SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Re: SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku

Postby foxitrot » Wed Aug 15, 2012 12:39 pm

Uz vela mesiacov to zvazujem a teraz pridavam ako navrh na oznacovanie dialnicnych krizovatiek a vyjazdov landmarkom s ich nazvom (ak nejaky maju), vid napr. https://world.waze.com/livemap/?zoom=9& ... yers=BTTTT alebo https://world.waze.com/livemap/?zoom=9& ... yers=BTTTT - myslim ze pomerne nevtieravym sposobom davaju vizualne k dispozicii nazov krizovatky prip. aj cislo exitu, nezavisle od oznacenia jednotlivych segmentov ramp.

Guri, myslim ze toto vlakno by malo byt sticky. Teoreticky v SK ziadostiach?
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 2585 times
Been thanked: 1148 times

Postby foxitrot » Thu Jul 19, 2012 6:04 am

porubcan wrote:na vyjazde z D1 uz dlhu dobu a najnovsie aj na vyjazde z Modranky su osadene znacky zaciatok cesty pre motorove vozidla... [...] je potrebne obchvat evidovat ako freeway?

Ak je to Rx, tak ano.

porubcan wrote:je to trochu haluz, lebo nikde dalej nie je znacka pre koniec [...]

Cize je otazne, kde to momentalne ukoncit... ktovie, kedy ukoncia osadzovanie znaciek a aktualizaciu verejne dostupnej dokumentacie?
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Wed Jun 06, 2012 6:39 am

Co uz. Pokial viem, starsie verzie nejaky prebytocny text proste nezobrazia, novsie dokazu menit velkost fontu, aby sa zmestilo este viac? Len tazko povedat, ci (a kedy pre koho) su dolezitejsie tie prve ciele, alebo tie posledne :)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Tue Jun 05, 2012 10:29 am

Pri resersovani som narazil na zaujimavu info. Asi ste uz zachytili, ze sa v Europe pravdepodobne presadi oznacovanie ciest na Waze mapach stylom "D1 - E75 - E58 - Einsteinova", pricom ak tie jednotlive Xnnn budu rozpoznane ako zname zo zoznamu ciest, tak sa pre ne budu generovat cestne stitky (shields). (Moc by ma mrzelo, ak by sa na to nepouzili Alt.names, ale tak ved vieme, ako panovi Waze ide viditelna a hmatatelna praca od ruky :( a asi by zadavanie Alt.names vo WME v tomto storoci nestihli :roll:)

Momentalne pri zadavani takychto oznaceni vo WME je vo WME Ext. tools V1.3.7 vidiet, ako sa text z policka 'Street': vnutorne rozparsuje na 'Str id' + 'Str name', v pripade mojho prikladu na "D1 - E75 - E58" + "Einsteinova" (a naopak, retazce, zadane do tychto dvoch policiek sa v Street zobrazia spojene pomlckou a medzerami ako "'Str id' - 'Str name'" alebo "D1 - E75 - E58 - Einsteinova"). Skusal som aj netrivialnu kombinaciu ako "D1 - E75 - Obchvat Lafranconi - E58 - Einsteinova - U18": StrId obsahovalo vsetky polozky typu "Xnnn - Xnnn ... Xnnn" a StrName vsetky zvysne typu "Nazov cesty - Ulica - Dalsi nazov", v ich povodnom poradi.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Tue Jun 05, 2012 8:21 am

Bug + bug + bug = Waze :(
Ten smer musi obsahovat uz hlaska od aplikacie. Mozno raz aj bude - in "one of the next (major) versions"...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Tue Jun 05, 2012 7:54 am

Tento problem mam aj ja (mrnavy displej, zastarala aplikacia) a dufam, ze na lepsom HW a v novsich verziach je to uz prezentovane lepsie... to near Xyz pomoze, ale ten smer tam nijako nie je vyjadreny? (Vid napr. viewtopic.php?f=178&t=15036&start=80#p173694 - "medzi Aaa a Bbb".) Pretoze tebou navrhovanym sposobom (ktory by to samozrejme vyriesil, ale pomaly by nebol rozdiel medzi pomenovaniami jednotlivych usekov dialnice a najazdovych / vyjazdovych ramp) by sme sa mohli dostat do stavu, v akom su (resp. boli) dialnice v Rakusku (a co na nich (s)pacha(l) ZW4020, ak to meno niekomu nieco vravi).

Mimochodom, ako tak citam v nemeckych sekciach, minimalne (bludni) Holandania sa dali na cesty po Europe a postupne sa zahryzaju do map okolitych krajin ako kobylky. Takze ich na rodnej hrudi onedlho mozme cakat tiez :mrgreen:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Tue May 29, 2012 7:40 pm

To je dobre.

Zamykanie je zial nutne zlo.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Mon May 28, 2012 8:06 pm

...including the editing points ;-) :P
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Apr 26, 2012 7:01 pm

vlado_s wrote:Neviem prečo je označený vjazd na D1 ako Exit?

Mozno lebo "Exit z PD"? ;) A vobec, mame my niekde specifikovane pomenovanie najazdov na dialnicu? :D Prejazdy na inu dialnicu obsahuju Exit...

Navrhujem pridat:
Nájazd z "obyčajných" ciest na diaľnicu (napr. z 57 na D1):
{označenie diaľnice, na ktorú sa odbočuje} {označenie prvých cieľov na smerovej tabuli}
napr.: D1 Púchov, Žilina

A ako s nasimi Zjazdami, vespravime z nich Vyjazdy?

vlado_s wrote:
foxitrot wrote:Chcel som len potvrdit, ze som tu znacku dialnice videl z takej dialky, ze nejaku dodatkovu cedulku pod nou by som si celkom urcite nevsimol. Orol ma onakvejsi kukuc.

Ale keby tam tá dodatková nebola, tak by si ju už videl od Peugeotu? (že môžeš ísť 90tkou) :D

Ale kde je tam Peugeot? Pri Jarovciach? Myslim ze ta fotka bola o PD2 (a.k.a. juzna vetva D4)? Z dialky som v polke useku PD2 na trase Jarovce-D2 videl znacku dialnice, tak som (naivne) usudil, ze dialnica sa zacina uz v polke toho useku a nie az pri dialnicnej krizovatke s D2 :oops:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby foxitrot » Thu Apr 26, 2012 6:33 am

aktakgreen wrote:V mojom pripade sa jedna o obec Gregorovce v okrese RS a podobne uz existuje na Sarisi. ... Ako potom nazyvate identicku obec co do nazvu? Pridavate do zatvorky skratku or nazov okresu? Ddd.

PS: zatial tam hodim nazov "Gregorovce (RS)"

Zatial daj Gregorovce (RS) a (ak je ta na Sarisi ekvivalentne mala (ak je to vobec podstatne kriterium), tak) do "Ziadosti..." napis ziadost o jej podobne premenovanie.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku