[KOORDINÁCIA] Číslovanie domov

Moderators: Unholy, guri211, GinBook

Re: [KOORDINÁCIA] Číslovanie domov

Postby Vadi58 » Sat Mar 05, 2016 10:58 am

Všetko je možné, však to vieme aj vo Waze. Preto ju stále riešime, opravujeme a vylepšujeme ;)
Ale mimochodom tu je citát z dotyčnej aplikácie:

TESTOVACIA PREVÁDZKA

Dôležité upozornenie: Aplikácia Mapka je momentálne dostupná v testovacej prevádzke. Z tohto dôvodu:

· je dočasne obmedzená kapacita sieťového pripojenia na aplikáciu

· aplikácia môže byť v určitých časoch nedostupná alebo odpovedá pomaly

· nezobrazujú sa všetky údaje alebo nie sú dostupné všetky vrstvy

· zobrazené údaje môžu obsahovať chyby a môžu byť neúplné

· údaje majú len informatívny charakter a sú nepoužiteľné na právne účely

· aplikácia môže obsahovať chyby a funkčné nedostatky
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 118 times
Been thanked: 81 times

Postby Vadi58 » Tue Jan 26, 2016 5:15 pm

Ak by ste potrebovali jednoducho overiť si číslo objektu, tak tu je odkaz na novú a rýchlu aplikáciu použiteľnú na PC - Mapka.
Mapový portál katastra nehnuteľností (Mapka) je webová aplikácia, ktorá umožňuje interaktívnou formou rýchlo prehliadať a vyhľadávať údaje z informačného systému katastra nehnuteľností (ISKN). Okrem samotného zobrazenia údajov z ISKN aplikácia umožňuje kombináciu týchto údajov s inými priestorovými údajmi, ako napr. s údajmi ZBGIS, adresnými bodmi, ortofotosnímkami a mapovými podkladmi od spoločnosti Esri (World Topo Map, World Street Map, World Imagery).

http://mapka.gku.sk/mapovyportal?utm_so ... at=48.837#
Attachments
MAPKA 2016-01-26 18-08-22.jpg
MAPKA 2016-01-26 18-08-22.jpg (65.68 KiB) Viewed 521 times
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Postby Vadi58 » Tue Oct 20, 2015 2:48 pm

kaga_cz wrote:
No jak vnutit Forced číslo nevím, ale... povedlo se naukládat čísla sudá a lichá na jednu stranu :-).

K týmto právam sa automaticky dostaneš ako L3.
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Postby Sanicko » Tue May 14, 2013 3:16 pm

Doplnim Eda: Spominane
ed0147a wrote:Kosice - tr. SNP
Kosice - Juzna tr.

su stvroprudovky, cisla na tychto uliciach su zvacsa dostupne cez vnutrosidliskove komunikacie (zvacsa inak pomenovane ulice)... Myslim ze takychto pripadov je vo vacsich mestach pozehnane...

PS: Ma Waze v tomto smere (vyhladavanie v klientovi podla aktualne zeditovanych cisiel) nejaky plan? Casovy harmonogram? Lebo ako vidno na novej Bete, prioritou je zda sa teraz "maznanie sa" s FB eventami a ine "komunitne ficury"... Pokial vsak realne nemame moznost otestovat, ako editovanie cisiel na takychto uliciach funguje, nema zmysel sa pustat do nejakych vacsich (a systematickych) cislovaciek....
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Sanicko

Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times

Postby Rastik67 » Mon Nov 17, 2014 11:21 pm

Ahoj, tak BA - Záhorská Bystrica, Strmý vŕšok je očíslovaná. Môžeš to zase zamknúť.
Rastik67

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby Rastik67 » Fri Nov 14, 2014 8:44 pm

Super, išlo to nakoniec bez problémov, je to takmer hotové. Našiel som už len tieto dva posledné segmenty pri ceste Pri Vápenickom potoku zamknuté na [L4]. Keď budeš môcť môžeš mi ich odomknúť a dorobím aj to.
https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ,100828520
Rastik67

Postby Rastik67 » Thu Nov 13, 2014 10:12 pm

Ahoj,
nahodil som teda v BA - Záhorská Bystrica asi polovicu čísiel domov, všetky ktoré mi išli. Všimol som si, že asi polovica segmentov ulice Strmý vŕšok ostala naďalej uzamknutá na úrovni [L4]. Prosím ťa pozri to a ak sa bude dať odomkneš mi aj tie?

Okrem toho som tam našiel jednu odbočku, ktorá nebola vytvorená, tak som ju vytvoril, tu je link https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... =268246453
Pozri ju prosím ťa, čo som vedel som nastavil, ale neviem ako sa nastavuje jej názov, je to tiež Strmý vŕšok. Okrem toho treba na segmentoch na ktoré sa pripojila nastaviť odbočenia, všetky sú povolené, mne to nejde je to zamknté [L4]. Díky
Rastik67

Postby Rastik67 » Mon Nov 10, 2014 7:53 pm

Díky, pozriem sa na to a dám vedieť. Ešte si to tu pochodím aj so psom, lebo je to fakt divočina.
Rastik67

Postby Rastik67 » Sun Nov 09, 2014 10:06 pm

Mohol by som pomôcť doplniť čísla domov v BA-Záhorská Bystrica, ulica Strmý vŕšok, spĺňa všetky požiadavky: je celkovo dlhá, rozvetvená, čísla idú v podstate bez akejkoľvek logiky a orientácia v nej bez čísiel domov je fakticky nemožná. Všetky segmenty sú zamknuté pre editora úrovne [L4] a ja som biedne [L1] :( Ako sa to dá urobiť? Odomkne mi to niekto? Díky za info.
https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ,247898110
Rastik67

Postby porubcan » Wed Dec 20, 2017 3:12 pm

adresne body je mozne ziskat online pomocou elektronickej sluzby z portalu MV SR.
bohuzial vzdy iba pre jednu obec naraz. kedysi som sa s tym hral a dalo sa to.

problem u nas vo Waze je, ze kazda krajina ma cislovanie nejako a aj samotny system Waze je dost na houby spraveny - mame cisla domov iba pre pomenovane ulice (u nas pre toto pouzivame cisla orientacne) a tiez mame residential places, ktore donedavna vobec nefigurovali vo vysledkoch vyhladavania a teraz (nie som si isty) figuruju iba tie, ktore maju vyplneny aj nazov ulice.

v tvojom konkretnom pripade by stalo za zvazenie ocislovat jednu ulicu a nasledne skusat co to robi s vyhladavanim (roznymi kombinaciami - s ulicou/bez ulice...)
Image Image Image
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Waze 4.16.0.1 on iPhone 7 @ white Škoda Octavia RS Combi
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 746 times
Been thanked: 1737 times

Next

Return to SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku