] [98] [D] [*]? (Nie nevyhnutne v tomto poradi, na totemoch roznych predajcov obvykle byvaju na prvych dvoch miestach [95] a [D] v roznom poradi).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pali65 wrote:Je tu ešte jedna vec. Na niektorých miestach sú na diaľnici oproti sebe ČS tej istej značky.
Na niektorych miestach su v obci dve pumpy rovnakej znacky za sebou na tej istej ulici.
Tu by asi tiez konecne helflo zobrazenie adresy (ulica + cislo).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).