Post Reply

[L5] Krizovatka v obci Lipniky

Post by
poopravene, uvidime po aktualizacii

POSTER_ID:60880

1

Send a message

Post by EfendiM9
lubokendra wrote:Dnes konecne zbehol update. Zajtra rano vyskusam smer od Svidnika do Presova, ci a ako naviguje cez krizovatku. Smer od PO je samozrejme v poriadku - "drzte sa vlavo"
V smere od Svidnika na PO by to malo byt OK. Tam sa zda, ze je geometria nastavena dobre.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
foxitrot wrote:
lubokendra wrote:Su vobec nejake doporucenia, kde davat DSVP/OVP, ci je to individualne podla citenia a skusenosti kazdeho? :)
Asi je to trochu aj individualne (hoci hlavne v zavislosti od konkretnej krizovatky). "Rule of thumb": DSVP/DSVL ma opodstatnenie vtedy, ak odbocka nejde zjavne nabok, ale dlhsiu dobu paralelne s povodnym pruhom a uz sa neda (obrubnik, zvodidla) alebo nemalo by sa (plna ciara) medzi nimi prechadzat. Tym padom to sofer nemusi dokazat z dialky "opticky vyhodnotit" ze "aha tam je moja odbocka, ideme do vedlajsieho pruhu" a hlaska mu naznaci, ze do toho vedlajsieho pruhu musi ist uz s predstihom, lebo neskor sa uz nebude dat/smiet.

To citenie - ked nova cesta pokracuje paralelne s povodnou cestou, vodic ma pocit, ze to nie je odbocka, ale rovnobezka :lol:
Takze je to vtedy, ak existuje odbocovaci pruh.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by foxitrot
Myslim ze ziaden z tych uhlov nema 45°, ale na DSVP/DSVL by to malo byt v pohode. Mozno by tam urcite bola hlaska, ak by sa vidlicka volala rovnako ako prichadzajuci segment "73". Preco tam ale nie je hlaska teraz? Aj LiveMap aj klient v smere doprava hlasia "Pokracujte rovno na 18":
Lipniky 73+18.png
(21.95 KiB) Downloaded 427 times
Mozno je to pre routing server to "prirodzenejsie pokracovanie", kedze netreba odbocovat? Ale to je uz asi naozaj otazka na Support.

----

Ak sa smiem zamiesat do finalneho tvaru krizovatky:
  • Obe odbocenia by som dal bez nazvu (ak som spravne porozumel, tak to bolo na zaciatku pokusov?),
  • Podla mna lavy odbocovaci pruh tam prakticky nie je, takze tam by som to nechal pokracovat priamo a kolmo napojil na 18-ku (v smere na sever(ovychod)), aby vznikla hlaska "OVL na 18",
  • prave odbocenie v smere na zapad by som dal "DSVP" v mieste odpojenia od toho laveho odbocenia, ako je to teraz, len tam nejako vynutit tu hlasku... Ale keby to lave odbocenie v tom mieste slo priamo, mozno by to klaplo?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:
foxitrot wrote:Myslim ze ziaden z tych uhlov nema 45°
http://www.waze.com/forum/download/file.php?id=8656
Hmmm :oops: to je uz mozno aj 47° - veru tam uz malo byt OVP :oops:

[edit] 47.5° - odmerane pomocou pravitka v prehliadaci IrfanView
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
Last edited by foxitrot on Tue Feb 26, 2013 6:58 am, edited 1 time in total.
Reason: odmerane pomocou pravitka v prehliadaci IrfanView
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:Inak VDZ je skutočne neskutočné :oops:
Ale ved ZDZ (mam na mysli tie haldy naozaj informativnych smerovych cedul v smere I/73 -> I/18) na krizovatke dvoch ciest I. triedy za tym tiez nijako nezaostava :roll:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:tu taka vidlicka funguje aj bez slepeho k**vitka, co je Major Hwy menejcenna?!
Teoreticky ten podstatny rozdiel je, ze na tej dialnici su 3 rozne nazvy. Kdezto ta 73-ka sa myskim rozbocovala do dvoch 18-tiek.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Zaujimave. Je tam hlaska "pokracujte rovno [zo 73] na 18", napriek tomu, ze (konecne som si nasiel tool na meranie uhlov medzi ciarami na obrazovke) "18, Lipníky, Slovakia" odbocuje doprava pod 49° uhlom z presne rovnej "73, Lipníky, Slovakia" :|

------
OT: shalafi, ked s touto krizovatkou raz budeme hotovi, posun prosim uplne vsetky uzly a segmenty tejto krizovatky o tych 15 metrov na severozapad, fotografie su zjavne spravne, aj vsetky segmenty mimo hranice krizovatky spravne lezia na ceste aj pasuju na GPS stopy.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
lubokendra wrote:Su vobec nejake doporucenia, kde davat DSVP/OVP, ci je to individualne podla citenia a skusenosti kazdeho? :)
Asi je to trochu aj individualne (hoci hlavne v zavislosti od konkretnej krizovatky). "Rule of thumb": DSVP/DSVL ma opodstatnenie vtedy, ak odbocka nejde zjavne nabok, ale dlhsiu dobu paralelne s povodnym pruhom a uz sa neda (obrubnik, zvodidla) alebo nemalo by sa (plna ciara) medzi nimi prechadzat. Tym padom to sofer nemusi dokazat z dialky "opticky vyhodnotit" ze "aha tam je moja odbocka, ideme do vedlajsieho pruhu" a hlaska mu naznaci, ze do toho vedlajsieho pruhu musi ist uz s predstihom, lebo neskor sa uz nebude dat/smiet.

To citenie - ked nova cesta pokracuje paralelne s povodnou cestou, vodic ma pocit, ze to nie je odbocka, ale rovnobezka :lol:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by mylan
Mám pocit, že z tých experimentov ostalo v okolí niečo zabudnuté :mrgreen:
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
To som samozrejme pochopil, že segmenty boli odložené na ďalšie skúmanie. Len či sa na to už úplne nezabudlo a bude sa s tým niečo robiť, alebo budeme mať pomníček na mape v tvare... no... :)
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague