SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku

Moderators: Unholy, GinBook, guri211, Zirland

Re: SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku

Postby vlado_s » Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

1. Podľa mňa je to teraz dobre. Uviesť číslo cesty kam cesta odbočuje je zbytočné, lebo sa to nevyužíva. Radšej alternatívny názov nechať pre číslo cesty, čo v prípade rámp je komplikované, lebo tam nie je žiadny štandard.
Som za možnosť zadať aktuálnejší text, lebo niektoré smerové tabule sú neaktuálne.
2. Ako písal Foxo, nie je s tým problém.
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 126 times
Been thanked: 328 times

Postby vlado_s » Wed Apr 25, 2012 7:29 pm

foxitrot wrote:Akurat myslim, ze tato zalezitost ohladom PD je trochu specificka, pretoze su na SK pomerne novinkou a odvazim sa tvrdit, ze mnozstvo vodicov ani netusi, ze take nieco vobec existuje. Co sa tyka typu cesty, zvacsa byvaju (minimalne v casti ich dlzky) znackami na ceste oznacene ako Dialnica alebo RC (domaci, ako je to v pripade PD5?), takze by som vo vseobecnosti odporucal ich prefarbenie na Waze mapach na modru (minimalne v tej dlzke?) - ved aj znacka cesty Image je modra :D

Vsimol som si, ze (z hladiska mytneho spoplatnenia usekov ciest) PD5 je vedeny ako "cesta I. triedy 061-048", PD2 ako "dialnica", PD6 ako "RC" - bordel na kvadrat...

Ak sa nejako dohodneme (ci uz zovseobecnenie, alebo kazda PDx inak), vysledok treba tiez poznacit v Pravidlách označovania ciest na Slovensku.

Tak potom waze je úplná novinka, priam hot :lol:
Privádzače nie sú označené značkami D/RC, určite nie PD2, PD5...

Od kedy si preznačil PD2 na Highways, rozmýšľam ako by to správne malo byť. Krátke privádzače sú ako Ramps. Dlhé privádzače by mohli byť buď tiež Ramps alebo Major Highway alebo zhodne ako cesta na ktorú vedú. Vo waze sú rampy dlhé aj 1km, pre major hovorí že to nie sú plnohodnotné D/RC a pre to tretie že "diaľnica" by nemala končiť pri ceste III.triedy.

Foxo, k PD2 už mesiac pre Teba skladujem toto :)
PD2.jpg
PD2.jpg (151.76 KiB) Viewed 764 times
označenie dialnice platí až od rampy...asi si na predchádzajúcej prehliadol dodatkovú tabuľu ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Wed Apr 25, 2012 8:58 pm

Všetky PD sú mimoúrovňové, minimálne na 2 metrovom násype, čiže spĺňajú podmienky ;)
PD3 ako Primary Street, PD4 ako Ramps, PD5 si práve zrušil, PD6 opäť ako rampa atď.
Privádzače sú nediaľničné cesty, ktoré zostali v správe NDS, preto si myslím že by nemali byť modré. Obce spravujú cesty IV. a V. triedy., sú to lokálne cesty.
Potom máš zrak ako orol :geek:
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Thu Apr 26, 2012 3:10 pm

foxitrot wrote:Aj tieto dve su mimourovnove, na aspon 2m nasype? ;-)

na jednom konci určite ;)
foxitrot wrote:Zrusil ju milo12, ja som to len nestihol obnovit po likvidacii 61 v Alt.names v Cartouche.
OK. Neviem prečo je označený vjazd na D1 ako Exit?
(Papyrus má problém s permalinkami :( )
foxitrot wrote:Chcel som len potvrdit, ze som tu znacku dialnice videl z takej dialky, ze nejaku dodatkovu cedulku pod nou by som si celkom urcite nevsimol. Orol ma onakvejsi kukuc.

Ale keby tam tá dodatková nebola, tak by si ju už videl od Peugeotu? (že môžeš ísť 90tkou) :D
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Thu Apr 26, 2012 7:57 pm

foxitrot wrote:
Nájazd z "obyčajných" ciest na diaľnicu (napr. z 57 na D1):
{označenie diaľnice, na ktorú sa odbočuje} {označenie prvých cieľov na smerovej tabuli}
napr.: D1 Púchov, Žilina

Ciele sa označujú od vzdialenejších ku bližším, t.j. D1 Žilina, Považská Bystrica, Nemšová
foxitrot wrote:A ako s nasimi Zjazdami, vespravime z nich Vyjazdy?

To myslíš zvukové hlášky?
foxitrot wrote:Ale kde je tam Peugeot? Pri Jarovciach? Myslim ze ta fotka bola o PD2 (a.k.a. juzna vetva D4)? Z dialky som v polke useku PD2 na trase Jarovce-D2 videl znacku dialnice, tak som (naivne) usudil, ze dialnica sa zacina uz v polke toho useku a nie az pri dialnicnej krizovatke s D2 :oops:

V Petržke na Jasovskej. Tá fotka bola zaznamenaná z PD2 smerom na D4. To sa stáva, horšie by bolo prehliadknúť TrueCam v ruke policajta ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Fri Apr 27, 2012 8:17 pm

PD zahŕňa aj most (MÚK)
rampy su prepojky medzi mimourovnovo sa kriziacimi cestami.
ale nedodržujeme to :(
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Mon May 28, 2012 7:25 pm

a nechal si to zamknuté trojkou. fúj... že Ti neni hanba ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Mon May 28, 2012 7:55 pm

Tak trochu odvahy a dôvery, alebo si to nechaj pre seba...

Ja v tej oblasti vidím pozamykané Primary Street.

Tak potom by si mal veľmi dobre poznať: "Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime" - teach your community how to solve the problems by themselves, it will take the load off you.
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Wed May 30, 2012 8:53 pm

Určité možnosti sú už teraz. Doplňujúce údaje píš po čiarke a pri vyhľadávaní používaj *, napr. terno*. Ešte, aby ujo waze mal vyhľadávací mechanizmus čo funguje podľa zadaného reťazca a nie superinteligencie (ala google search).
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Postby vlado_s » Wed Jun 06, 2012 8:59 pm

Aj nové verzie "prebytočný" text nezobrazia. Snažil som sa voliť názvy komplexne, výstižne a vhodne ich usporiadať. Niektoré hlásenia som menil aj 3x. Poznám jeden workaround, otoč navigátor o 90° ;)
Ale vážne, predpokladám, že máš Šamorín v druhom riadku. Je tak?
vlado_s
Area Manager
Area Manager

PreviousNext

Return to SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku