Post by foxitrot
Glipko wrote:
vlado_s wrote: Páni, do toho sa nemontujem, ale mohli by ste na čerpačkách uvádzať správne MPZ (A, H...) ;)
Co mas proti ISO 3166-1 alpha-2 standardu? ;)
Ja ani nic. Akurat by mal pockat, az kym nebudeme vo Waze definovat cerpacky elektriny a chladiacej kvapaliny do prenosnych pocitacov. Dovtedy by sme na objektoch a cestach Waze mapy mali pouzivat automobilove medzinarodne poznavacie znacky (ci ako sa to vola). Tak ako u ITckara netreba predpokladat znalost automobilovych znaciek, tak ani u sofera netreba predpokladat znalost skratiek TLD.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:Do adresy by sa malo uvadzat aj mesto, ale napriklad v Turcianskych Tepliciach to vychadza na pekne dlhy text. SNP moze byt?
Podla mna kludne, plne meno aspon skopiruj do Detailov. A Slovnaft strc aj do Name:, Pali65 to nejako opomenul?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:ja som skor narazal na pojem "Po-Pi" Myslite ze nejaky zahranicny turista z toho bude mudrejsi? :-)
Pokial to Waze nevie automaticky prelozit do jazyka uzivatela, tak smola - neexistuje ziaden spolocny jazyk. Vtedy vzdy lokalny.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
petk0 wrote:
foxitrot wrote:Podla mna kludne, plne meno aspon skopiruj do Detailov. A Slovnaft strc aj do Name:, Pali65 to nejako opomenul?
Uz som mu pisal PM, ale tiez mam niekedy dilemu ze co sa tam vlastne pise:
name: [Znacka benzinky] + [vystizny privlastok, ak editor uzna za vhodne]
Cize name: Slovnaft Turcianske Teplice? Potom bude nazov pumpy aj ako brand, aj v popise, aj mozno aj v detajloch...
Tiez mesto sa opakuje v adress a name.
Zatial som to vyplnil, "Slovnaft Turcianske Teplice" by kludne mohlo byt. Samozrejme ak je to tam jedina CS Slovnaft.

Po diskusii s cudzincami: Ak ma landmark CS nastaveny "Brand:", tak ho klient vypise ako nazov CS. Ak je prazdny, klient miesto neho vypise obsah "Name:".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pali65 wrote:
foxitrot wrote:Po diskusii s cudzincami: Ak ma landmark CS nastaveny "Brand:", tak ho klient vypise ako nazov CS. Ak je prazdny, klient miesto neho vypise obsah "Name:".
[...] Najväčší problém mám s otázkou, čo urobiť, keď sa jedná o pumpu, ktorej značku nenájdem v menu "Brand".
Nechať prázdne? Zadať do "Meno"?
Brand nechat prazdne a znacku napisat do Name. ;)

A musime vytvorit zoznam brandov, ktore si pripadne este niekedy vyziadame doplnit do editora pre SK cast mapy.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pali65 wrote:A ešte čosi, veľkosť landmarku. Niekde som na fóre čítal, že landmarky pod určitú veľkosť sa na mape v navigátore nezobrazia.
Presne tak.
Pali65 wrote:otázka je - aký rozmer to má mať, aby sa to zjavilo na mape? Kde sa dá nájsť tento údaj?
Zatial som niekde videl iba orientacne udaje (pokus-omyl), presnej specifikacie sa od Waze dockame asi tak na svätého Dindy.

Tipujem, ze roznodujuca moze byt min. plocha ladmarku a/lebo jeho min. rozmer. Chcelo by to niekoho, kto vytvori niekolko landmarkov roznych velkosti, od podlhovastych po stvorcove, prip. okruhle a po update mapy sa pozrie, ktore este su vidiet. Orientacne: ihriska 40x25 metrov uz je vidiet. ... Nasiel som vedla seba dva landmarky, kde vacsi 39x14=546 m2 sa este zobrazi, mensi 36x15=540 m2 uz nie. Ale moze to byt aj nahoda.
Pali65 wrote:Landmark som tu natiahol až za hranice skutočne využívanej plochy, [...] Obťahovať iba budovu ako landmark CS zrejme nie je správne, ja vždy nakreslím aj všetky príslušné plochy a komunikácie.
Ja sa to snazim obmedzit na minimum, aby bol este zobrazeny. Ale tvoj priklad je mimo reality - urcite netahaj ten landmark krizom cez prostriedok susednych domov, to uz nie su prilahle plochy CS.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Sanicko wrote:
porubcan wrote:zalezi v akom browseri sa na ten landmark pozeras.
vo FF je [ten landmark] oznaceny ako GAS STATION bez dalsich atributov, ktore dnes GS ma mat.
v CHROME je to landmark BEZ KATEGORIE...

co je mi divne, je to zobrazovanie roznych informacii v roznych browseroch, no ocakavam, ze ti support odpise, ze podporovany je CHROME...
Tipujem, ze casti kodu "if-uju" pre kazdy browser zvlast... takze mi to az take divne nepride ;)
Teraz som sa jemne tapol po plesivej hlave... Takze uz chapem, preco som maval pocit, ze na tom kode pracuju a chvilu to pre ne vypisuje typ GS, chvilu je typ prazdny: ja som sa presuval medzi FF a CHROME :roll:
porubcan wrote:ono to povodne urcite neboli GS, ale nieco co dnes uz neexistuje.
Na tom sme sa zhodli uz pred vela mesiacmi (v podstate este kym to ukazovalo "Park" a "GS" to len zaklincovalo).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Sanicko wrote:Aky je nakoniec konsenzus ohladom landmarkov pre GS? Ja osobne uprednostnujem celu plochu, vratane prislusnych parkovacich ploch...
Ja zas moc nie, pretoze v extremnom konecnom dosledku by to na dialnicnych odpocivadlach s cerpackou vies ako vyzeralo :|
Kedze "len budova" je casto malo na to, aby sa landmark zobrazil, tak vtedy aj tie vyslovene prislusne plochy?
(Asi som postihnuty filozofiou OSM, kde bolo mozne hierarchicky kombinovat viac polopriesvitnych ploch.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:Takze teraz ked vidime co o GS zobrazuje klient, treba prehodnotit sposob oznacovania.
Nechapem naco sme vyplnali adresy CS, ked ich klient nezobrazi vo vysledkoch vyhladavania... zobrazi vsak telefonne cislo. [...] Alternativne mozeme skusit kopat devs sby zmenili strukturu zobrazovanych info.
porubcan wrote:V editore je viac info... no zobrazene tu nikde nie su...
Nejdem este ni(e)koho hanit velmi skaredymi slovami, mam velku chut verit, ze devs "sa len pomylili", ked vyberali niektore konkretne udaje na zobrazenie v detailoch cerpacky :roll:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:"OMV Einsteinova 1. > Aupark"
Ci?
"OMV Einsteinova 1. > Kočánkova"
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).