SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku

Postby shalafi » Tue Apr 10, 2012 8:48 pm

To mesto som odtial dal prec.
shalafi
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 268 times
Been thanked: 207 times

Re: SK: Pravidá označovania ciest na Slovensku

Postby milo12 » Sat Jun 09, 2012 11:10 am

Budu zmeny pri Cerveniku (odpocivadlo, vyjazd), chcu to rozlisit.

http://natankuj.sme.sk/c/6375392/problemy-s-vyjazdami-z-dialnice-d1-vyriesia-novym-znacenim.html
milo12
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Postby vlado_s » Tue Apr 10, 2012 8:42 pm

milo12 wrote:Oznacovanie odpocivadiel na dialnici:

Ahojte, vsimol som si, ze odpocivadlo Červeník je označené ako "Červeník"
https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... =141215683
z hladiska navigacie to nie je korektne nakolko Červeník je obec kusok od odpocivadla.

Rampa je oznacena ako "odpocivadlo Červeník"
https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... =102385811

Podla mna by mala byt rampa oznacena ako "Odpocivadlo Cervenik" a cesty na odpocivadle by mali byt bez nazvu.

Milo

Postupne označujem rampy smerom na odpočívadlá, aby bola navigačná hláška na odpočívadlo korektná. Podľa mňa je rampa tak ako uvádzaš :)
Segmenty na odpočívadlách neoznačujem. Ten Červeník (mesto) tam bol(o) predo mnou, pozri v Live Map...
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 133 times
Been thanked: 344 times

Postby Suik » Tue Apr 10, 2012 8:19 pm

milo12 wrote:Oznacovanie odpocivadiel na dialnici:

z hladiska navigacie to nie je korektne nakolko Červeník je obec kusok od odpocivadla.

Podla mna by mala byt rampa oznacena ako "Odpocivadlo Cervenik" a cesty na odpocivadle by mali byt bez nazvu.

Milo

bud, alebo aj tie oznacit ako Odpocivadlo Cervenik
Suik

Been thanked: 10 times

Postby milo12 » Tue Apr 10, 2012 8:11 pm

Oznacovanie odpocivadiel na dialnici:

Milo
milo12
Area Manager
Area Manager

Postby foxitrot » Mon Mar 26, 2012 10:32 am

milo12 wrote:1. Ako oznacovat ulice v pesej zone? Ak sa da ako cesta s priznakom Unknown (Papyrus) tak to nie je moc koser. V Cartouche to bolo pomerne jednoznacne: No Entrance, ale teraz?

N.E. v Cartouche bolo a je to iste ako N.E. v Papyruse, akurat to pred par tyzdnami (aby to zodpovedalo realite) premenovali na Unknown. Hoci by editori potrebovali aj ozajstne N.E. - implementacia niecoho takeho a odstranenie vsetkych chyb zabera Waze roky, tak sa do toho asi ani nepustili.

Moje praktiky boli, pospajana skupina normalnych obojsmernych segmentov (PedestrianBoardwalk, ServiceRoad alebo Street, podla toho kde), vsade lokalne vnutri povolena konektivita, zvnutra von tiez, zvonka dnu vsade zakazana.

milo12 wrote:2. Este sa chcem spytat ci ma zmysel vsimat si (opravovat) anglicke nazvy miest v Cartouche, velmi vela je nespravne zadanych s diakritikou, pripadne su tam ine nezmysly.

Zial zatial neviem nic o tom, ako je ta kolonka pouzit(eln)a server procesmi - ak ma niekto nasmeruje na hard facts...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2447 times
Been thanked: 1114 times

Postby milo12 » Mon Mar 26, 2012 9:21 am

Ahojte,

1. Ako oznacovat ulice v pesej zone? Ak sa da ako cesta s priznakom Unknown (Papyrus) tak to nie je moc koser. V Cartouche to bolo pomerne jednoznacne: No Entrance, ale teraz?
2. Este sa chcem spytat ci ma zmysel vsimat si (opravovat) anglicke nazvy miest v Cartouche, velmi vela je nespravne zadanych s diakritikou, pripadne su tam ine nezmysly.

Milo
milo12
Area Manager
Area Manager

Re: ==Slovensko: pravidla oznacovania ciest==

Postby MagicOfLA » Tue Jan 29, 2013 12:19 pm

foxitrot wrote:
DiamantSK wrote:Myslím, že cesty III. triedy majú vždy 6 miest. Ale v niektorých verziách mám sa im tie čísla nejako pokazili a nuly im odtiaľ vypadli. Takže miesto správneho označenia cesty napr 068001 im v niektorých mapách figuruje 0681. Čo podľa mňa nie je správne.

Navrhujem diskusiu na tuto temu. Tiez sa mi uz od zaciatku nepaci chaos v znaceni nasich ciest III. triedy - ak budete suhlasit, tak vzdy ked niekto narazi na 4- al. 5-ciselne oznacenie cesty, mohol by vyhladat to spravne 6-miestne cislo a cestu opravit. (A dali by sme to aj do uvodneho zoznamu.)

Ja som za. I ked budem musiet prekopat polku AM :).
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5

Has thanked: 81 times
Been thanked: 178 times

Postby foxitrot » Tue Jan 29, 2013 12:16 pm

DiamantSK wrote:Myslím, že cesty III. triedy majú vždy 6 miest. Ale v niektorých verziách mám sa im tie čísla nejako pokazili a nuly im odtiaľ vypadli. Takže miesto správneho označenia cesty napr 068001 im v niektorých mapách figuruje 0681. Čo podľa mňa nie je správne.

Navrhujem diskusiu na tuto temu. Tiez sa mi uz od zaciatku nepaci chaos v znaceni nasich ciest III. triedy - ak budete suhlasit, tak vzdy ked niekto narazi na 4- al. 5-ciselne oznacenie cesty, mohol by vyhladat to spravne 6-miestne cislo a cestu opravit. (A dali by sme to aj do uvodneho zoznamu.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2447 times
Been thanked: 1114 times

Postby milo12 » Wed Apr 25, 2012 6:26 am

foxitrot wrote:
shalafi wrote:Ak zjazd je prejazdom na inú diaľnicu (D1 <-> D2):
Exit {označenie diaľnice na ktorú sa odbočuje} {označenie prvých cieľov na smerovej tabuli}
napr.: Exit D1 Žilina, Komarno

Mozno by som to mierne preformuloval? Nie je z toho jasne, ci je to exit z D1 alebo na D1.

Ak zjazd je prejazdom na inú diaľnicu (D1 -> D2):
    Exit {označenie diaľnice na ktorú sa odbočuje} {označenie prvých cieľov na smerovej tabuli}
    napr.: Exit D2 Žilina, Komarno

shalafi wrote:-mimo obce do policka Street davame nazov cesty (napr. "65").
-v obci nazov ulice (napr. "Hlavná").

Rad by som tam zapracoval (minimalne ako odporucanie) zadavat v obci ciselne oznacenie cesty ako Alternativny nazov (zatial len v starom editore Cartouche).

1. Ahojte, vcera som si vsimal smerove tabule a oznacovanie najazdov a exitov z D1. Kazdy exit je oznaceny nazvom mesta a cislom cesty na ktoru sa odbocuje. Myslim si, ze exit sa mal oznacovat nazvom mesta na tabuli a do alt. nazvu dat cislo cesty na ktoru sa odbocuje. Suvisi to ale, ze potom treba zmenit aj doterajsie pravidlo pre oznacenie Exit D1, Komarno, (bude Exit Komarno, D1) atd.
V podstate by sme nemali vymyslat, len preniest text na smerovej tabuli do nazvu cesty, tak aby napis na smerovej tabuli sedel s oznacenim cesty a takto sa vodic aj vizualne spravne navigoval.
este pls. vid. navrh v bode 3.

2. Tieto najazdy a exity by sa dalej podla mna nemali oznacovat mestom v ktorom sa nachadzaju aby Waze nevygeneroval ulicu s tymto nazvom.
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... s=61675306

3. Ked uvazujem nad oznacovanim ciest tak mi ako najlepsia alternativa pripada pouzit uplne vsade Alt.nazvy len pre cisla ciest. Takto sa uplne v pohode oznacia vsetky exity aj cislami ciest, v mestach bude cela cesta oznacena nazvom a aj cislom, plati jednotne pravidlo obec/mimo obec, atd.

Milo
milo12
Area Manager
Area Manager

PreviousNext

Return to SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku