[KOORDINÁCIA] Číslovanie domov

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: [KOORDINÁCIA] Číslovanie domov

Postby MatejLH » Mon Jun 08, 2015 4:51 pm

Ahojte, chcel by som doplniť čísla na Ružomberku, len nemám dostatočnú úroveň - 2 (mám len 1).

Vedeli by sme s tým niečo urobiť?
MatejLH

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby kaga_cz » Fri Jun 05, 2015 5:07 pm

Ok :-)

Odesláno z mého GT-S7580 pomocí Tapatalk
kaga_cz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

Postby porubcan » Fri Jun 05, 2015 4:38 pm

Nie sme tu od toho aby sme mohli rozhodnúť, ci je nejaky externý zdroj legálne použiteľný pre editovanie mapy.
Takze akékoľvek kopirovanie je zakázané. Mozeme používať streetview a skúsenosti, ci oci používateľov (vrátane vlastných). Čokoľvek čo davame do mapy musi pramenit len z tohto.

Sent from my HTC One using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 712 times
Been thanked: 1638 times

Postby kaga_cz » Fri Jun 05, 2015 1:33 pm

Futura delala puvodni. Novy je z udaju poskytnutych obecnima uradama, tezko si na tyto udaje nekdo da copyright - ob.urady jsou financovane z verejnych zdroju.

Odesláno z mého GT-S7580 pomocí Tapatalk
kaga_cz
Area Manager
Area Manager

Postby EfendiM9 » Fri Jun 05, 2015 11:37 am

kaga_cz wrote:
Glipko wrote:Asi som objavil koleso, ale zistil som, ze mame celkom pekny GIS aj s cislami domov, tak ked sa najde par ludi, co by sa do cislovania pustili systematicky, myslim, ze by to slo celkom rychlo.

Ahoj, tak jsem se poptal, ta mapa je oficiálně odkazovaná z http://www.region-bsk.sk/clanok/geoportal-bsk-informacny-system-verejnej-spravy-939511.aspx na stránkách BSK jsem nenašel žádná omezení týkající se použití dat na geoportálu zveřejnéných...

Možno sa stačí preskrolovať na koniec danej stránky:
© Bratislavský samosprávný kraj 2013. Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií či grafov akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom aj v inom než slovenskom jazyku bez písomného povolenia vydavateľa je zakázané. Grafické spracovanie DotNet, s.r.o. Portál je generovaný CDMS SystemIdea.
Vytvorila spoločnosť FUTURA SOFT, s.r.o.

Alebo priamo na stránke WEB-GIS:

(c) Úrad geodézie, kartografie a katastra SR - zmluva č. 33-31-1173/2004; mapové podklady (c) stengl a.s. (c) Bratislavský samosprávny kraj (c) OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA;
EfendiM9

Has thanked: 148 times
Been thanked: 137 times

Postby kaga_cz » Fri Jun 05, 2015 8:39 am

Glipko wrote:Asi som objavil koleso, ale zistil som, ze mame celkom pekny GIS aj s cislami domov, tak ked sa najde par ludi, co by sa do cislovania pustili systematicky, myslim, ze by to slo celkom rychlo.

Ahoj, tak jsem se poptal, ta mapa je oficiálně odkazovaná z http://www.region-bsk.sk/clanok/geoportal-bsk-informacny-system-verejnej-spravy-939511.aspx na stránkách BSK jsem nenašel žádná omezení týkající se použití dat na geoportálu zveřejnéných...
kaga_cz
Area Manager
Area Manager

Postby kaga_cz » Tue Jun 02, 2015 2:45 pm

Neřeknu kolegům že už jsi to objevil :-). IMHO co bylo zveřejněno je veřejné (na úrovni informací). Když se někam podívám (kde asi je nějaké číslo) a pak to - z podstaty věci přibližně - poznamenám někam jinam, nemůže nikdo nic namítat. (pochopitelně to pro waze nemůžeš "vyžíat" ve velkém či automatizovaně :-D pez rizika právních oplétaček :-))
kaga_cz
Area Manager
Area Manager

Postby porubcan » Sun Feb 22, 2015 1:52 pm

Z mobilu som nenašiel ziadne ToS alebo konkretne licencovanie, iba viacero copyrightov bez upresnenia... Takze zatial je to iba jeden z dalsich neschvalenych externych zdrojov...

Sent from my HTC One using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 712 times
Been thanked: 1638 times

Postby ChoseS » Sun Feb 22, 2015 10:03 am

ak som to spravne pochopil, je tam cely BA kraj...
super vec :)
ChoseS
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Postby Glipko » Sun Feb 22, 2015 9:42 am

Asi som objavil koleso, ale zistil som, ze mame celkom pekny GIS aj s cislami domov, tak ked sa najde par ludi, co by sa do cislovania pustili systematicky, myslim, ze by to slo celkom rychlo.
Glipko
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 9 times
Been thanked: 49 times

PreviousNext

Return to SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku